Sony LF-S50G, basti japonez në sektorin e altoparlantëve inteligjentë

Altoparlanti inteligjent Sony LF-S50G

Ky vit 2018 do të jetë viti në të cilin altoparlantët inteligjentë ose të lidhur përmbytin shtëpitë. Të gjitha markat e njohura kanë bastin e tyre dhe Sony nuk mund të humbasë festën. Do ta bëj me modelin Sony LF-S50G, një altoparlant inteligjent interesant dhe tërheqës që mund ta gjeni në dy nuanca. Kush do të jetë përgjegjës për të qenë asistent virtual që përfshin? "Asistenti i Google"

Modeli Sony është cilindrik me një ekran të vogël të tipit LED përpara, në të cilin koha do të reflektohet përgjithmonë. Gjithashtu, përveç që është një zgjidhje perfekte për të dëgjuar muzikë - Sony di shumë për këtë -, Ajo është gjithashtu e aftë të menaxhojë orarin tuaj dhe shumë më tepër.

Ky Sony LF-S50G është i përqendruar për përdorim shtëpiak. Në çdo dhomë. Dhe kjo do të thotë që mund ta vendosim si në kuzhinë ashtu edhe në banjë. Prandaj japonezët kanë vendosur e bëjnë rezistencën e spërkatjes drejtuesit tuaj të zgjuar.

Ndërkohë, siç do të ndodhte në një telefon celular me ndihmësin e Google, duhet të thirrni vetëm "Asistentin e Google" dhe të pyesni se çfarë dëshironi: ngjarjet tuaja të ardhshme, moti, si është trafiku për momentin, kërkoni në internet, si kjo si të kontrollo shërbimet e jashtme (Spotify, YouTube, Netflix, Nest, etj.) Ose, për të qenë në gjendje ta bëni këtë Sony LF-S50G qendrën e funksionimit të shtëpisë tuaj inteligjente: nëse "Asistenti i Google" është i pajtueshëm me elementët e automatizimit të shtëpisë, edhe ky altoparlant do të jetë gjithashtu.

Nga ana tjetër, përveç që mund të përdorni komandat zanore, është gjithashtu e mundur të bëni gjeste me të cilat kontrolloni riprodhimin e muzikës (kapërceni këngën, ngritni / ulni volumin, etj.). Lindja Sony LF-S50G do të dalë në treg në vjeshtën e ardhshme me një çmim prej 199 $. Megjithëse në Spanjë, për momentin, nuk ka asnjë datë të konfirmuar pasi Google Assistant nuk është ende i disponueshëm në tregun tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.