Chromebook i ri i Samsung rrjedh me tiparet kryesore

chromebook-pro

Jo gjithçka në Samsung do të jetë Galaxy Note 7 që shpërthen në botën e teknologjisë. Jeta vazhdon, Samsung e di mirë atë dhe për atë arsye, mbase me qëllimin për të devijuar pak fokusin e flakëve nga pajisja e saj, ajo ka vendosur të lëshojë një informacion të vogël në lidhje me një Chromebook të ri që tashmë është në furrë dhe i cili ka veçori spektakolare për të përfituar sa më shumë nga sistemi desktop që Google dëshiron të popullarizojë gradualisht. Ne ju tregojmë se nga se përbëhet ky Samsung Chromebook Pro i ri dhe pse do të bëhet Chromebook më i mirë.

Kjo pajisje është parë tashmë në faqet e internetit të caktuara si p.sh. B&H dhe Adorama, si dhe versionin e memorizuar të faqes në internet të Samsung, pasi ata shpejt e hoqën atë. Pajisja do të ketë një panel 12,3 inç me një rezolucion prej 2400 x 1600 pikselë, e shkëlqyeshme për këtë segment. Një tjetër karakteristikë kryesore është se do të ofrojë mundësinë e rrotullimit të këtij ekrani 360º, dhe natyrisht, ekrani nga ana e tij është i prekshëm, i cili do të na lejojë të vizatojmë dhe shkruajmë me dorë në ekran falë S Pen do të ketë integruar. Samsung e hedh pjesën tjetër me këtë Chromebook Pro.

Do të ofrojë 10 orë autonomi falë procesorit të tij 2-GHz me gjashtë bërthama, i shoqëruar nga asgjë më pak see 4 GB RAM dhe 32 GB hapësirë ​​ruajtëse totale (sigurisht e zgjerueshme). Më e mira do të jetë çmimi, nga 500 euro mund të blejmë këtë Chromebook Pro që do të mbërrijë përafërsisht më 24 tetor. Ata nuk e kanë bërë të qartë llojin e pajtueshmërisë me aplikacionet Android në ChromeOS (supozojmë shumë) ose peshën totale, por shasia do të jetë metal alumini i anodizuar, duke e bërë të qartë që Samsung është e përkushtuar ndaj cilësisë në këtë lloj pajisje, një ngrohtë mjaft interesante.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)