Microsoft zyrtarisht konfirmon se ndalon shitjen e Band 2

microsoft

La Microsoft Band 2 kujtoj Ishte një thashethem që kishte qarkulluar në rrjetin e rrjeteve për disa ditë tani, por disa orë më parë Microsoft e ka zyrtarizuar atë. Kompania që drejton Satya Nadella ka vendosur të hedhë peshqirin dhe të tërhiqet nga tregu i ndërlikuar i veshjes me pajisjen e saj, e cila ngjalli interes të madh për lëshimin e saj, por që më vonë nuk arriti kurrë rezultatet e pritura.

Microsoft tashmë ka ndaluar shitjen e Band 2 të tij dhe gjithashtu ka hequr çdo gjurmë të tij nga dyqani i tij zyrtar. Për më tepër, ai gjithashtu ka eleminuar SDK (Paketën e Zhvillimit të Programeve) për zhvilluesit, kështu që nuk është më e mundur, për shembull, të zhvillosh aplikacione për këtë pajisje.

Gjëja më kurioze nga të gjitha është se duket se njerëzit Redmond po përpiqen të fshehin vendimin e tyre përfundimtar për të braktisur projektin Microsoft Band në funksion të komenteve të ndryshme.

Ne kemi shteruar inventarin ekzistues të Band 2 dhe nuk kemi në plan të nxjerrim një Band tjetër këtë vit.

Ne mbetemi të përkushtuar për të mbështetur klientët tanë Band 2 përmes Microsoft Store dhe kanaleve tona të mbështetjes së klientëve dhe do të vazhdojmë të investojmë në platformën Microsoft Health, e cila është e hapur për të gjithë partnerët e pajisjeve dhe aplikacioneve në pajisjet Windows, iOS dhe Android.

Për momentin dhe siç kanë konfirmuar ata nuk do të ndalojnë së mbështeturi Microsoft Band dhe Microsoft Band 2, por asnjëri prej tyre nuk do të jetë i disponueshëm në treg në një mënyrë zyrtare. Gjithashtu me këtë mendoj se mund të themi gjithashtu lamtumirë për mundësinë e lëshimit të një Band 3.

A mendoni se Microsoft ka të drejtë të braktisë tregun e veshjeve për momentin?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.