Si të shtoni një widget WhatsApp në ekranin e kyçjes në Android

WhatsApp

Në mënyrë që të përdorni këtë tipar të rëndësishëm siç është të qenit në gjendje të vendosni një miniaplikacion WhatsApp në ekranin e zhbllokimit për të hyrë drejtpërdrejt në mesazhet tuaja, duhet të keni Android 4.2 ose më të ri, pasi që në këto versione mbështeten widget-et.

Gjithashtu mbani në mend se nëse aktivizoni këtë widget WhatsApp, kushdo që ka qasje në telefonin tuaj Ju do të jeni në gjendje të përdorni mesazhet nga aplikacioni juaj i preferuar i mesazheve, kështu që është diçka për të ditur paraprakisht.Muchos përdorni telefonat Android për të komunikuar përmes shërbimi popullor i mesazheve i quajtur WhatsAppPrandaj, të qenit në gjendje të hyni në aplikacion menjëherë në momentin që pajisja është e ndezur mund të jetë jetike për disa.

Gjëja e parë që duhet të bëni për të aktivizuar widget-in është të shkosh te cilësimet në WhatsApp dhe në kategorinë e njoftimeve aktivizoni te "Njoftimi i dritares" opsioni "Gjithmonë tregoni elementin e dritares". Me këtë, ju do të merrni që ekrani të aktivizohet madje duke treguar mesazhin në fjalë, duke mbetur në ekranin e kyçjes herën tjetër kur të shkyçni.

Widget WhatsApp

Në Android si standard

N youSE keni Android si standard në ndonjë nga pajisjet Nexus ose një ROM AOSP, mundeni aktivizoni një widget në ekranin e kyçjes të WhatsApp.

  • Së pari duhet të shkoni te Settings> Security dhe në kategorinë e sigurisë në ekran, të aktivizoni opsionin për të mundësuar widget-et.
  • Tani duhet të shkoni në ekranin e kyçjes së terminalit dhe nga qendra të bëni një gjest anësor. Ju do të shihni simbolin +. Klikoni mbi të dhe zgjidhni WhatsApp nga lista që do të shfaqet.
  • Herën tjetër kur të ndizni pajisjen, do të shfaqet widget-i WhatsApp. Nëse për çfarëdo arsye keni një miniaplikacion tjetër në ekranin e kyçjes, mund të zgjidhni se cilën doni të shfaqet si kryesorja sa herë që ndizni terminalin.

Pajisjet Galaxy

Nëse keni një pajisje Galaxy me një version të ri Android ju mund të përdorni widget-et si version serial i Android.

  • Shkoni te Cilësimet> Kyçi i ekranit> Opsionet e kyçjes së ekranit dhe aktivizoni shkurtesat, më pas shtypni atje ku thotë shkurtore dhe zgjidhni WhatsApp nga lista.

Një opsion interesant për ata ju duhet të përdorni shpejt mesazhet nga WhatsApp pa pasur nevojë të kaloni nëpër hapat e mëparshëm të zhbllokimit të aplikacionit dhe më pas për të shkuar në shiritin e njoftimeve.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.