Rishikimi i kufjeve Tronsmart Encore Spunky Buds

Mbulesa e kufjeve Tronsmart

Edhe një herë ne kemi marrë në Actualidad Gadjet një pajisje që lidhet me tingullin, disa kufje. TRONSMART Encore Buds Spunky. Disa kufje pa tela me teknologji TWS (True Wiereles Sound) prodhuar nga një firmë me reputacion të mirë në fushën e aksesorëve të zërit.

Ne i kemi vënë në provë këto kufje për disa javë dhe ne do t'ju tregojmë se çfarë gjetëm pikë për pikë. Nga dizajni i saj, duket se nuk është frymëzuar nga ndonjë kufje tjetër në treg, e cila na pëlqen. Deri sa performanca e tij dhe aspektet teknike që në përgjithësi ata marrin një notë të mirë.

Tronsmart Spunky Buds, kufje "për të shkuar"

Nëse jeni lart e poshtë tërë ditën dhe nuk ndaleni, Kufjet pa tel janë një zgjidhje e mirë për të shijuar muzikën tuaj kudo që të jeni. Nëse ju pëlqejnë edhe sportet në natyrë, Tronsmart Spunky Buds janë një aksesor ideal për të kryer muzikën tuaj kur shkoni për vrapim.

Përveç që e keni muzikën tuaj gjithmonë në veshin tuaj, ju mund të merrni dhe të bëni thirrje. Dhe si një bonus, ju gjithashtu mund të përdorni asistentin e Google thjesht duke prekur njërën nga dy kufjet dy herë radhazi.

Koncepti i kufje me kuti / karikues tashmë është vërtetuar si normale. Dhe ne mund ta konsiderojmë atë si një gjë të mirë. Meqenëse përveç mbajtjes së kufjeve dhe mbrojtjes së tyre, ne mund t’i ngarkojmë kudo kur i mbajmë në kutinë e tyre. Më shumë orë përdorimi pa pasur nevojë për kabllo ose karikues.

TRONSMART Encore Buds Spunky me kuti

Siç e dimë të gjithë, kufjet janë aksesori i smartphone-ve nga autonomia. Ka shumë më tepër dhe shumë të larmishme. Por kufjet janë ende më të kërkuara deri tani. Y tani kryesisht pa tel dhe me teknologjinë e tingullit True Wireles.

Tronsmart Spunky Buds doli në treg për të ofruar një alternativë interesante. Duke filluar nga një çmim vërtet konkurrues ata janë në gjendje të ofrojnë cilësi në materialet e tyre të ndërtimit. Plus tingull i mirë dhe jetëgjatësi e mirë e baterisë. Pa dyshim, nëse po kërkoni kufje pa tel, këto janë një mundësi e mirë.

Nëse jeni duke kërkuar dizajn, cilësi dhe një çmim të mirë  blini duke klikuar këtu Tronsmart Encore Spunky Buds në Amazon me transport falas.

Përmbajtja e kutisë

TRONSMART Përmbajtja e kutisë së Buds Spunky

Është momenti i zhbllokimit, një nga momentet tona të preferuara sa herë që kemi një pajisje të re për ta provuar. Në kutinë e Tronsmart Encore Spunky Buds nuk gjetëm ndonjë surprizë. Në faqen e parë shohim kutinë, e cila që nga fillimi pëlqen pamjen e saj dhe përfundon.

Përveç kufjeve vetë dhe kutisë dhe karikuesit të tyre të transportit, ne kemi diçka tjetër. Si zakonisht, kabllo karikimi, e cila në këtë rast është a Mikro USB. Një kabëll që si zakonisht me këtë lloj pajisje është shumë më e shkurtër se normalja.

Më në fund, ne gjejmë diçka shumë të dobishme dhe që jo të gjithë prodhuesit vendosin ta përfshijnë. Karakteristikë e kufjeve Tronsmart dy grupe shtesë prej gome që futen në vesh me dy madhësi të ndryshme. Një pikë që mund të jetë thelbësore që ekspertiza jonë e përdoruesit të jetë e keqe ose, përkundrazi, është e shkëlqyeshme.

Dizajni dhe stili aktual

dizajni e ndonjë pajisje elektronike ka ndodhur në vitet e fundit të jetë një nga faktorët më të rëndësishëm. Aq më tepër, saqë edhe duke ofruar performancë teknike të nivelit të lartë, një pajisje mund të jetë dështim nëse pamja e saj fizike nuk tërheq vëmendjen. Jo vetëm që duhet të jetë e mirë, por edhe duhet ta pëlqejmë.

Kufjet Tronsmart kanë zgjedhur një dizajn modern i frymëzuar nga një linjë aktuale. e tij kutia është e rrumbullakët, dhe ne shohim në pjesën e sipërme të saj disa përfundime me korniza në tone të zeza dhe gri që të kujtojnë fibra karboni. Një pamje tërheqëse që tërheq vëmendjen mes shumë modeleve të tjera që mund të gjejmë në treg.

TRONSMART Encore Buds Spunky në dorë

El sistemi i hapjes që ka është gjithashtu shume origjinale. Ne kemi parë se si mbulesat e disa kufjeve janë të vështira për t'u hapur. Dhe gjithashtu të tjerët mbylljet e të cilave janë disi të pasigurta dhe të brishta. Tronsmart Spunky Buds hapen me një buton që i gjejmë në anën e saj. Dhe të jesh në gjendje të heqësh kufjet, pasi të kesh shtypur butonin, duhet ta rrëshqasim kapakun e tij anash. Pa dyshim, një sistem shumë më praktik dhe më i sigurt se shumë të tjerë që kemi qenë në gjendje të provojmë.

