Pastrim i matur dhe efektiv Eufy RoboVac G20 Hybrid [Rishikim]

Eufy vazhdon të bëjë bast për shtëpinë e lidhur, inteligjente dhe mbi të gjitha të dobishme. Në këtë rast, duhet të flasim për ata robotë të vegjël e të rrumbullakët që luajnë në shumë video në TikTok, zakonisht për shkak të mospëlqimit të veçantë me të cilin trajtohen nga anëtarët e tjerë të familjes, si macet.

Me këtë rast ne analizojmë në thellësi Eufy RoboVac G20 Hybrid, një alternativë në rangun e mesëm me thithje të madhe dhe konfigurim të lehtë. Zbuloni me ne këtë opsion të fundit të katalogut të pastrimit të lidhur që na ofron Eufy dhe nëse ia vlen vërtet të merrni parasysh konkurrentët e tij.

Materialet dhe dizajni

Në këtë rast Eufy nuk ka vënë bast, nuk ka inovuar, nuk ka guxuar... Të jemi të sinqertë, është e vështirë të shohësh një fshesë me korrent robot që të tërheq vëmendjen, në thelb janë të gjithë njësoj dhe e kuptoj që është për faktin se dizajni i tij është aq funksional sa ndryshimi i vetëm një milimetri do të sillte më shumë probleme sesa zgjidhje. Është për shkak të kësaj ne nuk do të marrim parasysh që kjo fshesë me korrent robotik duket si tre milionët e tjerë të disponueshëm në treg dhe ne do të fokusohemi në paraqitjen e harduerit të tij dhe cilësinë e materialeve të tij.

 • Përmbajtja e kutisë:
  • Robot me fshesë me korrent
  • Përshtatës i rrymës
  • filtër shtesë
  • Rezervuari i ujit
  • leckë që lahet
  • fllanxha
  • furçë bonus
  • udhëzues

Pajisja është 32 centimetra në diametër dhe gjëja më e habitshme është se ajo është vetëm 7,2 centimetra e trashë, dhe është se Eufy tashmë na paralajmëron se po përballemi me një pajisje mjaft të hollë, diçka që ne e konfirmojmë. Pjesa e sipërme është prej xhami, tërheqëse për gjurmët e gishtave, por jashtëzakonisht e lehtë për t'u pastruar, diçka që më pëlqen më shumë se "jet e zezë" që zakonisht vendosin markat e tjera dhe që qëndrueshmëria nuk i kalon disa ditë. Për sa i përket peshës, nuk kemi shifra të sakta dhe duke marrë parasysh që nuk do ta mbajmë në xhep, nuk e kam konsideruar thelbësore ta vendosim në peshore, megjithëse sy të mirë kovë Mund t'ju them se është mjaft i lehtë.

Paraqitja e elementeve dhe karakteristikat teknike

Ne kemi një rregullim mjaft tradicional për sa i përket elementeve të bazës së poshtme të Eufy RoboVac G20 Hybrid, me fshesë qendrore të përzier, me qime silikoni dhe najloni, të cilat për mendimin tim janë më efektive për të gjitha llojet e sipërfaqeve. I shoqëruar nga ana tjetër nga dy rrota me jastëk për të kapërcyer pengesat rreth 3 centimetra, me një rrotë të pafund që drejton pajisjen dhe një furçë të vetme anësore.

Për pjesën e pasme Mbetet rezervuari i papastërtisë, rezervuari i ujit, i cili do të ngjitej me atë të lartpërmendur dhe lecka që ngjitet me Velcro. Megjithatë, ne kemi një çelës ON/OFF, diçka që nuk është parë në këtë lloj produkti kohët e fundit dhe që vlerësohet sinqerisht, veçanërisht nëse planifikojmë të mos e përdorim për një periudhë të gjatë kohore, theksoi mirë Eufy.

Së fundi, në pjesën e sipërme, siç thamë, kemi bazën prej xhami të temperuar, një buton i vetëm për konfigurimin dhe menaxhimin dhe një tregues LED i lidhjes WiFi, asgjë më e jashtëzakonshme.

