Sony zbulon projektorin e saj 4K me një çmim shumë elitar

Rezolucioni 4K po standardizohet gjithnjë e më shumë, aq sa sot është e vështirë për ne të marrim në konsideratë një televizion mbi pesëdhjetë inç që nuk ka rezolucion 4K - UHD, të paktën të përfitojmë nga platformat e përputhshme të përmbajtjes siç është Netflix. Sidoqoftë, Sony e di që ka mjaft përdorues të dashur për projektorët që ndihen paksa të lënë pas dore.

Projektorët me rezolucion të lartë janë gjithnjë e më të shtrenjtë, Sony në fakt në linjën e saj nuk ka bërë asnjë lëvizje aspak për të rregulluar çmimin, nëse jo për të kërkuar seksionin e saj celular. Sidoqoftë, e meriton një përmendje interesante për karakteristikat e saj.

Hardshtë e vështirë të gjesh një projektor që jep rezolucion të vërtetë 4K për të filluar, por Sony nuk është i famshëm për gënjeshtra. Teknologjia SXRD e Sony na garanton një rezolucion 4 x 4,096 2,160K piksele, modeli i prezantuar në CEDIA 2017 në San Diego është quajtur VPL-VW285ES dhe jo vetëm që do të na sjellë rezolucionin më të mirë që mund të marrim, por gjithashtu do të përshtatet me diapazonin dinamik, do të ketë karakteristika Përkufizimi HDR 60p dhe 10-bit, kështu që kontrasti dhe përmbajtja duhet të jenë fantastike siç premtohet nga kompania nga Japonia.

Por sigurisht, e gjithë kjo ka një çmim, më konkretisht të paktën ju do të duhet të paguani 5.000 euro për këtë pjesë të projektorit. Realiteti është se nuk është i lirë në krahasim me pajisjet e tjera të ngjashme, por nëse marrim parasysh që Sony u ofron të tjerëve gati trefish, nuk është shumë keq. Me pak fjalë, ky projektor me lazer me rezolucion UHD nuk do të jetë në dispozicion për të gjitha buxhetet. Karakteristikë tjetër që e bën atë të dallohet në treg kundër konkurrencës është e saj kontrasti është 200.000: 1asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Nëse ju pëlqen dhe mund ta përballoni, do të shijoni Narcos në rezolucion maksimal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.