Motorola pretendon se ka shitur një milion njësi të Moto Z

motorola-moto-z

Nga të gjitha linjat e telefonave inteligjentë të ofruara aktualisht nga Motorola, Moto Z është bërë më e popullarizuara për një numër të madh përdoruesish dhe si provë e kësaj, kreu i Lenovo (kompani të cilës i përket Motorola) sapo ka njoftuar se sot kompania ka arritur për të shitur më shumë se një milion njësi të Motorola Moto Z. Ky njoftim është një mbështetje e rëndësishme e kompanisë, e cila në vitet e fundit po lançon terminale me karakteristika shumë të mira me çmime shumë të arsyeshmeJo aq Moto Mods, aksesorët me të cilët mund të modifikojmë dhe zgjerojmë specifikimet e terminalit.

Brenda intervalit Moto Z, Motorola na ofron tre versione: Moto Z, Moto Z Force dhe Moto Z Play, secila prej të cilave na ofron specifikime të ndryshme, më i fuqishmi është modeli Z Force, i cili integron një procesor Qualcomm Snapdaragon 820, 4 GB RAM, ekran 5,5 inç me rezolucion QHD AMOLED dhe një kamerë të pasme 21 mpx.

Suksesi i këtij modeli duket se ka motivuar lansimin e Moto Mods, atyre aksesorëve që mund t’i bashkëngjisim pajisjes pa pasur nevojë të çmontoni gjysmën e telefonit sikur të ndodhë me LG G5. Aksesori që tërheq më shumë vëmendjen është moduli i qetë që na lejon të kryejmë zmadhim optik deri në zmadhim 1o dhe që ka një çmim prej 300 dollarësh.

Shifra e një milion pajisjeve mund të mos jetë një shifër për t'u marrë parasysh Sidomos pasi të shikoni numrat që si Samsung ashtu edhe Apple zakonisht ofrojnë, por nëse marrim parasysh që Lenovo nuk ka qenë kurrë kaq popullor në tregun e telefonisë, është e qartë se kinezët po bëjnë shumë mirë kohët e fundit dhe përdoruesit po përgjigjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rodo dijo

    Kjo nuk është asgjë

bool (e vërtetë)