Në seksionin teknik, ne kemi Lidhja WiFi për të sinkronizuar RoboVac G20 Hybrid me aplikacionin Eufy, i disponueshëm në të dyja IOS si në android plotësisht pa pagesë. Ne kemi gjithashtu një sensor xhiro për navigim, si dhe një sërë sensorësh të fokusuar që roboti të mos bjerë në sipërfaqe në lartësi të ndryshme. E njëjta gjë për sa i përket fuqisë thithëse, e cila do të luhatet midis 1.500 dhe 2.500 Pa sipas nevojave tona, sipërfaqes së zbuluar dhe fuqisë që kemi caktuar nëpërmjet aplikacionit.

Pastrimi dhe funksionalitetet

Pasi të kemi sinkronizuar robotin me aplikim Eufy Home ne do të jemi në gjendje të alternojmë midis katër mënyrave të thithjes dhe një modaliteti "scrubbing". Kjo pajisje, pavarësisht se nuk ka një sistem navigimi lazer, përdor një sistem të quajtur Smart Dynamic Navigation, pra përdor linja paralele në vend të një sistemi të rastësishëm, i cili e lejon atë të jetë më i saktë dhe efikas në pastrim.

Ne kemi një sistem të pastrim përmes një lecke të lagur, e cila, siç e dini, është tërheqëse për dyshemetë prej druri dhe platformash, por që lë "shenja të lagura" në dyshemetë prej qeramike.

Zhurma maksimale që lëshon është 55dB diçka e jashtëzakonshme duke pasur parasysh kapacitetin e tij thithës dhe trashësinë e pajisjes, dhe është se një nga ambientet e Eufy është pikërisht të vë bast mbi një robot të heshtur që kalon pa u vënë re. Së fundi, duhet të kemi parasysh se do të jemi në gjendje ta sinkronizojmë me të Alexa sa herë që kemi arritur ta konfigurojmë shpejt me aplikacionin.

 • Kontrollet nga aplikacioni:
  • Programimi
  • kontrolli i thithjes
  • kontrolli i drejtimit
  • Pastrimi i pikave (në rrathë)

Si autonomia, ne do të lundrojmë midis 120 minutave që na ofron me mënyrën e heshtur të thithjes minimale, duke ndjekur me 70 minuta pastrim në modalitetin standard dhe afërsisht 35 minuta nëse e vendosim në modalitetin maksimal të thithjes.

Mendimi i redaktorit

Në këtë pikë jemi përballë një roboti mjaft të gjithanshëm, i cili shquhet kryesisht për të qenit mjaft i heshtur dhe kompakt, i cili larg pretendimeve të tjera kufizohet në kryerjen e detyrave në mënyrë jo invazive. Autonomia është e mjaftueshme dhe fuqia e thithjes është e jashtëzakonshme, veçanërisht duke marrë parasysh dimensionet e pajisjes.

Aplikacioni ka një sërë funksionalitetesh të kufizuara që janë në përputhje me karakteristikat e pajisjes. Me siguri do të takohemi përpara një alternative brenda intervalit të mesëm për një çmim që dikur në shitje në Spanjë është 300 euro, edhe pse ju tashmë mund ta blini atë drejtpërdrejt nga tdyqan online eufy. Edhe një herë ne duhet të peshojmë nëse ia vlen të blesh pajisje me të njëjtin çmim që ofrojnë më shumë veçori, apo të vëmë bast për një firmë të njohur, funksionaliteti dhe qëndrueshmëria e së cilës janë praktikisht të garantuara. Ndërkohë, përvoja jonë e pastrimit, thithjes, autonomisë dhe zhurmës me këtë Eufy RoboVac Hybrid G20 ka qenë e mirë.

RoboVac G20 Hibrid
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
299
 • 80%

 • RoboVac G20 Hibrid
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 15 Mars 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Thithje
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Fuqia thithëse
 • Hollësia
 • zhurmë

Contras

 • Sistemi i lundrimit
 • ndotet lehtësisht

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)