Faqet dhe aplikacionet për të bërë një ndryshim virtual

ndryshimi i vështrimit virtual

 

Bërja e një makeover nuk është kurrë e lehtë. Ndryshimi i imazhit për të cilin jemi mësuar mund të jetë pak i frikshëm, pasi që kur të bëhet ndryshimi, mund të pendohemi. Aty ku vrapojmë më shumë rreziku është në ndryshimin e modelit të flokëve, por vendosja e makijazhit duke zgjedhur një kombinim të keq mund të na bëjë të dukemi thjesht diçka që nuk e kishim ndërmend dhe të humbim kohë. Për të gjitha këto arsye, është më mirë që të gjitha këto t'i bëjmë pa prekur flokët tanë. Si eshte e mundur? Mirë duke bërë një Makeover virtual nga kompjuteri, telefoni inteligjent ose tableti ynë. Ka shumë mundësi për të bërë një ndryshim virtual, por ajo që mund të gjejmë më shumë janë aplikacionet për pajisjet mobile. Më poshtë keni një listë të faqet e internetit dhe aplikacionet në mënyrë që kushdo që dëshiron të bëjë një ndryshim të pamjes mund ta bëjë më parë pa rrezikuar.

faqet e internetit

Taaz

taaz

Nëse dëshironi të bëni një ndryshim virtual në një faqe në internet, mendoj se opsioni më i mirë është Taaz. Në Taaz mundesh përbëjnë një foto që ngarkoni (ose zgjidhni një nga ato që ofrohen) duke shtuar të gjitha llojet e përbërjes, të tilla si kuq buzësh, hije, bojë për vetulla, korrektor dhe gjithçka që kërkoni. Përveç kësaj, për secilin lloj të përbërjes ekziston edhe a gamë pothuajse e pafundme ngjyrash, kështu që mund të vishni buzë rozë (meqë ra fjala, ka edhe zbardhues dhëmbësh), lëkurë kafe, rimel të gjelbër ose çfarëdo kombinimi që mund të imagjinoni.

Dhe, për të kompletuar paketën, në Taaz mund të bësh edhe një ndryshim virtual i hairstyle. Ashtu si me përbërjen, ka shumë stile dhe ngjyra të disponueshme, kështu që ndryshimi mund të jetë aq i madh sa që as nuk do ta njihni njëri-tjetrin. Me përbërjen nuk do të ishte kaq serioze të gabonit, por me modelin e flokëve, veçanërisht nëse është për ta bërë atë më të shkurtër, provoni më mirë në një nga këto faqe në internet para se të bëni diçka të çmendur për të cilën mund të pendoheni.

Taaz gjithashtu ka një aplikacion celular, por nuk është falas. Mund ta gjeni në dyqanin tuaj të aplikacioneve.

Uebfaqja: taaz.com

elle

Elle

 

La Revista Elle Ai gjithashtu ka një faqe ku mund të ngarkoni foton tuaj, përveç përdorimit të imazheve shembull, në të cilat ne mund të aplikojmë shumë ndryshime. Ju nuk keni aq shumë opsione sa Taaz, por edhe kjo mund të jetë një gjë e mirë. Taaz ka kaq shumë mundësi që duhet të dini shumë mirë se çfarë po kërkoni dhe në faqen e internetit të Elle, për shembull, nëse ka më pak ngjyra, ne gjithmonë do ta gjejmë imazhin në kokën tonë së pari. Logjikisht, nëse në fund të ndryshimit virtual doni të përshkruani ngjyrën pak më shumë, kjo tashmë mund të bëhet në fytyrën tuaj dhe në realitet.

Faqja e internetit: elle.es/change-de-look

Instyle

 

në stil Nëse ajo që po kërkoni është një ndryshoni modelin e flokëve, një mundësi e mirë për të kontrolluar se si do të dukej një stil është ta kontrolloni atë në Instyle. Si funksionon nuk mund të jetë më e thjeshtë: thjesht duhet të ngarkoni një foto dhe të shihni se si do të dukej një model flokësh nga, për shembull, artistët e Hollivudit. Por nuk është e nevojshme të kopjoni modelin e flokëve të një aktoreje, natyrisht. Ne gjithashtu mund të zgjedhim modelet e flokëve bazuar në ngjyrat dhe stilet. Mundësitë janë të pafundme.

