Samsung Galaxy S8 vonon prezantimin e tij deri në Prill

galaxy s7 edge

Kur gjithçka dukej se tregonte se djemtë nga Samsung do të paraqisnin anijen e tyre përsëri në kuadrin e Kongresit Botëror Mobile, sipas The Wall Street Journal, thuhet se Samsung mund të vonojë lansimin e Samsung Galaxy S8 për disa muaj, deri në Prill, në mënyrë që të jetë 100% i sigurt për funksionimin e tij optimal Samsung nuk dëshiron të kandidojë në procesin e projektimit dhe prodhimit të këtij terminali të ri që do të mbërrinte me një raport ekrani prej 90% dhe pa butonin klasik fizik që është i pranishëm në pjesën e përparme të terminalit që nga modelet e tij të para.

Mos-prezantimi i flamurit të ri Samsung në Kongresin Botëror të Mobile ju mund ta prishni pak këtë ngjarje, ku vitet e fundit kompania ka shfrytëzuar rastin për të prezantuar modelet e saj të reja të gamës Galaxy S. Duhet të kihet parasysh se Samsung aktualisht është kompania që shet më shumë pajisje në të gjithë botën. Për momentin nuk e dimë nëse prania e Samsung në këtë panair mund të ndikohet nga vonesa në lançimin e Galaxy S8, tërheqja kryesore e panairit edhe pse nuk është e vetmja natyrisht.

Samsung ka planifikuar ta prezantojë këtë pajisje në 26 Shkurt 2017, por ka vendosur t’i bëjë gjërat ngadalë por pa qetësi, për të qenë në gjendje të nisë këtë terminal vitin e ardhshëm me të gjitha garancitë që përdoruesit presin pas problemeve të pësuara nga përdoruesit e Note 7 dhe tani edhe pronarët e disa modeleve të lavatriçeve që duket se janë infektuar nga virusi phablet Samsung dhe gjithashtu kanë filluar të shpërthejnë, duke e detyruar kompaninë të fillojë një program tjetër zëvendësimi për këto pajisje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)