Nokia 8 tani është në dispozicion për rezervim në Spanjë

Me pak më shumë se një muaj vonesë në datën e planifikuar fillimisht më 31 korrik, firma finlandeze më në fund vë në dispozicion të përdoruesve spanjollë Nokia 8 shumë të pritur, një terminal që arrin në treg me karakteristika mjaft të pranueshme me një çmim prej 599 euro. Nëse dëshironi ta kapni, thjesht duhet të ndaleni pranë Uebfaqja e Nokia drejtpërdrejt, duket se do të duhen disa ditë që të jetë në dispozicion përmes Amazon, nëse është ndonjëherë. Për momentin Nokia 8 është i disponueshëm vetëm në ngjyrë Çeliku dhe koha e transportit është 1 deri në 2 ditë.

Nokia vazhdon të theksojë se sistemi operativ që menaxhon terminalet e tij është Android i pastër, një mundësi fantastike nëse duam që terminali ynë të azhurnohet gjithmonë dhe të jetë një nga të parët që do të marrë versione të reja të Android. Karakteristika të tjera të Nokia 8 gjenden në mundësinë e regjistroni video 4ik me audio hapësinore falë sistemit Nokia OZO 360, një sistem i përdorur nga kineastët dhe prodhuesit muzikorë të Hollivudit që ofron një ndjesi gjithëpërfshirëse dhe një përvojë rishikimi si askush tjetër.

Karakteristikat e Nokia 8

 • Procesori: Octa-core Snapdragon 835 (katër bërthama 2.45GHz dhe katër bërthama 1.8GHz
 • RAM: 4GB
 • Hapësira ruajtëse: 64 GB, me fole microSD për të zgjeruar hapësirën ruajtëse.
 • Ekran 5.3 inç me mbrojtje Gorilla Glass 5
 • Rezolucioni i ekranit 2,560 × 1,440 pixel
 • Sistemi operativ: Android Nougat, i azhurnueshëm në Android Oreo
 • Bateria: 3,090mAh
 • Kamera e përparme 13 megapiksel
 • Kamera të pasme: Një nga 13 megapiksel me stabilizim optik të imazhit dhe hapje të hapjes së f / 2.0 dhe një sekondar prej 13 megapiksel me hapje f / 2.0
 • Porta USB-C
 • Përmasat: 151.5 x 73.7 x 7.9 mm
 • Pesha: 160 gram

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)