Microsoft publikon Clip Layer në Android për të përmirësuar kopjimin e tekstit

Shtresa e klipit

android përdor një mori karakteristikash të jetë OS me cilësi më të lartë dhe më të gjithanshëm për pajisjet e momentit. Brenda asaj madhështie që vlerëson, ka disa hapësira që mund të përmirësohen, të tilla si ato që lidhen me kopjimin e tekstit, të cilat shpresojmë që një ditë G i madh të dëshirojë ta zhvillojë për ta bërë atë të përsosur.

Kjo është arsyeja pse lejon Microsoft-in të shkojë përpara dhe të nisë aplikacione si Clip Layer. Clip Layer është një aplikacion që plotëson një hapësirë ​​boshe të lënë nga Google duke lejuar përdoruesin kopjoni të gjithë tekstin që shfaqet në ekran në një mënyrë të thjeshtë dhe të thjeshtë. Një aplikacion i veçantë, por ka një hendikep të vogël që nuk do ta pëlqejnë të gjithë përdoruesit.

Ky pengesë, pak ai, është se do të duhet të konfiguroni Clip Layer si magjistar nga cilësimet nga telefoni juaj. Kështu që mund të harrosh nisjen e Google Tani kur bën një shtypje të gjatë, pasi do të jetë aplikacioni i ri i Microsoft që do të shfaqet për të kryer funksionet e kopjimit të tekstit të asaj që shfaqet në ekranin e smartphone-it tënd të dashur dhe të bukur.

Shtresa e klipit

Kur të bëni atë shtypje të gjatë, Clip Layer do të kujdeset lexoni të gjithë tekstin që keni në ekran. Duhet të klikoni në fushat që dëshironi të kopjoni dhe të trokitni lehtë mbi butonin e tekstit që ndodhet në këndin e sipërm të djathtë për të parë se çfarë keni zgjedhur. Atëherë mbetet vetëm ta kopjoni në kujtesën e fragmenteve, ta dërgoni me email, ta çoni në Wunderlist ose ta ndani me një aplikacion tjetër që keni instaluar në pajisjen tuaj celular. Më e thjeshtë, e pamundur.

Clip Layer do të jetë në gjendje të kopjojë pjesën më të madhe të tekstit në vend të imazheve, megjithëse nuk do te funksionoje gjithmone deri në përsosmëri. Sigurisht, ai njeh vetëm tekstin në ekran, kështu që harroni të merrni atë nga imazhet që shfaqen në faqet e internetit ose elementë të tjerë.

Meqenëse nuk është ende në dispozicion ndërkombëtarisht, unë ju inkurajoj që shkarkoni APK:

Shkarkoni APK-në e Shtresës së Klipit në versionin e tij 1.0

Shtresa e klipit
Shtresa e klipit
zhvilluesi: Microsoft Corporation
Çmimi: Free

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rodo dijo

    Bla bla më pak OS dhe nuk kopjon tekst pasi IOS nuk ju duket se kundërshtoni vetveten

bool (e vërtetë)