A ju pëlqen këto kufje?  klikoni këtu dhe blini Tronsmart Encore Spunky Buds në Amazon.

Ergonomi dhe shumë më tepër

Në anën e saj, përveç butonit të hapjes, është edhe porta e karikimit, e cila është Micro USB. Dhe ne gjithashtu shohim katër LED, që në varësi të së cilës ne shohim të ndezur, na tregoni nivelin e ngarkimit nga kutia. Jo më shumë element, dhe as më pak element, duket se gjithçka është, dhe gjithçka është e vendosur mirë. Kutia është e përshtatshme për tu mbajtur në xhep ose çantë.

Kuti TRONSMART Encore Spunky Buds

Nëse shikon kufjet, në pjesën që është jashtë veshëve, ne shohim përfundimi i njëjtë me kutinë. Një detaj që e bën setin të duket i mirë dhe është i bukur kur hap kapakun. Një sipërfaqe plastike që ka teknologji intuitive e prekjes dhe me të cilat sipas pulsimeve ne mund të aktivizojmë ndihmësin e zërit, ose të heshtim një këngë, për shembull.

Trupi i kufjeve është e bere prej plastike te zeze mat. Një material që duket mirë i qëndrueshëm dhe kjo gjithashtu vlen me një përfundim gome shumë të butë dhe e këndshme në prekje. Ata gjithashtu kanë një dizajn ergonomik që nuk përshtatet si asnjë në vesh duke e bërë praktikisht të pamundur që ata të bien edhe duke vrapuar ose duke kërcyer. Falë një pjese gome që del nga kufja nga brenda, rrokja është e shkëlqyeshme. Kjo i bën ata shoqëruesin ideal për palestrën dhe vrapimin në mëngjes.

Kufje TRONSMART Encore Spunky Buds

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se ata kanë Certifikimi IPX5. Për ato që janë rezistent ndaj spërkatjeve të shkaktuara nga djersa ose shiu. Ne mund t'i përdorim ato për të praktikuar sporte edhe jashtë, pa frikë se mund të dëmtohen.

Tingull i fuqishëm dhe shumë më tepër

Duke parë se çfarë duhet të ofrojnë kufjet me të vërtetë, mund ta themi atë tingulli që ata ofrojnë është në një nivel shumë të mirë. Ne kemi vërejtur disa bas me te vertete te fuqishem, është e vështirë të eksperimentosh në këtë lloj pajisjeje. Dhe tingull trefish mjaft i pastër. Në përgjithësi, seksioni i tingullit merr një notë shumë të mirë, dhe në kufje është një lajm i mirë.

Një aspekt tjetër i rëndësishëm është nivelin e vëllimit që ofron. Ne jemi në një nivel shumë mbi mesataren, diçka e rëndësishme nëse duam të jemi në gjendje të dëgjojmë muzikën tonë pa ndërprerje kur ecim në rrugë.

Tabela e specifikimeve teknike

Markë Tronsmart
Model Encore Buds Spunky
Conectividad Bluetooth 5.0
Rezistenca IPX5
Kapaciteti i baterisë së kufjeve 50 mAh x 2
Kuti / ngarkues i kapacitetit të baterisë 500 mAh (deri në 3 tarifa të plota)
Kohëzgjatja në bisedë Ore 4
Kohëzgjatja me muzikë / lojëra 3 deri në 4 orë
Koha e pritjes Ore 80
Koha e karikimit të kufjeve 1 deri në 1 dhe 1/2 orë
Kutia e karikimit / ngarkuesi e 1 dhe 1/2 deri në 2 orë
Diapazoni i frekuencës 2.400GHz - 2.480GHz
Përmasat e kufjeve 19.5 x 16.9 x 27.5mm
Dimensionet e kutisë / ngarkuesit 71.7 x 34.4mm
Vendosni peshën 69.8 gram
çmim  37.67 €
Lidhja e blerjes  Tronsmart Encore Buds Spunky

Pro dhe kundër të Tronsmart Encore Spunky Buds

rekuizitë

El kutia ose kutia / karikuesi është tërheqëse për syrin dhe ka një metodë të mbyllje e sigurt dhe efektive.

El dizajni i kutisë dhe kufjeve është modern dhe i modës, dhe ka materiale cilësore dhe rezistente.

El çiftimi është i shpejtë dhe i menjëhershëm kur nxjerrim kufjet nga kutia.

Ata kanë një Dizajn ergonomik që na e bën shumë të vështirë rënien ose rrëshqitjen.

rekuizitë

 • rast i mbyllur
 • dizajn modern dhe origjinal
 • çiftimi i shpejtë
 • ergonomik

Contras

La kapaciteti dhe kohëzgjatja e ngarkesës, në varësi të përdorimit që ne u japim atyre, mund të jetë i kufizuar.

El madhësia e pjesës së lënë jashtë nga veshi duket Shumë e madhe.

Contras

 • kapacitet i ulët i ngarkesës
 • madhësia e madhe

Mendimi i redaktorit

TRONSMART Encore Buds Spunky
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
37,67
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 60%
 • autonomi
  Redaktori: 60%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.