Reolink Argus 3, një kamera mbikëqyrje mjaft e plotë

Firma aziatike Rilidh Ai ka punuar për shumë vite tani me këtë kamera të mençur të sigurisë në shtëpi dhe çdo lloj ideje tjetër që ju vjen në mendje. Publikimi i tij i fundit nuk mund të mungojë në faqen tonë të internetit, ku ne gjithmonë ju mbajmë të azhurnuar me informacionin në lidhje me shtëpinë e lidhur.

Zbuloni me ne të gjitha pikat e saj të forta, përparësitë dhe natyrisht edhe disavantazhet e saj. Mos e humbisni këtë analizë të thelluar me shumë detaje.

Materialet dhe dizajni

Reolink ka vendosur të vërë bast për vazhdimësinë në këtë produkt. Megjithëse, ajo ka risi të rëndësishme në lidhje me Argus 2 që ne gjithashtu analizojmë këtu, realiteti është se firma ka një dizajn mjaft të njohur në të gjitha produktet e saj. Këtë herë kemi një pajisje me një pjesë të sheshtë përpara me një shtresë të zezë, ndërsa pjesa e pasme është shumë kompakte në plastikë me shkëlqim të bardhë. ku mund të shohim logon e kompanisë. Për pjesën e pasme, një zonë e magnetizuar që do të na ndihmojë ta vendosim në mbështetjen e saj të gjithanshme për të cilën do të flasim më vonë.

 • matjet: 62 x 90 x 115 mm

Inshtë në pjesën e përparme ku janë LED-të, pjesa tjetër e sensorëve dhe teknologjia kushtuar kapjes së imazhit. Në pjesën e pasme është vendi ku kemi portën microUSB që shërben për furnizimin me energji, bazën e instalimit dhe altoparlantin informues. Ne gjithashtu kemi një buton "rivendosje" në bazë, si dhe butonin on / off dhe portin për kartën microSD që mund t'i qasemi përmes softuerit.

Pëllëmba, siç kemi thënë, merret nga adaptori i magnetizuar që do të na lejojë të vendosim kamerën në shumë kënde pa shumë përpjekje.

Karakteristikat teknike

Sensori Starlight CMOS është përgjegjës për kapjen e imazhit, i aftë të ofrojë rezolucion të 1080p FHD me një normë, po, vetëm 15 FPS. Formati i regjistruar i videos do të jetë mjaft universal dhe i pajtueshëm, H.264.

Në këtë rast kamera ka një kënd shikimi prej 120º dhe përdor një sistem mjaft kompleks i shikimit të natës në të zezë dhe të bardhë përmes gjashtë LED infra të kuqe me aftësinë për të parë deri në 10 metra, si dhe një sistem vizioni natën me ngjyra duke përdorur dy LED 230 lm me një ton prej 6500 K Ata gjithashtu do të na ofrojnë përmbajtje deri në 10 metra larg.

Kemi gjashtë zmadhime të zmadhimit plotësisht dixhital përmes aplikacionit të përdorur. Nga ana e saj, ajo ka një mikrofon dhe një altoparlant që do të na lejojë të kemi audio në të dy drejtimet dhe ta përdorim atë si një intercom. Nga ana e tij, ai ka një sistem të rregullueshëm të zbulimit të lëvizjes "PIR" me një diapazon deri në 10 metra në një kënd prej 100º. 

Ka lidhje WiFi që operon në rrjete 2,4 GHz me siguri WPA2-PSK. Në një nivel thjesht teknik dhe harduer, kjo është praktikisht gjithçka që duhet të themi në lidhje me këtë aparat fotografik, risitë e të cilit në lidhje me modelin e mëparshëm janë mjaft të pakta, por të mjaftueshme për të mbetur një produkt tërheqës. Së fundmi, kjo aparat fotografik është plotësisht në përputhje me shtëpinë e lidhur të "Asistenti i Google"

Rilidhni aplikacionin dhe cilësimet

Aplikacioni Reolink është mjaft i punuar dhe ofron një ndërfaqe të mirë përdoruesi dhe performancë të mirë si në iOS ashtu edhe në Android, të paktën në testet që kemi mundur të kryejmë:

Aplikacioni do të na lejojë të lidhemi drejtpërdrejt me kamerën drejtpërdrejt, si përmes WiFi ashtu edhe përmes të dhënave celulare. Kështu mund të konfigurojmë kapacitetet e tjera, si dhe të shikojmë videot që janë ruajtur në kartën e kujtesës. Ndër të tjera, këto janë aftësitë më interesante të aplikacionit:

 • Aktivizoni një sistem të zbulimit të lëvizjes që nxit kamerën vetëm kur e zbulon atë
 • Hyni drejtpërdrejt dhe drejtoni zërin dhe videon e asaj që po ndodh
 • Ndërveproni përmes altoparlantit me audion që lëshojmë nga telefoni celular
 • Njoftimi i njoftimeve të lëvizjes
 • Ruajtja e 30 sekondave të fundit kur anashkaloni një njoftim
 • Paralajmërim i ulët i baterisë
 • Automatizoni regjistrimin, ndezur dhe fikur
 • Modaliteti i pushimeve

Fatkeqësisht ne do të duhet të kalojmë nëpër aplikacionin e vet për çdo lloj menaxhimi përballë kamerës video, Përkundër kësaj, theksojeni dizajnin e mirë dhe softuerin e optimizuar që ai ka.

Mendimi i redaktorit

Ky Argus 3 nga Reolink është një hap përpara duke e bërë kamerën më kompakte, duke na ofruar mundësinë e zgjedhjes për një panel diellor që do ta mbajë pajisjen gjithmonë aktive, pavarësisht nga ngarkimi i baterisë së tij të përfshirë. Pa dyshim, një alternativë shumë interesante për gamën e produkteve Reolink që po rritet pak nga pak, mund ta merrni në Amazon nga 126 euro.

Argus 3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
125
 • 80%

 • Argus 3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 23 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • Vizioni i natës
  Redaktori: 70%
 • App
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Conectividad
 • çmim

Contras

 • Asnjë server i integruar
 • Mungesa e më shumë FPS
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.