Netflix azhurnon aplikacionin e tij Android dhe tani lejon që përmbajtja të shkarkohet në microSD

Netflix

Netflix është bërë për meritat e veta platforma mbretëreshë në botën e transmetimit të televizionit. Aktualisht është gjetur në të gjithë botën, përveç katër vendeve, ndërsa rivalët e tij kryesorë si HBO, Amazon Prime Video, Hulu dhe të tjerë ata ende nuk e kanë përfunduar plotësisht zgjerimin e tyre ndërkombëtar. Gjatë vitit të kaluar, shumë është thënë nëse Netflix do të lejonte që opsioni për të shkarkuar përmbajtje të jetë në gjendje ta shikojë atë jashtë linje, pa pasur nevojë të konsumojë detyrën tonë të të dhënave. Pak para fundit të vitit, Netflix azhurnoi aplikacionin e tij duke lejuar që përmbajtja të shkarkohej në pajisje, por në rastin e pajisjeve Android, shkarkimi ishte i kufizuar vetëm në pajisje, jo në kartën microSD.

Pas azhurnimit më të fundit të aplikacionit Netflix për Android, të gjithë ata përdorues që dëshirojnë shkarkoni seritë ose filmat tuaj në kartën e kujtesës të pajisjes tuaj tani mund ta bëni, por siç është logjike shkarkimi i kësaj përmbajtje ka kufizimet e tij, pasi që jo e gjithë përmbajtja e disponueshme në platformë mund të shkarkohet dhe ajo që mund të shkarkohet, përveç që mbrohet nga DRM në mënyrë që ato të mos ndahen lirisht, vetëm mund të luaj për 48 orët e ardhshme.

Meqenëse në fund të vitit të kaluar Netflix do t'ju lejojë të shkarkoni seri dhe filma për të shijuar modalitetin jashtë linje, shumë përdorues e kanë parë këtë mundësi të re si një nga më kryesoret për të vazhduar përdorimin e kësaj platforme të transmetimit të videos, pasi na lejon të kemi gjithnjë në dorë, episodin e fundit të serialit që po shikojmë, atë film që kemi pritur kaq shumë kohë për të parë ose atë dokumentar që të gjithë rekomandojnë por që nuk keni kurrë kohë ta shihni atë kur të arrini në shtëpi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.