QuickTorrent.io: Shkarkoni Skedarët Torrent pa instaluar një klient

QuickTorrent.io

QuickTorrent.io është një mjet që ka karakteristika interesante kur bëhet fjalë për të ndihmuar përdoruesit e saj, reklamënShkarkoni skedarët torrent shumë të kërkuar dhe të lakmuar.

Falë faktit se «QuickTorrent.io» punon qartë dhe ekskluzivisht si një aplikacion në internet, kushdo që dëshiron ta përdorë atë nuk do të keni nevojë të instaloni një lloj aplikacioni të palës së tretë, Epo, ky mjet bëhet një lloj klienti në internet me veçori edhe më të mira.

Si funksionon QuickTorrent.io kur shkarkoni skedarë torrent?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të shkoni në faqen zyrtare të internetit të «QuickTorrent.io», në të cilën pikë do të jeni në gjendje të admironi një ndërfaqe shumë të ngjashme me kapjen që kemi vendosur në krye; Pikërisht atje ka disa hapësira që duhet t'i plotësoni në mënyrë korrekte, megjithëse, duke pasur parasysh një mashtrim të vogël, diçka që ne do t'ju sugjerojmë të përdorni hapat e mëposhtëm:

 1. Gjeni vendin ku lidhja e skedarit tuaj torrent është në internet.
 2. Shkarkoni këtë skedar në kompjuterin tuaj personal.
 3. Kthehuni në këtë faqe në internet që i përgjigjet «QuickTorrent.io».
 4. Zgjidhni butonin jeshil për të hapur dritaren e shfletuesit të skedarit.
 5. Shkoni në vendin ku keni shkarkuar skedarin që përmendëm në fillim të këtyre hapave.

Kjo është e vetmja gjë që duhet të bësh, në të cilën pikë do të vëresh një shirit të vogël progresi që do të tregojë analizën e të gjithë farërave që korrespondojnë me skedarin në fjalë të vendosur në serverat Torrent. Tani thjesht duhet të shtypni butonin tjetër jeshil (pak më poshtë) që thotë "shkarkoni Zip". Vlen të përmendet se ky mjet në internet ka nevojë për një regjistër të dhënash dhe për fat të keq, ju duhet të bëni një pagesë ditore, mujore ose vjetore, e cila do të varet nga urgjenca ose nevoja që ju duhet të provoni të shkarkoni skedarin në kompjuterin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)