Problemet e Samsung janë në rritje dhe tani është një Galaxy S7 edge që ka shpërthyer në mes të një kafeneje

https://youtu.be/E1TkDuGFDdc

Në rast se Samsung nuk kishte mjaft me shpërthimet e Galaxy Note 7 që kanë ndodhur që kur pajisja u lançua zyrtarisht dhe që po përpiqet ta zgjidhë, tani ajo ka hasur një problem tjetër, gjithashtu në formën e një shpërthimi. Dhe a është kjo Sipas The Sun, një Galaxy S7 edge do të kishte shpërthyer në rrethana të çuditshme dhe në mes të një kafeneje të zënë.

Në këtë rast, shpërthimi është kapur në video nga kamerat e sigurisë së institucionit ku pronarja e saj, Sarah Crockett, ishte një vajzë 30-vjeçare e cila ka treguar habinë e saj në disa deklarata për media.

“Ndihej shumë, shumë nxehtë. E vendosa në tavolinë. Brenda sekondave kishte tym kudo dhe unë isha larg rrugës. Pajisja ishte pjekur »

Për momentin Samsung tashmë ka kontaktuar pronarin i cili kishte Galaxy S7 edge për vetëm 3 muaj.

"Ata më thanë se duhet të ishte akuzuar në atë kohë dhe unë thashë jo - gjë që dukej se ishte një befasi për ta, pasi ata thanë se ishte hera e parë që dëgjuan diçka të tillë"

Në këtë moment ky shpërthim i një Galaxy S7 edge është diçka e izoluar, e cila mund të konsiderohet diçka pak a shumë normale dhe është se çdo pajisje elektronike rrezikon të pësojë një shpërthim kur mbinxehet. Shpresojmë se kjo është pajisja e fundit mobile që shohim të shpërthejë dhe një rast i ngjashëm me atë të Galaxy Note 7 nuk hapet.

A mendoni se do të jetojmë me Galaxy S7 edge një rast të ngjashëm me atë të Galaxy Note 7?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Francisco dijo

  Unë gjithashtu kam një S7 që do të shpërthente !! Samsung nuk e mbështet atë, për fat të keq është kështu !!

 2.   Jose Antonio Marquez Perez dijo

  Vërej se nxehet vetvetiu por me atë që më kushtoi nuk jam shumë e lumtur

 3.   nano laurean dijo

  Kam nje galaxi s7 e bleva per 2 muaj dhe nxehet shume

 4.   Omar dijo

  E keqja për këtë është se qeliza shpërthen, dikush e humbet atë, nuk mendoj se Samsung do t'ju paguajë atë që kushton

 5.   galeri alain dijo

  Unë kam një skaj të s7 dhe kur po e përdor fillon të nxehet dhe madje duhet të ndaloj së përdoruri për një moment derisa të ftohet dhe supozohet të ketë një sistem ftohje të integruar. Isshtë një nga karakteristikat dhe me sa duket nuk e bën punën e vet.

 6.   Drakula dijo

  Unë kam një avantazh s7 dhe vërtet nëse nxehet nxehet thjesht duke dëgjuar muzikë ose duke folur me zë të lartë tani unë as që dua ta përdor .. shumë keq për Samsung dhe sa më kushton

 7.   HERNANDO J. SILVA APARICIO dijo

  Unë kam një Samsung Edge S 7 por për fat të mirë nuk kam pasur probleme me mbinxehjen edhe pse ka një mbulim shtesë dhe një mbrojtës ekrani. Duket se jam me shumë fat. Unë e dua Galaxi-in tim posaçërisht për kamerën
  Kjo ishte arsyeja pse e bleva atë, për kamerën, bën super foto.

 8.   Luisa dijo

  E imja nxehet sikur do të shpërthejë Samsung është një mut i vërtetë me kaq shumë para sa që unë i dhashë këtë mut

 9.   Arnulf dijo

  Samsung Galaxy S7 im gjithashtu nxehet shumë

 10.   Juanito dijo

  Jo sepse tani të gjithë po nxehen, Samsung im po e godet atë me shumë aplikacione, në normale dhe në knox dhe NUK merr nxehet bateria që nuk e shihni, por asgjë të nxehtë, është më shumë dëshirë të dështoni njerëzit të ankohen, bën për një mijë mrekulli

 11.   Jezusi Bonilla dijo

  Samsung S7 Edge… turned ka dalë mrekullisht. NUK KAM ASNJ F PROBLEM? NGA COLOMBIA CALI ... CHUCHO.

 12.   Norman dijo

  Unë kam Samsung Galaxy S7 Edge 935F dhe asgjë nuk nxehet, unë luaj dëgjoj muzikë, e mrekullueshme

  1.    Mauro dijo

   Norman, unë kam të njëjtin version me ju, S7 Edge 935F, dhe nuk nxehet aspak, nxehet vetëm deri në një kohë të caktuar të përdorimit, por është normal, Ose probleme, dua të mendoj se njerëzit pretendojnë Solomoni të veshë të kundërtën, përshëndetje!

 13.   Edu dijo

  Unë kam një avantazh s7 dhe nuk kam problem ... Shumë i lumtur ...

 14.   SALAS XACK dijo

  Unë kam një S7 Edge dhe është i shkëlqyeshëm, është një nga celularët më të mirë dhe arsyeja pse e bleva është sepse fizikisht është telefoni celular më i bukur, fotot janë të mrekullueshme dhe nëse vazhdoj nuk do ta përfundoj. Jam i lumtur, kam Macbook Pro, iPad Air 2 dhe vendosa për s7 edge sepse molla nuk e tejkalon s7 edge në bukuri të paktën deri më sot.
  Shpërthimi i lumturisë që kjo skuadër më jep është pa fjalë, pendohem për atë që ndodhi me Note 7.
  Att. Përdorues i Samsung s7 Edge.
  Nga Medellín - Kolumbi

 15.   kema dijo

  Epo, e njëjta gjë më ndodh, të Premten 14 telefoni im celular u bë i kuq i nxehtë dhe ai u fik dhe pa karikuar. Unë telefonova kompaninë time dhe diskutova çështjen dhe ata më thanë se unë duhej ta çoja në dyqanin ku e mora pasi erdhi nga fabrika dhe ata do të më dërgonin një të ri, terminali ka 13 ditë

bool (e vërtetë)