Sony bashkohet me listën e prodhuesve që do të lançojnë telefona inteligjentë pa kufij

Samsung ishte prodhuesi i parë që lançoi një terminal me buzë të rrumbullakosura anësore të ekranit dhe deri më sot, ajo vazhdon të punojë për të ardhmen e ekraneve të smartphone-ve, ekraneve fleksibël që do të na lejojnë të palosim terminalin. Lëshimi i S6 Edge, mori kritika dhe vlerësime në masë të barabartë, por duhet të pranohet se ky lloj ekrani herët a vonë do të bëhet e ardhmja e telefonave inteligjentë, po, gjithmonë dhe kur ata marrin lojën kështu që përveç që janë estetikisht shumë të bukur, ato demonstrojnë një dobi të vërtetë për përdoruesin.

Prodhuesi i fundit që gjithashtu duket se ka në mendje të lëshojë një smartphone me një ekran që zë pjesën më të madhe të pjesës së përparme të terminalit është Sony. Sony la vargun e nivelit të lartë vitin e kaluar, duke lënë mënjanë serinë Z dhe duke hyrë në sektorin e rangut të mesëm me gamën X, një gamë që për momentinpo ju sjell shumë më tepër përfitime sesa diapazoni i mëparshëm Z.

Me sa duket dhe sipas imazhit që ka dalë, Sony do të punonte një smartphone në të cilin praktikisht i gjithë pjesa e përparme, përveç pjesës së poshtme, do të ishte një ekran, siç mund ta shohim në imazhin që kryeson këtë artikull. Kjo rrjedhje duhet të merret me një kokërr kripë pasi mund të jetë vetëm një koncept i botuar në Weibo pa ndonjë bazë.

Siç mund ta shohim në imazh, skajet anësore të ekranit do të rrumbullakosen duke ofruar një terminal pa korniza anësore ose të sipërme. Por nuk do të ishte e vetmja risi e këtij terminali, pasi siç mund ta shohim në të njëjtin imazh, terminali do të na ofronte dy kamera të pasme, duke ndjekur modën e shumë prodhuesve, për të qenë në gjendje të bënim fotografi me cilësi më të lartë duke luajtur me mjegullimin. të elementeve të fotografuar, siç është rasti me iPhone 7 Plus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.