Spotify dhe Hulu Partner do të Hapin Planin Mujor të Muzikës dhe TV me 12,99 $

Siç pritej, pasi Spotify të dalë publikisht, kompania suedeze duhet të vendosë bateritë dhe t'u demonstrojë aksionerëve të saj se vlerësimi i kompanisë është i saktë dhe brenda dy javësh që është renditur në tregun e aksioneve, ajo ka bërë dy njoftime të rëndësishme. Nga njëra anë ne gjejmë pajisja e re që do të prezantohet më 24 Prill, për të dëgjuar muzikë në makinë.

Nga ana tjetër, ne gjejmë marrëveshjen që ajo ka arritur, përsëri me Hulu, për të ofruar shërbimin e saj premium muzikor së bashku me shërbimin Hulu Limited Commercials për vetëm 12,99 $, e cila është një kursim prej 5 $ në muaj, pasi që shërbimi premium i Spotify kushton 9,99 dollarë, ndërsa shërbimi bazë i Hulu është 7,99 dollarë.

lojtar spotifikimi

Kur të paguani 12,99 dollarë në muaj, do të merrni akses në shërbimin Spotify Premium dhe katalogun e plotë të filmave Hulu, seriale ekskluzive dhe origjinale, përveç hyrjes në kanale të ndryshme që transmeton përmes platformës së saj. Të dy shërbimet do të vazhdojnë të punojnë veçmas, kështu që për të shijuar Hulu dhe Spotify do të duhet të vazhdojmë të përdorim aplikacionet e tyre përkatëse. Sidoqoftë, fatura në fund të muajit do të jetë e përbashkët. Kjo marrëveshje e re është një version i zgjeruar i shërbimit që të dy platformat tashmë ofronin për 4,99 dollarë në muaj, një shërbim i drejtuar vetëm për ata studentë që ishin regjistruar në institucione specifike arsimore.

Ndërsa Spotify Premium nuk ofron asnjë lloj reklame, paketa Hulu Limited Commercial ofron reklama, por siç sugjeron emri i saj, mbi një bazë të kufizuar. Gjithashtu, nuk mund të zgjerohet duke shtuar ndonjë paketë tjetër si shtesa të drejtpërdrejta TV, No Commercial ose Hulu Premium. Përdoruesit e platformës Spotify Premium tashmë mund ta kontraktojnë këtë shërbim. Përdoruesit e Hulu me paketën Tregtare të Kufizuar të Hulu gjithashtu mund të regjistrohen për të tani, për sa kohë që ata nuk kanë kontraktuar ndonjë paketë tjetër shtesë.

Hulu është një shërbim pajtimi video sipas kërkesës në pronësi të Fox Entertainment, NBCUniversal dhe Turner Broadcasting System dhe Disney-ABC. Hulu ofron si seriale ashtu edhe shfaqje argëtuese përveç filmave dhe dokumentarëve. Përmes këtij shërbimi, ne mund të kemi akses në më shumë se 200 kanale televizive, kështu që nuk mund të konsiderohet vetëm si një konkurrent i Netflix, por më tepër si një konkurrent i YouTube TV. Çmimi i versionit pa reklama është 11,99 $, ndërsa versioni me reklama kushton 7,99 $, një version që përfshin njësi reklamash deri në 2 minuta

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.