Rishikimi i orës inteligjente Elephone R8

Sot ne ju sjellim një përmbledhje shumë interesante në lidhje me një produkt që ishim të etur ta provonim. Orët inteligjente janë ende një nga pajisjet më të kërkuara sot për të përfunduar një ndeshje perfekte me celularët tanë. Ne kemi qenë në gjendje të provojmë orën inteligjente për disa ditë elephone, R8, dhe ne e donim atë.

Nënshkrimi Elephone nuk është më e panjohur në botën teknologjike. Falë disa modeleve të telefonave inteligjentë që kanë arritur të fitojnë një vend në tregun e vështirë të Android, pjesa tjetër e produkteve të tyre mbërrijnë me një pjesë të punës promovuese të bërë. Ora inteligjente e Elephone arrin të konfirmojë se jemi më parë produkte cilësore me çmime të pabesueshme.

Një orë inteligjente e plotë me çmimin e një bande inteligjente

Kur e konsiderojmë seriozisht të marrim një orë inteligjente, ne gjithmonë hedhim një vështrim në treg për të parë në çfarë diapazoni çmimesh mund të lëvizim. Sigurisht, byzylykët e aktivitetit kanë evoluar shumë në vitet e fundit. Dhe ka, në disa raste, një ndryshim pothuajse inekzistent midis disa bandave inteligjente dhe orëve inteligjente. 

Duke analizuar pak tregun, është e lehtë të gjesh rripa aktiviteti në treg me çmime shumë më të larta se R8 nga Elephone. Edhe duke analizuar tiparet dhe funksionalitetin e ofruar nga të dy, ato janë edhe më të shtrenjta, pasi ato kanë ca më pak se një orë. Për këtë, dhe për shumë më tepër ne kemi qenë të befasuar këndshëm nga Elephone Ora inteligjente R8. 

Gjetja e ekuilibrit midis cilësisë dhe çmimit i një produkti është diçka që të gjithë prodhuesit dëshirojnë ta arrijnë. Dhe të gjithë konsumatorët duan të gjejnë. Elephone është shume afer për të goditur gozhdën në kokë me orë inteligjente R8 për shumë arsye. Një orë kaq e plotë dhe me duken kaq fantastike do të kushtonte shumë më tepër nëse do të ishte nga një prodhues tjetër. Elephone R8 ka mbërritur për të vendosur shiritin lart dhe këtu mund ta merrni me zbritje dhe dhuratë promovuese

Unboxing orë inteligjente Elephone R8

Nëse shikojmë brenda kutisë së hollë të kësaj ore inteligjente gjejmë gjithçka që mund të presim. orë në plan të parë që shfaqet me rrip të pa montuar, edhe pse kjo është diçka që do të na marrë vetëm disa sekonda. Kur marrim numrin e kësaj ore në duar, vërejmë se po përballemi me një produkt me një minimum cilësie të lartë.

Ne kemi një kabllo karikimi me kunja magnetike që lidhen në mënyrë të qëndrueshme dhe të sigurt. Ne nuk do të kemi nevojë të bëjmë ndonjë përpjekje për t'i lidhur ato pasi që ato vendosen shumë lehtë. Mund të na mungojë një karikues muri për kabllon, i cili nuk përfshihet në kutinë. Pra, do të na duhet një port USB ose një tjetër që tashmë e kemi. Dhe së fundmi gjejmë disa dokumentet e garancisë dhe një udhëzues të shkurtër përdorimi.

Dizenjoni "majën" për Elephone R8

Pa dyshim Dizajni i orës inteligjente të Elephone është një nga pikat e forta të tij. Dhe ne do ta shohim atë  me specifikimet e tij që nuk është e vetmja. Ne fillojmë nga një orë me dial rrumbullakët, diçka që ka të njëjtin numër kundërshtues dhe mbështetës. Një sferë me një madhësi që mund ta konsiderojmë "të madhe" me një madhësi prej 1,28 inç. Ideale për ata që kërkojnë një orë jo të vogël, por mbase shumë të madhe për ata me një dore të vogël.

La dial është ndërtuar nga materiale aliazh metalik me një përfundim dhe prekje vërtet të këndshme në prekje. Skajet e lëmuara për një pamje të shkëlqyeshme dhe se ato kanë një peshë që tregon se po përballemi me një produkt rezistent dhe cilësor. Softueri dhe ndërfaqen që Elephone ka implementuar në këtë R8 bën që e gjithë zona e ekranit të përfitojë plotësisht. 

Në skajet e sferës gjejmë një buton i vetëm, e vendosur në anën e majtë, e cila është lehtësisht e arritshme me dorën e kundërt. Ekrani me prekje ka mundësi të ndryshme në varësi të gjestit që bëjmë për këtë Me një prekje mund të aktivizojmë ekranin, diçka që mund ta bëjmë edhe me gjestin e kthimit të kyçit për të kontrolluar kohën.

pjesa e pasmea e sferës është sensori për monitorin e rrahjeve të zemrës. Duke pasur parasysh madhësinë e tij, ai bën një lexim të shpejtë në çdo kohë pa humbje të ndjeshmërisë. Në zonën e poshtme janë "kunjat" për karikim të baterisë ku, siç kemi komentuar, karikuesi bashkohet në një mënyrë të thjeshtë dhe efikase.

