Xiaomi tregon Mi Note 2 përsëri në një lojë që konfirmon kamerën e dyfishtë

Xiaomi

Kemi qenë një kohë e gjatë, madje do ta thosha atë shumë gjatë, duke pritur prezantimin zyrtar të pritshëm Xiaomi Mi Shënim 2Por prodhuesi kinez duket se është ende i vendosur të "ngrohë" atmosferën dhe të gjenerojë një sasi të madhe gumëzhitjeje rreth pajisjes së tij të re mobile. Për të vazhduar me strategjinë e tij në orët e fundit ai ka lëshuar një promovues të ri në të cilin mund të shohim përsëri dizajnin e tij.

Gjithashtu në këtë ngacmues që mund të shihni në krye të këtij artikulli, kamera e dyfishtë e pasme që mund të shijojmë në këtë Mi Note 2 është gjithashtu e konfirmuar. Sigurisht, për momentin ende nuk kemi një datë specifike për prezantimin e anijes së re Xiaomi.

Dje, disa imazhe të Xiaomi Mi Note 2 të ri u zbuluan dhe sot ne u ngritëm me këtë imazh zyrtar të fundit, në një shenjë që prodhuesi kinez dëshiron të konfirmojë disa aspekte të smartphone-it të ri. Një imazhi të rrjedhur, Xiaomi përgjigjet me një imazh zyrtar. Ndoshta gjëja tjetër është të konfirmojmë tiparet dhe specifikimet që ne i kemi njohur tashmë në formën e thashethemeve për një kohë.

 • Përmasat: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Ekran: 5.7-inç AMOLED Quad HD dhe një rezolucion prej 2.560 x 1.440 pixel
 • Procesori: Snapdragon 821
 • Kujtesa RAM: 4 ose 6 GB
 • Hapësira e brendshme: versione të ndryshme midis 32 dhe 256 GB
 • Kamera e dyfishtë 16 megapiksel.
 • Sistemi operativ: Android Nougat 7.0 me shtresën e personalizimit MIUI 8

Kthimi në lojën e Xiaomi Note 2 mund të shohim dizajnin e kujdesshëm të pajisjes dhe gjithashtu, siç kemi thënë tashmë, kamerën e dyfishtë që, për shembull, e kemi parë tashmë në iPhone 7 Plus. Tani ne thjesht duhet të testojmë kamerën dhe të shohim nëse ajo përputhet me atë që presim të gjithë dhe që shumë e tregojnë.

Çfarë mendoni për Xiaomi Note 2 nga ato që mund të shohim në ngacmimin e ri të botuar nga Xiaomi në orët e fundit?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)