Skype tani ju lejon të përdorni shërbimin pa pasur llogari

Skype

Që nga ardhja e Skype në duart e Microsoft, ka pasur shumë funksione të reja që janë shtuar në platformë, shumë prej tyre nuk do të kishin kaluar kurrë në mendjen tonë, të tilla si mundësia e të qenit në gjendje të përdorin Skype thjesht përmes shfletuesit, pa pasur nevojë të instaloni aplikacionin në çdo kohë. Për të gjithë ata përdorues që përdorin Skype në mënyrë sporadike dhe që nuk kanë ndërmend të hapin një llogari në ato raste, djemtë nga Redmond kanë azhurnuar përsëri shërbimin duke i lejuar përdoruesit pa një llogari të regjistruar ta përdorin atë.

Për të qenë në gjendje të përdorim këtë shërbim, duhet të fusim vetëm një emër përdoruesi, i cili logjikisht nuk ka pse të regjistrohet në platformë. Ju nuk keni nevojë të futni një email që korrespondon me një llogari të lidhur me Microsoft. Kur futni emrin e përdoruesve, ne do të paraqitemi si Vizitor nën emrin tonë. Ky funksion është ideal për të gjithë ata përdorues të cilët, siç e përmenda më lart, përdorni Skype në mënyrë sporadike.

Ky opsion i ri gjithashtu na lejon të krijojmë dhoma bisede në të cilat mund të marrin pjesë deri në 300 persona dhe ju lejon të përdorni Skype Translator, në rast se një ose disa nga bashkëbiseduesit nuk flasin të njëjtën gjuhë. Përveç kësaj, Skype do të na lejojë të ruajmë bisedat nën përdoruesin tonë për 24 orë, në rast se do të duhet t'i këshillojmë përsëri pasi të ketë mbaruar biseda. Kjo veçori funksionon vetëm përmes shfletuesve të internetit dhe është tashmë e disponueshme në Shtetet e Bashkuara, por sipas Microsoft ajo së shpejti do të jetë në dispozicion në të gjithë botën.

Tani që shumica e platformave të mesazheve po shtojnë thirrje video, Skype nuk dëshiron të lihet jashtë këtij tregu, dhe për të tërhequr vëmendjen e përdoruesve, vazhdon të shtojë funksione të reja, siç është ky dhe ai që na lejon të përdorim shërbimin pa pasur nevojë të instalojmë ndonjë aplikacion në kompjuterin tonë, pasi që është i disponueshëm vetëm për kompjuterë, jo pajisje të lëvizshme .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)