Apple AirPods vazhdojnë të zvogëlojnë kohën e pritur të transportit

Nëse keni pritur për një kohë për të marrë AirPods por nuk ishit të gatshëm të prisni gjashtë javët e vlerësuara të kohës së transportit që Apple na ofroi nga dita e fillimit të saj, ka të ngjarë që për disa javë, në të cilat Apple uli kohën e transportit në katër javë, ju vendosni t'i porosisni ato. Por duket se Apple më në fund ka goditur çelësin të jetë në gjendje të vazhdojë zvogëlimin e vlerësuar të kohës së transportitQë nga dy javë pasi kishin ulur kohën e transportit në katër javë, djemtë nga Cupertino e kanë ulur përsëri këtë kohë në 2-3 javë. Apple ka dashur 8 muaj për të zvogëluar kohën e transportit, diçka që jep shumë për të menduar.

mollë

Kjo reduktim pothuajse i vazhdueshëm në kohën e transportit përkon me rritjen e numrit të shitësve që ofrojnë këtë pajisje, një pajisje që mund të gjendet vetëm në Apple Store Online me një kohë transporti prej gjashtë javësh. Ulja e majit në kohën e transportit përkoi me një ulje të kërkesës për këto kufje pa tel. Apple gjithashtu mund të planifikojë të rinovojë pajisjen në fjalën kryesore dhe do të dëshirojë të heqë qafe të gjithë aksionet në dispozicion.

Apo ndoshta Apple më në fund ka rregulluar problemet e prodhimit që kjo pajisje ka ofruar që nga lansimi i saj, probleme që Tim Cook gjithmonë pretendonte se po përpiqeshin të rregullonin sa më shpejt të ishte e mundur të jem në gjendje të plotësoj kërkesën e lartë që kisha për këtë produkt. Ajo që është e qartë është se ne nuk e dimë se ka qenë arsyeja për këtë zvogëlim, pasi Apple zakonisht nuk ofron këtë lloj detaji. Nëse Apple prezanton AirPods të rinj në shtator, ne do të shpëtojmë shpejt nga dyshimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.