Netflix nis Tregimet e veta në aplikacionin për iOS

netflix normat e dhjetorit 2017 Krishtlindjeve

Disa javë më parë doli lajmi që thoshte kështu Netflix do të prezantonte Tregimet (si ato të Instagram) në aplikacionin e tij për iOS dhe Android. Më në fund, ky funksion është tashmë një realitet. Meqenëse përdoruesit me aplikacionin në iOS tashmë mund ta shijojnë funksionin. Shtë një tipar që ju lejon të shihni përmbajtje të ndryshme që kemi në dispozicion në shërbimin streaming.

Në këto javë ka pasur shumë komente në lidhje me këtë tipar në Netflix. Meqenëse përdoruesit ishin të shqetësuar se do të konsumonte shumë të dhëna. Për fat të mirë, ne tashmë dimë më shumë për këtë funksion dhe mënyrën e funksionimit të tij. Si funksionon kjo gjë?

Karakteristika kryesore e pamjeve paraprake në Netflix është se ato nuk janë automatike. Përkundër asaj që ndodh në Snapchat, ato do të aktivizohen vetëm në momentin që ne i klikojmë. Ata janë mjaft të ngjashëm me Tregimet, pasi ato janë miniatura me një formë rrethore dhe përmbajtja luhet vertikalisht në çdo kohë. Kështu që nuk kemi pse ta kthejmë telefonin.

Historitë e Netflix gjithashtu kanë një kohëzgjatje prej 30 sekondash. Duket se është kohëzgjatja standarde në shumicën e tyre. Kështu që ata kanë zgjedhur uniformitetin në këtë drejtim nga kompania. Do të shfaqen tregime për të gjithë përmbajtjen e re në platformë.

Ato luhen si një shfaqje prezantimi. Kështu që përdoruesit do të jenë në gjendje të shkojnë nga njëri në tjetrin duke rrëshqitur në ekran. Përveç kësaj, aplikacioni Netflix na lejon ruaj përmbajtjen në rast se duam ta shohim më vonë. Për këtë ekziston një buton për të shtuar përmbajtje për të luajtur më vonë.

Ky funksion do t'u lejojë përdoruesve të zbulojnë përmbajtje të re për konsum të tyre. Pra, është një funksion për të zbuluar seri të reja në Netflix. Tani për tani, përdoruesit me aplikacionin iOS tashmë i shijojnë këto Tregime. Nuk dihet se kur do të mbërrijnë në Android. Sidoqoftë duhet të jetë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.