Rishikimi i shiritit të zërit të Creative Stage Air V2

Produktet e shëndosha po përmirësohen dukshëm kohët e fundit me përmirësimin e teknologjisë. Megjithatë, një markë që tashmë është veterane në këto çështje si Creative, vazhdon të inovojë me kalimin e ditëve. Një nga këto produkte inovative që ka ardhur së fundi në treg është pikërisht ajo që duam t'ju tregojmë.

Ne hedhim një vështrim të thellë në Stage Air V2 të ri të Creative, një shirit zanor shumëfunksional me bateri. Zbuloni se cilat janë veçoritë e tij, çmimi i tij dhe nëse ky opsion që na ofron Creative për të përmirësuar konfigurimin tonë ia vlen vërtet.

Siç ndodh në shumë raste të tjera, ne kemi vendosur ta shoqërojmë analizën tonë me një video në kanali ynë në YouTube në të cilën do të mund të shihni çboksimin e plotë dhe hapat e detajuar për konfigurimin. Përfitoni nga rasti për ta kontrolluar atë dhe bashkohuni me komunitetin tonë në YouTube për të na ndihmuar të vazhdojmë të rritemi.

Materialet dhe dizajni

Si një produkt kreativ që është, ne gjejmë një ndjenjë të cilësisë së perceptuar mjaft të lartë. Dimensionet janë mjaft të përmbajtura dhe pesha, për ta transportuar lehtësisht, është mjaft e përmbajtur. Megjithatë, ne jemi të befasuar nga përmbajtja e kutisë. Ndërsa kablloja e nevojshme USB për karikim dhe lidhje është përfshirë, si dhe kablloja AUX 3,5 milimetrash, nuk kemi një përshtatës rryme ose një çantë transporti, gjë që do të ishte vlerësuar shumë.

 • dimensionet: 410x70x78 milimetra

Kemi një plastikë të zezë “jet” për pjesën e sipërme dhe të pasme, ndërsa grila metalike kurorëzon pjesën e përparme të pajisjes. Ana e djathtë është për katër butonat e saj kryesorë të dedikuar për menaxhimin e përmbajtjes multimediale, si dhe sinkronizimin e pajisjeve Bluetooth. Pjesa e pasme është vendi ku ne do të gjejmë dy portet e tij të vetme, Po flasim për Jack 3,5mm dhe sigurisht portën USB-C, diçka që vlerësohet shumë.

Karakteristikat teknike

Pajisja ka në thelb tre lloje lidhjesh:

 • Lidhja AUX nëpërmjet kabllos së folesë 3,5 mm
 • Lidhja Bluetooth
 • Lidhja USB-C

Për të përfituar nga lidhja Bluetooth, pajisja përdor Bluetooth 5.3 brezi i fundit. Sa i përket zërit, ne gjejmë dy drejtues të personalizuar të pistave me rreze të plotë për të ofruar një fuqi maksimale prej 20 W.

Ka profile Bluetooth A2DP dhe AVRCP, megjithëse jemi të befasuar që pranon vetëm kodek SBC, do të na mungonte AAC dhe disa versione më të kualifikuara të tingullit si aptX.

Në këtë aspekt gjejmë një tingull të rregulluar mirë falë altoparlantëve të tij, të cilët megjithatë kanë një fuqi të deklaruar prej 5W për secilin, megjithatë, Creative raporton një maksimum prej 20 W dhe është ajo që kemi specifikuar gjatë gjithë artikullit. Edhe pse është e vërtetë, kjo fuqi është dukshëm më e lartë se 10 W që ofrohet në nivelin e harduerit.

cilësi dhe zë

Duhet të theksohet se secila nga portat hyrëse dhe riprodhuese të Creative Stage Air V2 Na jep mundësinë ta shfrytëzojmë për pajisje apo funksionalitete të ndryshme, ju sjellim një përmbledhje të shpejtë sipas testeve që kemi kryer:

  • PC dhe Mac përmes USB 2.0
  • PS5 dhe PS4 përmes USB 2.0
  • Bluetooth i pajtueshëm me iOS dhe Android
  • Foleja 3,5 mm për pajisje si Nintendo Switch

Në këtë mënyrë kemi një zgjedhje të gjerë gjatë lidhjes. Ofron bas "të kamufluar" që megjithatë është mjaft i mirë po të kemi parasysh se i mungojnë vuferët aktivë. Ne kemi një fuqi maksimale që nuk shtrembëron, megjithatë, zërit i mungon trupi në momente të caktuara, veçanërisht në rangun e mesëm dhe të ulët.

Sa i përket autonomisë, ne kemi një bateri 2.100 mAh që do të na japë maksimum gjashtë orë, edhe pse si gjithmonë, Kjo do të varet nga volumi që po rregullojmë në pajisje, si dhe nga kushtet e rrjetit Bluetooth. Në testet tona, si diapazoni Bluetooth ashtu edhe autonomitë e premtuara nga Creative janë përmbushur në shumicën e rasteve, gjë që e bën atë një produkt shumë interesant për të gjallëruar festat tona në pishina, por kini kujdes, pasi nuk ka asnjë lloj rezistence ndaj ujë ose goditje.

Megjithatë, ai ka një seri motrash më të mëdha brenda gamës së Stage V2 që ofrojnë mundësi të tjera sipas nevojave të secilit lloj përdoruesi.

Mendimi i redaktorit

Creative's Stage Air V2 Bëhet fjalë për sound bar që ofrohet me një çmim shumë konkurrues prej vetëm 59,99 euro. kjo është padyshim pika më e habitshme e pajisjes. Ai do të plotësojë shumicën e nevojave tuaja dhe të të vegjëlve në shtëpi. Është e qartë se nuk është menduar si një produkt për të kënaqur nevojat e dashamirëve të tingullit me cilësi të lartë, aq më pak për të shoqëruar televizorin tuaj të madh, ai shquhet nën një monitor për video lojëra të caktuara ose për ta shoqëruar me muzikë, asgjë më shumë.

Stage Air V2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
59,99
 • 80%

 • Stage Air V2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 30 de julio de 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Lidhje
  Redaktori: 80%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • autonomi
 • çmim

Contras

 • Nuk ka porte microSD
 • pak pak
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.