Bleni Elephone R8 në faqen zyrtare të internetit me dhuratë promovuese dhe zbritje

Një përmendje e veçantë meriton rripin Elephone R8. Reallyshtë me të vërtetë e lehtë ta vendosësh dhe / ose ta heqësh atë falë skedës së vogël që ka në fund që është ngjitur me sferën. Diçka që i bën ndryshimet e mundshme të rripit shumë më të lehtë. Ne e kemi dashur prekjen që ajo ka, sa mirë ndihet në lëkurë dhe lehtësinë e materialeve të përdorura për ndërtimin e saj. Diçka që nuk ka asnjë ndikim në pamjen dhe ndjesinë e saj të fortë.

Thirrje e madhe dhe e gjithanshme

Për të hyrë në mundësi të ndryshme të menusë të ofruara nga Elephone R8 ne mund të rrëshqasim në ekran në katër drejtimet e mundshme. Nëse rrëshqasim nga lart poshtë kemi qasje në një menu të shpejtë në të cilën mund të zgjedhim mënyrën "mos shqetëso", "gjej telefonin tim" ose nivelin e ndriçimit, midis cilësimeve të tjera që mund t'i rregullojmë edhe me ato që janë më të dobishme për ne.

Nëse rrëshqasim nga e djathta në të majtë ne marrim informacione në lidhje me shëndetësor. Ne mund ta shohim evolucionin tonë në unazat e aktivitetit (hapat, distanca dhe kaloritë). Merrni një lexim të rrahjeve të zemrës në moment ose konsultohuni me të dhëna mbi sasinë dhe cilësinë e gjumit tonë. Rrëshqitje nga poshtë lart ne mund të konsultohemi të gjitha njoftimet që kemi konfiguruar për të marrë në orën inteligjente.

Më në fund, rrëshqitje nga e djathta në të majtë ne do të kemi qasje në menyja kryesore dhe opsionet të orës. Kontrolloni muzikën, informacionin mbi kohën, kronometrin dhe cilësimet e pajisjes për cilësime më të përparuara. Një katalog i plotë i mundësive që bëjnë Elephone R8 vrapo si një nga opsionet më interesante të momentit.

Fleta e të dhënave Elephone R8

Markë elephone
Model R8
Ekran 1.28 "
Zgjidhje Pixel 360 x 360
Rezistenca ndaj ujit / pluhurit IP68
Conectividad Bluetooth 5.0
bateri 280 mAh
autonomi deri në 7 ditë përdorimi
Kujtesa RAM 128 MB
përmasat X x 15.4 10.3 2.4 cm
peshë 150 gram
çmim  42 10 €
Lidhja e blerjes Elefoni R8

Pro dhe kundra

Para se të flasim për më të mirën dhe më të mirën e Elephone R8, duket e drejtë të komentosh diçka aplikacionin të përdorimit. Ne gjithmonë kemi komentuar që të kesh një aplikacion të vetë prodhuesit përmirëson përdorshmërinë e çdo pajisjeje. Por kësaj here kemi parë se si me një aplikacion i palës së tretë gjithashtu mund të përfitojë sa më shumë nga një pajisje si kjo Sinkronizimi shumë i mirë dhe numri i opsioneve që kemi në dispozicion me FitCloudPro App.

Version Android

FitCloudPro
FitCloudPro
zhvilluesi: htang
Çmimi: Free
 • Fotografitë e FitCloudPro
 • Fotografitë e FitCloudPro
 • Fotografitë e FitCloudPro
 • Fotografitë e FitCloudPro

Versioni IOS

FitCloudPro
FitCloudPro
zhvilluesi:
Çmimi: Free

rekuizitë

El dizajn të Elephone R8 e bën atë një orë inteligjente me të vërtetë tërheqëse dhe i jep asaj një pamje premium.

L materialet e ndërtimit si sfera e aliazheve metalike dhe silikoni i rripit të saj.

Katalog shumë i gjerë i opsionet e konfigurimit dhe mundësitë e përdorimit.

Pa dyshim çmimi Shtë një pikë shumë e rëndësishme duke pasur parasysh cilësinë që ofron.

rekuizitë

 • Dizajn
 • materiale
 • materiale
 • Super cmim

Contras

Keni një ekran rrethor me madhësi 1,28 inç mund të jetë një orë e madhe për disa anatomi.

Pesha që shumë mund të pëlqejnë si të qëndrueshëm, mund të jetë një pengesë për ata që kërkojnë një pajisje shumë më të lehtë.

Mos llogarit në të adaptori i karikimit për rrymën elektrike është një defekt i vogël.

Contras

 • Madhësi e madhe
 • peshë
 • Pa karikues

Mendimi i redaktorit

Elefoni R8
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
42,10
 • 80%

 • Elefoni R8
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Ekran
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 65%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)