Së shpejti do të jeni në gjendje të transmetoni video në WhatsApp

WhatsApp

Nëse vetëm disa ditë më parë zhvilluesit e WhatsApp azhurnoi aplikacionin e mirënjohur për tu ofruar të gjithë përdoruesve funksionin e shumëpritur që lejon bërjen e thirrjeve video, tani, duke demonstruar edhe një herë se video është bërë formati i preferuar i të gjithë komunitetit, ata njoftojnë se shumë shpejt do të kemi mundësinë e konsumoni video streaming.

Padyshim, ky është një lajm më shumë se interesant pasi, falë këtij funksionaliteti të ri, të gjithë përdoruesit që përdorin WhatsApp do të jenë në gjendje të luajnë të gjitha llojet e përmbajtjes video pa pasur nevojë ta shkarkojnë atë më parë, siç duhet të bëjmë deri më tani. Falë kësaj ne mundemi kurseni shumë hapësirë ​​për ruajtje në smartphone-in tonë.


Transmetimi i WhatsApp

WhatsApp teston opsionin e riprodhimit të videos në beta-në e tij të fundit.

Ky lajm është publikuar nga disa media mjaft të rëndësishme në Indi ku, me sa duket, aplikacioni në rajonin tuaj është në fazën e testimit për të optimizuar këtë funksionalitet të ri. Si detaj, ju them se është i disponueshëm vetëm në versioni beta 2.16.365 të aplikacionit WhatsApp për android. Për momentin nuk dihet se kur do të fillojë të funksionojë edhe në iOS.

Siç mund ta shihni në imazh në fillim të postimit të zgjeruar, me këtë funksionalitet të ri, përveç që shfaqet butonin e shkarkimit, gjetëm edhe një ikonë Luaj në qendër të videos për të hyrë në rishikim streaming. Ndërsa shikojmë përmbajtjen, në shiritin e poshtëm sistemi na tregon se sa pjesë e videos është ngarkuar dhe kur vizualizimi mbaron, ajo mund të luhet përsëri.

Më shumë informacion: Android Soul


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)