Këto janë 10 videot më të shikuara në YouTube në Spanjë gjatë vitit 2016

YouTube

Kemi vetëm disa ditë për të shijuar dhe përjetuar vitin 2017, dhe me këtë kanë filluar të mbërrijnë përmbledhjet dhe përpilimet e para të këtij viti që do të lëmë pas. Google është një nga kompanitë më aktive kur bëhet fjalë për përmbledhjen e vitit dhe nëse javën e kaluar na ofroi aplikacionet dhe lojërat më të shkarkuara nga Google Play, sot ka lëshuar videot më të shikuara në YouTube në 2016.

Për të mos u përqëndruar në video që mund të mos na interesojnë shumë, ne kemi vendosur të përshtatim listën tonë dhe t'ju tregojmë 10 videot më të shikuara në YouTube në Spanjë. Sigurisht, mos u frikësoni nga gjithçka që do të shihni më poshtë, sepse ekziston një video që jep shumë për të folur dhe jo saktësisht e mirë.

Për të përpiluar këtë listë Google ka marrë parasysh, dhe çuditërisht, pëlqimet e marra nga videoja, kohët që janë shpërndarë ose komentet që përdoruesit kanë bërë. Ndoshta do të kishte qenë më e thjeshtë të merreshin vetëm 10 videot më të shikuara, por gjigandi i kërkimit ka vendosur të komplikojë jetën pak më shumë dhe të le të drejtohet nga disa parametra më shumë.

Më poshtë mund të shihni 10 videot më të shikuara në vendin tonë në vitin 2016;

La Roja Baila (Himni Zyrtar i Kombëtares Spanjolle) (Video Muzikore Zyrtare) - La Roja Baila

Mund të jetë befasuese dhe shumë se videoja më e shikuar në YouTube në Spanjë gjatë vitit 2016 ishte Himni zyrtar i ekipit spanjoll, por ne tashmë e dimë që futbolli lëviz malet. Përveç kësaj, kjo këngë e kompozuar nga producenti i RedOne dhe Niña Pastori nuk tingëllon aspak keq, dhe gjithashtu ka pjesëmarrjen e Sergio Ramos, diçka që është padyshim vendimtare për ta ngritur atë në krye të listës së videove më të shikuara në YouTube gjatë vitit 2016.

Los Morancos - Biçikleta (Parodi) Carlos Vives, Shakira - Zyrtari i Los Morancos

Biçikleta e Carlos Vives dhe Shakira Ishte padyshim një nga këngët e verës dhe megjithëse videoklipi zyrtar i tij ka qenë një nga videot më të shikuara në Spanjë, nuk ka arritur të futet në dhjetë të parët. Morancos Me parodinë e tij të këngës nëse ai ka arritur të futet në pozicionin e dytë, duke bërë që shumë Spanjollë të qeshin dhe madje të qajnë me të qeshura.

Pena PAPA Ananasi me mollë PPAP - CheeEEE Teoh

Unë mendoj se shumë prej nesh do të kishin dashur të mos e gjenin kurrë këtë video ndër më të shikuarat në vendin tonë, por pothuajse mund të themi se është e pashmangshme. Ne po flasim për Pena e mollës nga Pineapple Pen, për të cilën besoj se gjithçka që mund të themi është e panevojshme.

Njoftimi i Lotarisë së Krishtlindjeve 2016 - 21 Dhjetor [Zyrtar] - Lotaritë Shtetërore dhe Lojërat e Fatit

Njoftimet e Lotari e Krishtlindjeve vit pas viti ato bëhen një nga reklamat më të shikuara në televizione, dhe këtë vit ata gjithashtu kanë arritur të futen shpejt në videot më të shikuara në YouTube. Në rast se dikush nuk e ka parë akoma, vetëm sipër mund ta shihni dhe nëse akoma nuk keni një lotari për shortin e këtij viti, nxitoni sepse për disa ditë daullet do të fillojnë të rrotullohen.

Pokemon HEYEYEYEAH ft. Narehop - (Parodi «Hey Yea Yea Yea Ye») - elrubiusOMG

Nëse nuk do të isha në këtë listë "Rubius" diçka do të kishte shkuar keq dhe kjo është se ai është një nga youtubers më të famshëm jo vetëm në vendin tonë, por në të gjithë botën. Ende nuk e njihni apo nuk e dini për kë po flasim?Nëse përgjigjja është negative, klikoni në play dhe bëhuni gati të shijoni edhe një video të këtij gjeniu nga rrjeti i rrjeteve.

Këngët e Parodizimit - RickyEdit

Nëse nuk e dini RickyEditJu nuk duhet të vazhdoni të lexoni këtë tekst, në mënyrë që të mos humbni më shumë kohë dhe të jeni në gjendje të shihni videon që është hedhur në mesin e 10 më të shikuarave në Spanjë tani. Në të mund të shohim një parodi të një kënge, për të cilën jemi plotësisht të sigurt se nuk do t’ju ​​lërë aspak indiferentë.

Qetësia e shijshme, nga Pavofrío - Campofrío Spanjë

Në Spanjë na pëlqejnë reklamat televizive dhe një shembull i qartë i tij është se dy reklama kanë hyrë në këtë listë të videove më të shikuara. Kjo është ajo nga Campofrío, e cila goditi akordin për shumë prej nesh duke u bërë një video virale që të gjithë ose pothuajse të gjithë kemi parë, përmes YouTube ose një mediumi tjetër, derisa u bë virale.

Kiss Challenge me të dashurën time - Dulceida

Dulceida është një nga youtubers më të njohur në vendin tonë, i cili gjithashtu ka kanalin e tij televiziv që ndjekin gjithnjë e më shumë njerëz çdo ditë. Videot e tij zakonisht janë një sukses i garantuar dhe në këtë në të cilin ai bën një nga sfidat më të njohura në botë YouTube (Sfida e puthjes), nuk mund të jetë asgjë tjetër përveç një prej videove më të shikuara në vendin tonë.

Ju doni ta dini se - LoRY MoNEY - KANALI LOLXDMAFIA

Lore para Ata tashmë janë të njohur për disa nga personat e rregullt në YouTube dhe ata tashmë kanë arritur suksese të mëdha me video të tjera si Santa Claus dhe Ola k ase. Këtë vit ata kanë arritur të vendosen në mesin e 10 videove më të shikuara në Spanjë dhe rekomandimi ynë është që të ndaloni së godituri lojën për të kaluar një kohë të mirë.

100 Burger - 5 Burra - Këndi i Giorgio

Na pëlqejnë gjërat surreale dhe në këtë video mund të shohim një që ka një dozë të madhe surrealizmi. Pesë njerëz garojnë për të parë kush është më i shpejtë për të ngrënë 20 hamburgerë 1 euro në McDonaldsA do të jeni në gjendje t'i mposhtni ata në një duel?

A i keni parë tashmë disa nga këto video që i ndihmojnë ata të bëhen videot më të shikuara në Spanjë në 2016 në YouTube?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent. Ju gjithashtu mund të na tregoni se çfarë mendoni për secilën prej videove që kemi shqyrtuar në këtë listë të veçantë, e cila me siguri nuk do të jetë e fundit që na ofron Google.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)