Netflix bast në Evropë, kjo është përmbajtja e re e prodhimit kombëtar që po vjen

Netflix papritmas ka kaluar nga ofrimi i përmbajtjes në prodhimin e saj, dhe megjithëse kjo na ka lënë kryevepra të vërteta si p.sh. Gjërat Stranger, ai gjithashtu ka pikat e tij më pak përcaktuese, të tilla si I ndritshëm. E gjitha varet nga perspektiva nga e cila ju e shikoni, por nga këtu ne vetëm mund të vazhdojmë mësimin Netflix për të vazhduar punën për krijimin e përmbajtjes.

Gjatë pasdites së djeshme ai na ofroi lajme për atë që do të vijë, dhe nëse ndiqni përmes Instagram aktorët tuaj të preferuar si anëtarët e Casa de Papel ju tashmë mund të merrni një ide të mirë të asaj që do të ndodhë. Netflix ka njoftuar dhjetë prodhime të reja në Evropë që do të na lënë pa fjalë.

Ajo që do të nxjerrim më shumë në pah është pjesa e tretë Casa de Papel, megjithëse mund të jetë i dyti në varësi të mediumit në të cilin keni parë serialin -Antena 3 ose Netflix-. Ted Sarandos, kreu i përmbajtjes i Netflix, e bëri të qartë në konferencën për shtyp:

Kur histori nga vende të ndryshme, gjuhë dhe kultura gjejnë një platformë globale ku kufizimi i vetëm është imagjinata e krijuesve, shfaqen histori unike dhe universale që përqafohen nga një audiencë më e globalizuar.

Prodhime të reja Netflix

 • La Casa de Papel - Pjesa 3 (Spanjë) - Ne nuk e dimë se si do të vazhdojë grabitja më e madhe në histori, shpresojmë të kuptojmë se çfarë kanë qenë protagonistët.
 • Vala (Gjermani) - Filmi i bazuar në një film me të njëjtin emër në lidhje me manipulimin e adoleshentëve dhe totalitarizmin.
 • Hëna e Zezë (Itali) - Seri që do të merren me magji në fund të shekullit të XNUMX-të.
 • Mortel (Francë) - Seri e bazuar në jetën e adoleshentëve të rinj me fuqi mbinjerëzore.
 • Lojë Angleze (MB) - Drejtuar nga Julian Fellowes, do të tregojë historinë e futbollit nga fillimi i tij deri në ditët e sotme.
 • Turn Up Charlie (Mbretëri e Bashkuar) - Komedi e përzier komedi angleze.

Edhe pse këto janë më të spikaturat, Prezantimi i parë i një serie Netflix të prodhuar në Hollandë do të mbërrijë gjithashtu në 2019 i cili do të merret me qytetin e lirive, Amsterdamin, si dhe dokumentarë dhe filma të ndryshëm midis Italisë dhe Francës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.