Altoparlanti i baterisë Sonos tani i disponueshëm për shitje: Sonos Move

Sonos Leviz

Gjatë festimit të IFA-s së kaluar, Sonos njoftoi një nga pajisjet që shumë përdorues po prisnin. Unë jam duke folur për një altoparlant cilësor me bateri të jemi në gjendje ta transportojmë kudo që të jemi për të shijuar muzikën tonë të preferuar.

Ne po flasim për Sonos Move, një folës që na ofron të njëjtën cilësi të zërit që mund ta gjejmë në Sonos One por me shkathtësinë e ofruar duke mos pasur nevojë të lidheni me një prizë gjatë gjithë kohës. Duke qenë i dizajnuar të jetë brenda dhe jashtë shtëpisë, ofron rezistencë ndaj spërkatjeve, ujit dhe lidhjeve Bluetooth dhe Wi-Fi.

Sonos Leviz

Lidhja Wi-Fi është krijuar për kur ne përdorim pajisjen në shtëpinë tonë ndërsa lidhja me Bluetooth është për kur jemi jashtë. Jetëgjatësia e baterisë arrin 10 orë autonomi. Sistemi i karikimit është një bazë diskrete ku mund të ngjyrosim altoparlantin ndërsa e përdorim në shtëpinë tonë.

Duke qenë një produkt Sonos, padyshim ne mund t'i kombinojmë ato me pajisjet e tjera të së njëjtës markë për të krijuar një tingull stereo në shtëpinë tonë në mënyrë që të shijojmë muzikën tonë të preferuar siç duhet.

Sonos Leviz

Lëvizja Sonos është në përputhje me asistentët zanorë të Google dhe Amazon, kështu që nuk do të humbasim funksionet e ofruara nga modele të tjera nga i njëjti prodhues. Përveç kësaj, ai gjithashtu na ofron qasje në më shumë se 100 shërbime transmetimi, qofshin muzikë, libra audio, podcast ...

Ky folës i ri Sonos Move tani është në dispozicion për shitje për 399 euro, një çmim disi i lartë, por nëse marrim parasysh që aktualisht nuk ka asnjë altoparlant tjetër në treg me karakteristika të ngjashme dhe me cilësinë që na ofron prodhuesi Sonos, nuk ka mundësi të tjera që mund të mendojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.