Aeroporti Barajas në Madrid përgatitet për një ulje emergjente

Aeroplan

[Redaktuar 19:09 PM] Më në fund aeroplani u ul në mënyrë të përsosur në aeroport dhe tani do të duhet të hetohen shkaqet e këtij ulje emergjente. Fundi i dëshiruar nga të gjithë, urime të gjithë ekuipazhit për manovrën dhe koordinimin me vetë aeroportin dhe shërbimet e urgjencës.

Kjo nuk është dita më e mirë e aeroportit Barajas në Madrid. Pasditja, ose më saktë mëngjesi, filloi me një problem të shkaktuar nga fluturimi i një ose më shumë dronëve pranë aeroportit, kështu që kontrolluesit më në fund vendosën të kufizonin ngritjet dhe uljet derisa situata të ishte nën kontroll.

Por më e keqja ishte ende për të ardhur dhe është se menjëherë pasi gjërat filluan të normalizohen u shfaq një problem tjetër dhe në këtë rast diçka më serioze për mendimin tonë. Një aeroplan që ishte i destinuar për Kanada, u ngrit nga aeroporti duke thyer pjesë të ingranazhit të uljes, kështu që fluturimi u anulua menjëherë dhe kur ishte në ajër, e vetmja gjë që mund të bëhej ishte të ulej përsëri në Madrid, kështu që një ulje emergjente po përgatitet tani.

F-18

Në përmbledhje, fluturimi anulohet dhe aeroplani fluturon mbi kryeqytetin në një lartësi të ulët, duke djegur karburant që ai kishte përgatitur për udhëtim në një lartësi relativisht të ulët, kështu që shumë përdorues po e cicërojnë këtë dhe rrjetet sociale përdoren për të parë video të avionit fluturon me gjithsej 130 persona brenda të cilët janë të përgatitur për të bërë këtë ulje emergjente që padyshim shpresojmë dhe urojmë të shkojë në mënyrë të përsosur.

Në këtë moment, ndërsa po shkruajmë lajmet, një komitet krize po mblidhet në aeroportin Madrid-Barajas, duke pritur uljen emergjente të fluturimit ACA837 të Air Canada.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se pjesa tjetër e fluturimeve dhe aktiviteti në aeroport vazhdojnë të jenë normale megjithë problemet e përmendura më parë nga droni dhe disa vonesa. Kryesisht ajo që po përgatitet është gjithçka e nevojshme për të ndihmuar, ndihmuar dhe mbrojtur këtë ulje nga Boeing 7367, kështu që 6 zjarrfikës nga Komuniteti janë vendosur në Barajas, 10 burime SUMMA dhe një çadër emergjence të Kryqit të Kuq.

La Ora e vlerësuar është rreth orës 19:30 pasdite sot. Një luftëtar i Ushtrisë F-18 fluturon së bashku me aeroplanin për të vlerësuar dëmtimin e mundshëm të avionit. Pranë jush Javier Martin Chico, zëdhënësi i departamentit teknik të unionit të pilotëve SEPLA, deklaroi pak më parë në RTVE:

Mbani në mend se ata kalojnë pak a shumë kohë, është mirë. Somethingshtë diçka që ata e kanë nën kontroll dhe ajo që kërkohet është të kenë peshën e duhur për një kapacitet të mirë zbarkimi në Madrid.

Nëse ju doni ndiqni rrugën e këtij plani ju mund ta bëni atë nga kjo faqe në internet. Shpresojmë që gjithçka të përfundojë në një anekdotë më shumë rreth aeroportit. Ne e lëmë audion në të cilën piloti informon pasagjerët për problemin duke kërkuar qetësi:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.