Nëse nuk duam të ngarkojmë foton tonë, ne gjithashtu mund të bëjmë ndryshime bazuar në fytyrat e disa grave të famshme. Logjikisht, nëse vendosni foton tuaj, duhet të merrni parasysh që imazhi duhet të ketë, të paktën, fytyrën tërësisht të zbuluar ose, ka shumë të ngjarë, flokët që mbulojnë fytyrën do të vazhdojnë të jenë kur të zbatohet ndryshimi.

Faqja e internetit: instyle.com/makeover

Aplikacione për celularë

Nga aplikacionet e mëposhtme për celularë, e para nga secila është versioni iOS dhe e dyta është versioni Android.

Gjeniu i Grimit

Gjeniu i Grimit
Gjeniu i Grimit
zhvilluesi: L'Oreal
Çmimi: Free

Makeup Genius është një aplikacion që u lansua Loreal disa muaj më parë. Shpejt u bë gati virale midis përdoruesve, dhe jo vetëm grave, për aftësinë e saj për të vendosur përbërjen dhe për të zbatuar ndryshimet në fytyrën tonë në lëvizje. Sa herë që fillojmë Makeup Genius duhet të vendosim fytyrën përpara pajisjes sonë të lëvizshme në mënyrë që të mund të kalibrohet. Pasi të kalibrohet, ne mund të bëjmë që pamja jonë virtuale të ndryshojë. Por më e mira nga të gjitha është që ajo përbën fytyrën tonë dhe është sikur të ishte një pasqyrë, kështu që nëse bëjmë fytyra, buzëqeshje ose ndonjë lloj gjeste do ta shohim atë në kohë reale dhe duke na ofruar një imazh shumë realist. Pa dyshim, rekomandohet.

Nga i njëjti aplikacion, si një aplikacion i mirë i një marke të këtij lloji që është, ne mund të shohim lloje të ndryshme të përbërjes që mund t'i shtojmë pamjes sonë dhe t'i blejmë më vonë. Por ky është tashmë një vendim i secilit. Për të provuar ka disa stile të paracaktuara që do të demonstrojnë aftësinë e këtij aplikacioni Loreal.

Perfekt365

Perfect365: Grim për Fytyrën
Perfect365: Grim për Fytyrën

Perfect365 është një aplikacion që përqendrohet më shumë në atë fytyra jonë gjithnjë del mirë. Nëse kemi një papërsosmëri të përkohshme, nëse ngjyra e fytyrës sonë nuk është e përshtatshme ose duam të shtojmë pak përbërje, gjithçka mund të bëhet me Perfect365, një aplikacion mjaft i popullarizuar në mesin e grave me pajisje të lëvizshme. Nuk është për t'u habitur, që aplikacioni ka qenë fituesi i Çmimit CES për Inovacion në Projektim dhe Inxhinieri dhe tashmë është shkarkuar nga më shumë se 65 milion përdorues.

Perfect365 është shumë realist, gjë që është interesante nëse po kërkoni të modifikoni një foto për ta ndarë atë me përdoruesit e tjerë. Ai gjithashtu ka pamje të para-bërë, kështu që bërja e një makeover është vetëm disa çezme larg. Sigurisht, një nga përdorimet e saj të yjeve është të përmirësojë ose eliminojë pjesë të fotove tona në të cilat nuk kemi dalë aq mirë sa do të donim.

kozmetikë

kozmetikë
kozmetikë
zhvilluesi: ModiFace
Çmimi: Free

Grimi (pa asgjë tjetër) është gjithashtu një aplikacion falas me të cilin mund të krijojmë fotot e fytyrës sonë. Ka më shumë se 2000 hije, më shumë se 60 modele flokësh dhe më shumë se 20 pamje të famshëm. Përveç kësaj, ai gjithashtu ka mundësinë të ndryshojë ngjyrën e syve, të shtojë syze dielli, të vizatojë me lapsa me ngjyra ose të vendosë zbardhjen e dhëmbëve. Dhe, si mund të ishte ndryshe në një aplikacion të këtij lloji, gjithashtu mbështet rrjetet sociale më të famshmet në mënyrë që të mund të ndajmë rezultatin e imazheve. Çfarë mund të dëshironi më shumë?

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)