Microsoft fillon të shesë syzet Hololens në më shumë vende

Hololens

Microsoft ka vënë bast për një lloj tjetër realiteti, të shtuar, në vend të virtual, për disa vjet. Projekti i tij kryesor, Hololens, është në një fazë mjaft të përparuar që i ka lejuar kompanisë të fillojë shitjen e këtij lloji të pajisjeve, kryesisht kompani dhe zhvillues që duan të përfitoni sa më shumë nga kjo mënyrë e re e të kuptuarit të realitetit. Por Microsoft nuk është e vetmja kompani që i është përkushtuar realitetit të shtuar, pasi që sipas intervistave të ndryshme që Tim Cook, kreu i Apple, ka dhënë, ai e sheh realitetin e shtuar shumë më interesant sesa realitetin virtual.

Demo i Microsoft HoloLens

Syzet Hololens, të cilat siç e përmenda më lart tashmë janë tregtuar edhe pse vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, sapo kanë kapërcyer pellgun dhe çdo kompani apo zhvillues i interesuar tani mund të blejë syzet e realitetit të shtuar nga Microsoft për sa kohë që ata banojnë në Francë, Gjermania, Irlanda, Mbretëria e Bashkuar, Australia ose Zelanda e Re. Nga sot mund të rezervoni këto syze përmes faqes në internet të Microsoft, syzet që do të fillojnë të arrijnë tek blerësit në fund të nëntorit.

Sipas mendimeve të përdoruesve të cilët kanë qenë në gjendje t'i testojnë ato plotësisht, Hololens japin një performancë më të lartë se sa pritejPrandaj, kompania është detyruar t'i ofrojë ato në më shumë vende më herët sesa pritej. Mbani në mend se Microsoft duhet të marrë më parë certifikatën nga kompania rregullatore e vendit ekuivalente me FCC Amerikane.

Ashtu si blerësit në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, përdoruesit që duan të blejnë këto syze do të duhet të shkojnë në arkë dhe të paguajnë 3000 dollarë për botim zhvilluesi ose 5000 dollarë për botimin komercialmë i orientuar drejt biznesit, i cili përfshin mbështetje teknike, si dhe veçori shtesë të sigurisë dhe menaxhimit të pajisjes për secilin punonjës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.