Firma e altoparlantëve pa tel Sonos rrit çmimet deri në 25% në MB

Sonos

Edhe pse udhëheqësit e lartë të Mbretërisë së Bashkuar mbeten të bindur se gjëja më e mirë që ata mund të bëjnë është të largohen nga Bashkimi Evropian, çdo ditë përdoruesit të cilët nuk e dinin se po votonin po e kuptojnë se ishte një gabim i madh të kishin votuar në atë mënyrë. Që kur u shpall rezultati i referendumit, shumë kompani kanë shprehur shqetësimin e tyre për pasigurinë që po paraqet jo vetëm për përdoruesit, por për bizneset e tyre në vend, ku ata tashmë janë detyruar të rrisin çmimin e vetvetes, për shkak të deri në rënien e kursit të këmbimit ndërmjet dollarit dhe paundit të parë.

Kompania e fundit që sapo njoftoi atë do të modifikojë çmimet e saj është kompania Sonos, një nga prodhuesit më të mirë të altoparlantëve pa tel në treg. Siç mund ta shohim në faqen e mbështetjes së klientit, kompania është detyruar të rrisë çmimet për shkak të shkëmbimit midis dy monedhave, pasi situata aktuale është bërë e paqëndrueshme. Kjo është, ata nuk fitojnë as për tuba. Në këtë mënyrë, që nga 23 Shkurti, çmimet e pajisjeve Sonos që shiten aktualisht në Mbretërinë e Bashkuar do të jenë si më poshtë:

Model Precio aktuale Cmimi i ri Rrit
LUANI: 1 £ 169 £ 199 30 £ (18%)
LUANI: 3 £ 259 £ 299 40 £ (15%)
LUANI: 5 £ 429 £ 499 70 £ (16%)
Playbar £ 599 £ 699 100 £ (17%)
SUB £ 599 £ 699 100 £ (17%)
LIDH £ 279 £ 349 70 £ (25%)
LIDH: AMP £ 399 £ 499 100 £ (25%)
Boost £ 79 £ 99 20 £ (25%)

Dobësia e fundit e paundit britanik ndaj dollarit amerikan filloi pas vendimit të referendumit në Mbretërinë e Bashkuar vitin e kaluar për të dalë nga Bashkimi Evropian. Shumë kompani të tjera ndërkombëtare të teknologjisë së lartë gjithashtu kanë rritur çmimet e tyre që nga ajo kohë në MB. Apple ka rritur çmimet e dyqanit të aplikacioneve të saj me 25%, Dell, HP dhe HTC me 10%, ndërsa Microsoft ka rritur çmimet e tyre me 22%.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.