Muzikë dhe libra falas me pajtimin tonë në Amazon Prime

Gjigandi i tregtisë elektronike në shumicën e botës, Amazon, po zgjeron numrin e shërbimeve që ofron për përdoruesit Prime në Spanjë. Pak më shumë se një javë më parë, Amazon Prime Reading njoftoi, një shërbim që qasje e lirë në një përzgjedhje të gjerë të librave për një kohë të kufizuar.

Këtij shërbimi, ne duhet t’i shtojmë shërbimin Amazon Prime Music, shërbimin muzikor streaming të Amazon, me të cilin përmes pajtimit tonë Amazon Prime, ne mund të shijoni një katalog të kufizuar me më shumë se 2 milion këngë për 40 orë në muaj, pa reklama dhe pa ndërprerje.

Leximi i Kryeministrit të Amazonës

Leximi kryesor, na lejon të lexojmë deri në 10 libra në të njëjtën kohë, është sikur të ishte një bibliotekë, ku pasi të kemi lexuar librat, duhet t'i kthejmë, për të qenë në gjendje të zgjedhim një tjetër nga biblioteka e zgjedhur që Amazon na vë në dispozicion. Edhe pse është e vërtetë që katalogu i librave që Amazon aktualisht na ofron është shumë i kufizuar, kompania e Jeff Bezos pohon se do të zgjerojë numrin e librave në dispozicionin tonë.

Në mënyrë që të shijojmë të gjithë këta libra, duhet të shkarkojmë në pajisjen tonë aplikacioni Kindle, Të njëjtin emër si librat elektronikë të kompanisë. Për të përfituar nga ky shërbim i ri, duhet të fusim të dhënat e llogarisë tonë Amazon Prime në mënyrë që kur të shkojmë në bibliotekën e disponueshme, të shfaqen të gjithë librat në dispozicion në këtë shërbim.

Por përveç kësaj, ne gjithashtu kemi qasje në të gjithë katalogun në dispozicion për të blerë direkt dhe përgjithmonë.

Ndez
Ndez
zhvilluesi: Amazon Mobile LLC
Çmimi: Free
Kindle
Kindle
zhvilluesi: AMZN Mobile LLC
Çmimi: Free+

Amazon Prime Music

 • Shërbimi Prime Music i përfshirë në llogarinë tonë Amazon Prime na lejon të shijojmë më shumë se 2 milion këngë për orët e 4-ta në muaj pa asnjë reklamë.
 • mundësia e shkarkoni të gjitha këngët e përfshira në përzgjedhjen që Amazon e vë në dispozicion të përdoruesve të abonimit Prime.
 • Lista e dëgjimit dhe stacionet zgjedhur nga Amazon.
 • Ne mund ta instalojmë aplikacionin në të gjitha pajisjet që ne duam të shijojmë muzikën tonë të preferuar kudo që të jemi.
 • Plotësisht falas përmes tarifës Amazon Prime.

Amazon na ofron Amazon Music Unlimited, shërbimin muzikor streaming të Amazon, me të cilin kemi qasje mbi 50 milion këngë pa reklama, në këmbim të një pagese mujore prej 9,99 euro. Ne gjithashtu kemi në dispozicion një llogari familjare për 14,99 euro që na ofron qasje deri në 6 anëtarë të familjes tonë. Secili prej anëtarëve të familjes ka në dispozicion lista individuale për lojë, në mënyrë që shijet e një të afërmi të mos përzihen në asnjë moment me ato të të tjerëve.

Në mënyrë që të shijojmë katalogun e këngëve të përfshira në pajtimin tonë Prime, duhet të shkarkojmë Aplikacioni Amazon Prime Music dhe futni të dhënat e llogarisë tonë Amazon.

Amazon Music: Dëgjoni podcast
Amazon Music: Dëgjoni podcast
Muzika Amazon: Dëgjoni Podcast
Muzika Amazon: Dëgjoni Podcast

Përfitime të tjera të Amazon Prime

 • Kryeministri Video. Platforma e transmetimit të videos së Amazon, e cila është bërë një alternativë, megjithëse më tepër mund ta quajmë atë një plotësim për të gjithë përdoruesit që përdorin Netflix. Edhe pse është e vërtetë që katalogu nuk është shumë i gjerë, pak nga pak numri i serialeve, si dhe filmave dhe përmbajtjes për fëmijë rritet çdo muaj.
Amazon Prime Video
Amazon Prime Video
zhvilluesi: Amazon Mobile LLC
Çmimi: Free
Amazon Kryeministri Video
Amazon Kryeministri Video
zhvilluesi: AMZN Mobile LLC
Çmimi: Free+
 • Shërbimi Amazon Prime na ofron transport falas në 1 ditë në më shumë se 2 milion produkte dhe dërgimi në 2 ose 3 ditë me miliona produkte të tjera, për sa kohë që këto produkte janë nën etiketën Prime.
 • Twitch Prime. Platforma e lojërave video dhe transmetimi i lojërave video, me të cilat kemi në dispozicion zbritje ekskluzive, qasja paraprake në lëshime të reja shumë më tepër.
 • Aksesi me përparësi. Ky shërbim na ofron gjithashtu qasje prioritare në ofertat flash 30 minuta para se të fillojnë.
 • Fotografi Kryeministër, hapësirë ​​ruajtëse falas dhe e pakufizuar e të gjitha fotove që duam.
Fotografitë e Amazon
Fotografitë e Amazon
zhvilluesi: Amazon Mobile LLC
Çmimi: Free
Fotografitë e Amazon
Fotografitë e Amazon
zhvilluesi: AMZN Mobile LLC
Çmimi: Free+
 • Na ofron gjithashtu një 15% zbritje në pelena dhe sende për të vegjlit në shtëpi.

Çmimi Amazon Prime

Që nga sot, Amazon Prime është me çmim 19,95 euro në muaj, një çmim që nuk mund ta gjejmë në asnjë vend tjetër evropian dhe që gjithashtu na ofron qasje në shërbimin video streaming të kompanisë së Jeff Bezos 'e quajtur Amazon Prime Video. Pas zgjerimit të numrit të shërbimeve që kompania na ofron, rritja e përfolur e çmimit që mund të pësojë ky shërbim po afron dhe nuk duhet të na habisë që herët a vonë, pagesa vjetore e Amazon Prime rritet në 40 ose 50 euro.

Çmimi i pajtimit në Prime në Spanjë ka qenë gjithmonë kaq i lirë, sepse shërbimet që na ofron kompania janë të kufizuara në krahasim me vendet e tjera. Nëse çmimi më në fund rritet, deri në 50 euro më së shumti, është ende një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë në konsideratë në mënyrë që të shijoni një shërbim video streaming dhe një katalog disi të kufizuar si të transmetimit të muzikës ashtu edhe të librave.

Për pak më shumë se një muaj, Amazon ka shtuar Amazon Prime me pagesë mujore, një mundësi ideale për kur e dimë që do të duhet të blejmë gjëra të ndryshme në Amazon, por nuk duam të paguajmë tarifën e plotë vjetore. Tarifa mujore është me çmim 4,95 euro dhe na ofron të njëjtat shërbime si pagesa vjetore Amazon Prime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  Testi më zgjati 5 minuta (dhe jam bujar)
  Dy grupe të njohura janë Amazon Prime Elite (Eja, me pagesë)
  Po çinstalon ...