Samsung ndalon hyrjen pak më shumë se 17.000 milion pasi ka tërhequr Galaxy Note 7

Galaxy Shënim 7

Lëshimi i Samsung Galaxy Note 7 është bërë një problem i vërtetë për kompaninë koreane. Sapo terminalet e para mbërritën në treg, problemet e para të zjarrit në terminale filluan të shfaqeshin kur kryhej ngarkimi. Ndërsa ditët kalonin gjithnjë e më shumë përdorues u prekën nga ky problem dhe Samsung filloi të tërheqë të gjithë terminalet që kishte lëshuar në treg për t'i zëvendësuar me të tjerë, të cilët në teori zgjidhën problemin e shpërthimeve, zjarreve dhe djegies spontane. Por përsëri, problemet me terminalet e zëvendësuara nga Samsung dolën në dritë, duke e detyruar kompaninë të hënën e kaluar të ndërpresë prodhimin.

Por me sa duket Samsung nuk e ka të qartë problemin dhe gjetja e zgjidhjes për të duket se do të duhet më shumë nga sa besonte kompania dhe dje vendosi të tërheqë pajisjen nga shitja dhe përpiquni të rikuperoni të gjithë terminalet që deri më tani nuk kanë paraqitur ndonjë problem operimi, qofshin ato të gjeneratës së parë apo të dytë.

Samsung Galaxy Note 7

Me koston e zëvendësimit të grupit të parë të terminaleve, të vlerësuar në rreth 1.000 miliard dollarë, kompania koreane duhet ta bëjë këtë ndaloni të llogarisni 17.000 milion që keni menduar të merrni nga shitjet të këtij terminali në pjesën e mbetur të vitit dhe një pjesë të vitit të ardhshëm. Mbani në mend se periudha e Krishtlindjes po afron dhe Samsung kishte zgjedhur Note 7 si objekt i dëshirës së shumë përdoruesve për këtë Krishtlindje.

Samsung luajti shumë me këtë terminal që nuk ndaloi së shfaquri probleme dhe ka marrë rrugën më të shpejtë dhe më të sigurt për kompaninë dhe përdoruesit, pavarësisht nga fakti që një shumë e mirë parash do të ndalet së ardhuri, por imazhi i markës duhet të ruhet dhe kompania nuk dëshironte të përfshihej në mosmarrëveshje të pafund të përdoruesit, dhe ata gjithashtu duan të zgjidhin çështjen e duke qenë kompania e telefonave që digjen vetë.

Ajo që ne nuk e dimë është Deri në çfarë mase diapazoni i shënimeve do të mbetet në treg, pasi shoqërohet me terminale që morën flakë, kështu që gjenerata e ardhshme mund të ndryshojë emrin në mënyrë që përdoruesit të mos vazhdojnë ta lidhin atë me problemet që Note 7 ka treguar gjatë jetës së tij të shkurtër në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.