Sony lançon FES Watch U 2, një orë inteligjente shumë e personalizueshme

Megjithëse segmenti i orëve inteligjente duket se është shfaqur, shumica dërrmuese e përdoruesve ankohen për një realitet të dukshëm, autonominë e ulët të baterive. A nuk do të ishte mirë të kishim një orë inteligjente në modë që ne e duam dhe që zgjat gjithashtu për disa ditë pa u ngarkuar? Epo, ky është pikërisht propozimi që ju sjellim sot Lajmet e veglave.

Kompania Sony Fashion Entertainments (një filial i Sony) ka nisur gjeneratën e dytë të saj Sony FES Watch U në Japoni, një orë inteligjente që me të vërtetë është më shumë një aksesor mode dhe që prezantohet me ekran boje elektronik, kështu që autonomia e tij është shumë më e lartë.

FES Watch U: më autonome, më e hollë, më e personalizueshme

Ora e re FES Shikoni U Sony përdor bojën elektronike dhe, megjithëse gjëja e parë që vjen në mendje është kursimi i energjisë dhe autonomia e saj, e vërteta është se zgjedhja e kësaj teknologjie ofron përparësi të tjera, të tilla si zvogëlimi i dukshëm i përbërësve elektronikë në një mënyrë të tillë që FES Watch U është më i hollë se çdo orë tjetër inteligjente në dispozicion në treg, dhe kornizat e tij janë zvogëluar ndjeshëm.

Por pa dyshim, përparësia më e madhe është se natyra fleksibël e shfaqjeve të bojës elektronike ka lejuar që ajo të shtrihet në rrip të orës. Kjo do të thotë që në praktikë përdoruesi mundet personalizoni rripat me të njëjtin motiv që shfaqet në faqen e orës. Si rezultat, kjo na jep ndjesinë e të qenit në një copë të vetme, gjë që e bën atë një aksesor shumë elegant të modës.

Një tjetër risi e kësaj gjenerate të dytë të orës është ajo përdoruesit do të jenë në gjendje të krijojnë fytyrat e tyre të shikimit nga fotot e tyre, kështu që shkalla e personalizimit është maksimale. Për ta bërë këtë, është e nevojshme të përdorni aplikacionin plotësues të disponueshëm për të IOS para y android. Me të, përdoruesit mund të marrin një fotografi me kamerën e tyre të smartphone dhe të zgjedhin seksionin vertikal që do të transferohet në ekranin FES Watch U në të zezë dhe të bardhë.

Sony FES Watch U është tashmë i disponueshëm në Japoni në tre opsione ngjyrash që shihni në këto rreshta; modelet e Bardhë dhe të Argjendtë kanë një kosto ekuivalente prej 417 $ ndërsa modeli Premium Black rritet në 544 $. Për momentin, planet e zgjerimit ndërkombëtar janë të panjohura.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.