AirPod-et janë të pamundura të riparohen sipas iFixit

Sa herë që një kompani lëshon një produkt të ri në treg, djemtë në iFixit bëjnë gjithçka që të jetë e mundur që të jenë në gjendje të çmontojnë pajisjen dhe të shohin mundësitë e riparimit të saj. Dhe AirPods nuk mund të jetë më pak. Që nga e hëna e kaluar, shumë përdorues tashmë janë duke shijuar këto kufje pa tela Apple që kanë një çmim tregu prej 179 euro dhe të cilave disa përdorues u janë paraqitur ndaj torturave të ndryshme përmes rënies dhe zhytjes së tyre në ujë për të kontrolluar rezistencën e saj. Siç kemi parë përmes iFixit, AirPods nuk mund të riparohen, kështu që në rast të prishjes që nuk mbulon garancinë, ju mund t'i bëni vetes disa vathë kurioz.

Sapo të hapen AirPods për të parë se si prodhohet, është e pamundur të riparohet sepse shumica e përbërësve, përveç se janë të ngjitur, janë gjithashtu të ngjitur së bashku, veçanërisht elementet që mbulojnë teknologjinë që është brenda. Kur Apple i projektoi këto kufje, ata donin që ato të zinin sa më pak hapësirë ​​të mundshme, prandaj është e pamundur të riparohen dhe që kompania ofron një program të veçantë zëvendësimi për to.

Nëse humbim njërën prej tyre ose ndalet së punuari dhe riparimi nuk mbulohet nga garancia, Apple na ofron mundësinë për të blerë një të pavarur, me çmimin 75 dollarë, ekuivalenti në euro nuk është akoma në uebfaqen spanjolle dhe ka më shumë se një javë që kur ata publikuan këtë informacion në faqen e internetit të mbështetjes së iPhone, ku mund të gjenden këto informacione. Këtu janë disa pamje të ekranit të procesit që iFixit ka kryer për të kontrolluar nëse AirPods mund të riparohen apo jo. Nëse doni të hidhni një vështrim në më shumë imazhe thjesht duhet të kaloni nëpër faqen iFixit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)