Microsoft zgjeron numrin e vendeve ku mund të blini Surface Book

Libri sipërfaqësor i7

Vitin e kaluar, djemtë nga Redmond prezantuan atë që mund të konsideronim laptopin e parë të kompanisë, Surface Book, një pajisje që pavarësisht se është në gjendje të ndahet nga tastiera, shitet së bashku me të, ndryshe nga Surface Pro. Ky pajisja ka marrë vlerësime të mira nga media në disa vende ku ka qenë në dispozicion që nga fillimi i tij, të cilat janë vetëm katër: Shtetet e Bashkuara, Kanada, Australi dhe Zelanda e Re Më në fund kompania ka vendosur zgjeroni numrin e vendeve ku do të jeni në gjendje të blini këtë pajisje, dhe ku nuk ka ndonjë vend që flet spanjisht, por duket se është hapi i parë në mënyrë që gjatë gjithë vitit të ardhshëm të jetë i disponueshëm.

Në pak javë, tetë vendet ku mund të blihet Libri sipërfaqësor do të jenë Austria, Kina, Franca, Gjermania, Hong Kongu, Japonia, Zvicra dhe Mbretëria e Bashkuar. Të gjithë banorët e këtyre vendeve Ata do të jenë në gjendje të marrin të dy modelet e reja të prezantuara pak më shumë se një muaj më parë së bashku me modelet që u prezantuan vitin e kaluar dhe se ata përuruan kategorinë dhe që në javët e fundit kanë parë çmimin e tyre të ulur për të akomoduar modelet e reja. Çmimet në euro nuk janë të disponueshme për momentin, por duke marrë parasysh pabarazinë Eurodollar, çmimet ka të ngjarë të rriten me disa qindra euro.

Për disa javë, Microsoft gjithashtu ka zgjeruar numrin e vendeve ku tashmë mund të blihet pajisja me realitet të shtuar HoloLens.. Microsoft po përqendrohet këto muajt e fundit të vitit për të zgjeruar tregjet ku mund të shesë pajisjet që vetë kompania po prodhon. Për momentin, nuk ka asnjë informacion në lidhje me ardhjen e mundshme në Evropë të Surface Studio, AIO spektakolare që Microsoft prezantoi së bashku me modelet e reja Surface Book dhe që për momentin po merr vetëm vlerësime pozitive, si për sa i përket dizajnit, performancës së tij dhe mundësitë që ofron.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Luca dijo

    Kur e keni shkruar titullin, pasi keni pirë katër prej tyre?

bool (e vërtetë)