Laptop HP OMEN X, një kompjuter portativ me mundësi për 'overclocking'

Fletore mbingarkese laptop OMEn

HP (Hewlett Packard) ka zgjeruar linjën e saj të produkteve të përqendruar në lojrave. Me fjalë të tjera, ne po flasim për familjen OMEN. Tashmë ekzistojnë kompjutera desktop dhe disa pajisje periferike me një profil për lojtarët, por mbeti të vish bast për një kompjuter portativ që lejon atë të bartet nga një vend në tjetrin për të qenë në gjendje të shijojë lojërat. Prandaj lindja Laptop HP OMEN X.

Ky laptop është i madh: po përballemi Një ekran 17 inç që mund të arrijë rezolucione Full HD (modeli më ekonomik) dhe mund të arrijë 4K aktuale. Gjithashtu, laptopi HP OMEN X ka një shasi që nuk është e hollë. Por kjo ka një shpjegim: ai ka një sistem ftohës në mënyrë që të gjithë qarqet e brendshme të mos vuajnë ndonjë nxehtësi kur performon në mënyrën më të mirë.

https://www.youtube.com/watch?v=ShztDhAkcmQ

Gjithashtu, laptopi HP OMEN X është një kompjuter portativ me të tastierë me ndriçim - me ndriçim të personalizuar - dhe tip mekanik. Ju gjithashtu do të keni çelësa të konfigurueshëm, në mënyrë që lojërat të jenë shumë më të lehta për ju që t'i mbani. Ndërkohë, në pjesën teknike, zbulojmë se laptopi do të ketë një gamë të gjerë procesorët e gjeneratës së fundit Intel Core i7 dhe që do të mbështesin deri në 32 GB RAM të tipit DDR4-2800.

Nga ana e saj, kartat grafike në të cilat mund të përdorni janë nënshkruar nga NVIDIA. E para është NVIDIA GeForce GTX1070. Ndërsa në krye të gamës do ta gjeni me përdorimin e NVIDIA GeForce GTX1080. Kjo e fundit do të jetë në dispozicion vetëm në modelet me një ekran 4K.

Ne ju komentuam në titull vetë se është e mundur të bëhet kjo në laptopin HP OMEN X overclocking. Dhe tre seksionet e mëparshme që kemi diskutuar janë ato kryesore që mund të rritni shpejtësinë e performancës. Gjithashtu, sipas kompanisë, kjo pajisje mund të azhurnohet lehtësisht. Mund të ndryshoni vetë përbërës të tillë si RAM ose hapësirë ​​ruajtëse. Dhe në këtë seksion të fundit duhet t'ju tregojmë se laptopi HP OMEN X ka një sistem hibrid: SSD + HDD.

Së fundmi, sistemi operativ është Windows 10. Do të keni porta USB 3.0 dhe USB të tipit C për të lidhur të gjitha llojet e aksesorëve, pajisjeve periferike ose hapësirës së jashtme. Sigurisht, do të keni gjithashtu një port HDMI dhe MiniDisplay. Laptopi HP OMEN X do të dalë në shitje në nëntor dhe çmimi i tij do të fillojë nga 2.299 dollarë (1.955 euro me kursin aktual të këmbimit).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)