Si ta fsheh lidhjen në Instagram në mënyrë që të mos më shohin në internet

Logoja e Instagramit

Thashethemet janë thelbi i Instagramit, pse do ta mashtrojmë veten… Ne jo vetëm që jemi të interesuar të ndajmë menjëherë atë që bëjmë, për këtë ka Instagram Stories dhe fotografi, por gjithashtu të jemi në gjendje të shohim se çfarë po bëjnë miqtë tanë dhe jo pra miq. Tani Instagram ka një simbol statusi që tregon një pikë të gjelbër kur një përdorues është në internet ose një mesazh që tregon se kur ishte hera e fundit që përdoruesi ishte në internet. Në Gadget Actualidad ne kthehemi me udhëzimet, ju mësojmë se si ta fshehni lidhjen në Instagram në mënyrë që ata të mos më shohin në internet.

Kjo karakteristikë e re e treguesit të gjelbër të Instagram-it është e zhytur në polemikë si "online" WhatsApp ose klikimi i dyfishtë blu i polemikave, por kemi një lajm të mirë, ky funksionalitet mund të çaktivizohet dhe ju do të jeni në gjendje të shfletoni Instagramin si zakonisht pothuajse plotësisht anonim, pa pasur nevojë t'u tregoni të tjerëve që jeni në internet duke përdorur Instagram. Për ta bërë këtë duhet të shkojmë vetëm te cilësimet e aplikacionit, ose në Android ose iOS, të drejtohemi te seksioni i Privatësisë dhe Sigurisë dhe të zgjedhim opsionin Trego statusin e aktivitetit. Në shumë versione kjo tregohet si Trego statusin e aktivitetit, sepse Instagram ende nuk e ka zgjeruar plotësisht këtë veçori.

Pasi ta çaktivizojmë këtë funksion, ai nuk do të tregohet më me një pikë të gjelbër nëse jemi në internet. As nuk do të shfaqet ndonjë mesazh që tregon se cila ishte lidhja jonë e fundit me rrjetin social më të popullarizuar në planet. Po, siç ndodh në WhatsApp, nëse fshehim informacionin tonë të statusit në internet, nuk do të jemi në gjendje të shohim as informacionin e të tjerëve, kështu që ju duhet të peshoni nëse vlen vërtet apo jo. Kaq e lehtë mund të heqësh qafe thashetheme në Instagram, apo jo?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.