Nuk ka pajisje shëndetësore që do të riemërtohen në Nokia

Nokia dëshiron të ngrihet nga hiri i saj si një Feniks këtë vit po ose po. Firma finlandeze ka kaluar një periudhë tranzicioni ku as kompania nuk e kishte të qartë se ku po shkonte pas blerjes së Microsoft të sektorit celular një marrëveshje që nuk ishte e dobishme për asnjë kompani, siç e dimë të gjithë. Ne kemi qenë duke folur për terminale të reja që Nokia Ai kishte planifikuar të niste terminalet që tashmë janë prezantuar dhe me të cilët firma finlandeze dëshiron të kthehet në tregun e telefonisë përmes derës së përparme.

Por jo vetëm që i është përkushtuar telefonisë, por edhe e ka treguar atë interes në botën e pajisjeve të veshjes dhe shëndetit pasi bleu në qershor të vitit të kaluar kompaninë franceze Withings, një kompani e dedikuar ekskluzivisht për këtë sektor fitimprurës të shëndetit, i cili po lëviz gjithnjë e më shumë miliona. Nokia pagoi 192 milion dollarë dhe integroi punëtorët e saj 2oo në radhët e Nokia. Hapi tjetër, siç u njoftua nga kompania në kuadrin e MWC që po mbahet këto ditë është ndryshimi i emrit të produkteve, të riemëruar Nokia në vend të Withings.

CES 2014

Në këtë mënyrë për disa muaj ne do të jemi në gjendje të marrim një shkallë inteligjente, një aparat fotografik monitorimi të foshnjës ose një çelës inteligjent nga marka mitike e telefonit. Në mënyrë që të kthehet në botën e telefonisë, Nokia i ka besuar HDM Global të prodhojë nën emrin e saj pajisjet më të fundit që kompania ka prezantuar për 10 vitet e ardhshme. Për momentin nuk e dimë nëse prodhimi i pajisjeve shëndetësore Withings do të prodhohet gjithashtu nga HDM ose nëse ato do të vazhdojnë të prodhohen deri më tani përmes fabrikave kineze.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.