Gjithçka që dimë deri më tani për Doogee S98

Doogee s98

terminali tjetër Telefon i fortë prodhuesi Doogee është S98, një terminal që është një një rritje e konsiderueshme në krahasim me gjeneratat e mëparshme, duke ruajtur disa nga tiparet e tij më tradicionale si rezistenca ndaj goditjeve, rënieve dhe të tjera.

Në këtë artikull do të flasim për të gjitha thashethemet që tashmë mund t'i marrim si të mirëqena për Doogee S98, një terminal që pothuajse me siguri do të dalë në treg. fundi i këtij muaji mars.

Especificaciones

Doogee s98
Processor MediaTek Helio G96
Kujtesa RAM 8 GB LPDDRX4X
Hapësira e ruajtjes 256 GB USF 2.2 dhe i zgjerueshëm me microSD
Ekran 6.3 inç - Rezolucioni FullHD + - LCD
Rezolucioni i kamerës së përparme 16 MP
Kamera të pasme 64 MP kryesore
Shikim nate 20 MP
8 MP kënd i gjerë
bateri 6.000 mAh e pajtueshme me karikim të shpejtë 33W dhe karikim me valë 15W
të tjerët NFC – Android 12 – 3 vjet përditësime

Dizajni i Doogee S98

Doogee s98

Kërcimi i rëndësishëm në cilësi dhe dizajn i ofruar nga Doogee S98 gjendet në pjesën e pasme. Pjesa e pasme e S98 përfshin një ekran LCD. Mund ta personalizojmë imazhin e shfaqur në këtë ekran për të parë orën, ditën, mesazhet, nivelin e baterisë, kontrollet e riprodhimit të muzikës.

Për momentin, nuk e dimë nëse, përveç kësaj, do të na lejojë shikoni paraprakisht imazhin e kamerës së pasme. Do të ishte një opsion fantastik që do të na ndihmonte të përfitonim nga moduli i pasmë i përbërë nga 3 kamera dhe për të cilin do të flasim më vonë.

Doogee S98 përfshin certifikim IP68, IP69K dhe certifikimin ushtarak MIL-STD-810G, një certifikatë që siguron funksionimin e duhur të këtij terminali në çdo mjedis, përballë ndryshimeve të papritura të temperaturës si dhe rezistencës praktikisht ndaj çdo goditjeje.

8 procesor thelbësor

Brenda Doogee S98 gjejmë procesorin me 8 bërthama nga MediaTek, Helio G96. Nga këto 8 bërthama, 2 janë me performancë të lartë dhe pjesa tjetër janë përgjegjëse për optimizimin e menaxhimit të baterisë, një bateri që është një tjetër nga pikat e forta të këtij terminali.

Procesori shoqërohet nga 8 GB RAM i llojit LDDR4X (me performancë të lartë, memorie me fuqi të ulët) dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse (lloji USF 2.2), ruajtje që, si shumica e terminaleve të këtij prodhuesi, mund ta zgjerojmë duke përdorur një kartë microSD.

Falë këtij procesori, ne do të jemi në gjendje shijoni lojërat më të kërkuara pa vonesa dhe më e rëndësishmja, pa konsum të lartë baterie për të cilën do të flasim më vonë.

Ky terminal i ri do të menaxhohet nga Android 12 dhe, sipas prodhuesit, ju do të merrni një maksimum prej 3 vjet përditësime dhe përditësime sigurie i Android.

Përfshin një Çipi NFC për të bërë blerje të përditshme përmes Google Pay, ai ka certifikatën ushtarake MIL-STD-810G dhe sensorin e gjurmëve të gishtave në anë.

Ekran FullHD+

Për të shijuar fuqinë fantastike të MediaTek G96, ju duhet një ekran si ai i ofruar nga Doogee S98. Doogee S98 përfshin një ekran të llojit LCD të 6,3 inç me rezolucion 2.580 × 1080 (FullHD +) dhe mbrojtje Corning Gorilla Glass.

Për tani ne nuk e dimë se sa është madhësia e ekranit rrethor në anën e pasme, por i ka të gjitha shenjat për të qenë afërsisht 1,5 inç, më shumë se hapësirë ​​e mjaftueshme për të konsultuar informacionin që duam.

Seksioni fotografik

Doogee s98

Në pjesën e përparme, Doogee S98 përfshin një Kamera 16 MP, rezolucion më se i mjaftueshëm për adhuruesit e selfie-ve. Në pjesën e pasme, gjërat janë shumë më interesante, pasi përfshihet një modul i përbërë nga 3 lente:

La lentja kryesore arrin 64 MP e zgjidhjes. Përveç kësaj, ai përfshin gjithashtu një lente të krijuar për të vizion nate me 20 MP e zgjidhjes. Dhoma e tretë është a kënd i gjerë me një rezolucion prej 8 MP.

Përveç kësaj, ai përfshin një Blici LED që funksionon si elektrik dore.

Bateri 6.000 mAh

Bateria mbetet një nga pikat më të rëndësishme të këtij prodhuesi dhe Doogee S98 nuk bën përjashtim. Brenda këtij terminali, gjejmë një Bateri 6.000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 33W.

Doogee përfshijeni këtë karikues në kuti, kështu që nuk do të jetë e nevojshme të bëni një investim të mëvonshëm. Nëse nuk dëshironi të përdorni anën e shpejtë, mund ta karikoni këtë terminal duke përdorur karikim me valë, i pajtueshëm me një fuqi maksimale prej 15 W.

Çmimi dhe data e lëshimit

Doogee s98

Siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, lëshimi i Doogee S98 nuk pritet. deri në fund të këtij muaji mars. Për momentin, ne nuk e dimë se cili mund të jetë çmimi i tregut.

Por, duke ditur prodhuesin, ka shumë të ngjarë të bëni ndonjë promovim të veçantë gjë që na lejon të kursejmë shumë para. Nga Androidsis ne do t'ju informojmë menjëherë si për datën e nisjes ashtu edhe për ofertat.

Nëse doni të dini më shumë rreth këtij terminali, ju ftoj të vizitoni faqen ku po përpilohen të gjitha thashethemet. Ju gjithashtu mund të vizitoni faqen zyrtare të internetit për më shumë detaje.

Nëse planifikoni rinovoni celularin tuaj në javët në vijimJu ftoj t'i hidhni një sy çmimit të lançimit të këtij terminali të ri, i cili, me 3 vjet përditësime, bëhet një opsion i shkëlqyer për t'u marrë në konsideratë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->