Këta janë operatorët spanjollë me roaming falas

Roaming

Disa muaj më parë ju thamë 7 çelësa përfundimtarë për të kuptuar fundin e roamingut në Evropë i cili është afër cepit, por sot ne duam t'ju ofrojmë edhe më shumë informacione që jemi të bindur se do të jenë më interesantet për pushimet ose udhëtimet tuaja të ardhshme.

Dhe është se disa operatorë spanjollë të telefonisë mobile kanë filluar të përgatiten për atë që do të ndodhë qershorin e ardhshëm, kur të hyjnë në fuqi rregulloret e reja të Komisionit Evropian, dhe me të cilat asgjë nuk mund të ngarkohet për roma, ose çfarë është e njëjtë për të bërë thirrjet dhe shfletimet nga një vend tjetër në Bashkimin Evropian. Sot do t'ju tregojmë cilët janë operatorët me roaming falas në Spanjë.

Vodafone

Vodafone

Operatori me origjinë britanike ishte më i shpejti nga të gjithë për të njoftuar eleminimin e kostos për roaming dhe shumë nga klientët tuaj e kanë shijuar këtë funksion, plotësisht falas, që nga viti i kaluar.

Ndryshe nga të tjerët, Vodafone vendosi të përmbushë kërkesat e Komisionit Evropian që nga dita e parë dhe ofron roaming falas jo vetëm në Bashkimin Evropian, por edhe në Shtetet e Bashkuara, diçka që padyshim i ka dhënë asaj një avantazh të madh ndaj operatorëve të tjerë të telefonisë mobile.

Këto janë zonat e përfshira nga Vodafone;

 • BE
 • Shtetet e Bashkuara
 • Islandë
 • Norvegji
 • Leinchenstein
 • Zvicra
 • Shqipëri
 • Turqi

Kushtet e roamingut falas të Vodafone

Më poshtë ju tregojmë kushtet e roaming falas Vodafone, të cilat për fat të mirë tashmë ju paralajmërojmë se nuk janë shumë;

 • Roaming falas është në dispozicion për të gjithë klientët, por është thelbësore që ta aktivizoni atë para se të udhëtoni
 • Mundësia e bërjes së thirrjeve, dërgimit të SMS dhe shfletimit është në dispozicion, duke përdorur të gjitha shërbimet që ne kemi përfshirë në tarifën tonë
 • En kjo lidhje ka kushtet e plota të këtij shërbimi

Portokall

Portokall

Kompania franceze, megjithë vështirësitë që i është dashur të ofrojë roaming falas, para afatit Ajo tashmë ua ofron klientëve të saj në të gjitha normat e Dashurisë dhe gjithashtu në tarifat vetëm për celularët, të pagëzuara si Go. Sigurisht, për momentin nuk ka të njëjtat opsione si Vodafone dhe ofrohet vetëm në Zonën 1, pa qenë në gjendje të arrini ende në Shtetet e Bashkuara.

Këto janë zonat e përfshira nga Orange;

 • BE
 • Islandë
 • Norvegji
 • leinchestein

Këtu janë kushtet kryesore për roaming falas të Orange;

 • Isshtë në dispozicion për të gjithë klientët e normave Love dhe Go, pa qenë në dispozicion të tarifave të kafshëve që janë akoma në fuqi dhe kanë një numër të mirë klientësh.
 • Mund të përdoren thirrje, SMS dhe të dhëna nga tarifa jonë, përfshirë kuponat e të dhënave dhe postën zanore
 • En kjo lidhje ka kushtet e plota të këtij shërbimi

Operatorë të tjerë të telefonisë mobile

Jo vetëm Vodafone dhe Orange ofrojnë roaming falas në vendin tonë, megjithëse nuk ka shumë operatorë të telefonisë mobile që përfshijnë këtë shërbim. Këtu ju tregojmë disa nga më të rëndësishmit dhe me një numër të konsiderueshëm klientësh.

liripop

i lirë

Operatori i telefonit celular që na ofron thirrje dhe të dhëna për të lundruar falas, ne gjithashtu ofron roaming falas në më shumë se 25 vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara. Sigurisht, për të thirrur dhe përdorur këtë shërbim duhet të aktivizojmë shërbimin ndërkombëtar të thirrjeve.

përmes kjo lidhje Ju mund të kontrolloni të gjitha kushtet e ofruara nga FreedomPop.

chatsim

Ky është një nga operatorët virtualë më të vlerësuar nga përdoruesit, jo vetëm në vendin tonë, por në të gjithë botën. Dhe është se ofron mbulim në të gjithë botën. Fatkeqësisht jo gjithçka është aq e bukur sa duket dhe kjo është në varësi të zonës në të cilën jemi, do të tarifohemi më shumë ose më pak kredi kështu që teknikisht nuk do të flisnim për roaming falas, megjithëse i ngjan asaj.

Ju mund të kontrolloni të gjitha kushtet e shërbimit KETU.

Likamobil

Likamobil

Më në fund duhet të bëjmë një përmendje të veçantë të Lycamobile, e specializuar për klientë emigrantë dhe thirrje ndërkombëtare, duke ofruar roaming falas në vendet ku ata kanë prezencë, të cilat janë gjithnjë e më shumë. Para se të filloni aventurën e pushimeve ose udhëtimeve tuaja të punës, duhet të kontrolloni nëse paketa juaj përfshin roaming, për të shmangur surpriza të pakëndshme.

Në këtë lidhje mund të gjeni të gjitha kushtet e shërbimit të Lycamobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sfida dijo

  Dhe Movistar?