AKG paraqet N5005, kufjet e saj të reja të veshit në fund të lartë

Firma AKG, e cila është pjesë e grupit HARMAN International, në pronësi të kompanisë koreane Samsung, së cilës JBL i përket gjithashtu shumë të tjerë, sapo ka prezantuar AKG N5005 në CES, e cila do të bëhet pjesë e linjës së produkteve Studio në- shko Këto kufje të reja janë dizajnuar me katër filtra zanor të këmbyeshëm në mënyrë që dashamirët e muzikës të munden përshtatni atmosferën tuaj të dëgjimit me shijet tuaja.

AKG N5005 ka një çertifikim Hi-Res Audio nga Shoqëria Audio e Japonisë, duke ofruar një përvojë superiore audio falë teknologjisë së zërit nënshkrues dhe lejon përdoruesin të identifikojë nuancat më delikate, me një tingull në studio dhe rezolucion më i lartë se një CD.

Sipas Jessica Garvey, nënkryetare e sektorit të kufjeve të HARMAN:

AKG N5005 përmban tingullin legjendar të AKG-së në studio, si dhe një dizajn tërheqës që do të kënaqë dëgjuesit dhe dashamirët më të sofistikuar të muzikës. Me këto kufje, përsosmëria është në detaje, pasi ato janë të afta të riprodhojnë me të njëjtën cilësi audio që artistët dhe inxhinierët e zërit arrijnë në studiot e regjistrimit, ndërsa lidhin lehtësisht përdoruesit me pajisjen që preferojnë.

AKG N5005 siguron audio të pastër kristal me përgjigje cilësore të basit për përvojën më të mirë audio. Gjithashtu, përzierja e One Dynamic dhe Quad BA Drives na ofron një kufje në mënyrë të përkryer të ekuilibruar me 5 drejtime në vesh, me zor ndonjë shtrembërim, nivele mesatare të sakta dhe ngritje të freskëta. Materiali i përdorur për prodhimin e këtij modeli ka qenë qeramikë dhe mund t’i përdorim përmes një lidhjeje Bluetooth, e cila na ofron një autonomi deri në 8 orë, përveç kabllove, kabllove që na ofron një telekomandë me 3 butonat dhe mikrofoni për të folur në telefon.

Karakteristikat e AKG N5005

 • 5 drejtues (9.2 mm + drejtues Quad BA)
 • 4 filtra tingulli (Bass Boost, Reference Sound, Semi-High Boost, High Boost)
 • Dy grupe kabllosh të lëvizshëm me cilësi të lartë
 • Mbështetje audio me rezolucion të lartë
 • dongle Bluetooth® me jetëgjatësi 8-orëshe të baterisë, telekomandë dhe mikrofon
 • Katër grupe jastëkësh veshësh dhe tre grupe jastëkësh SpinFit®
 • Tingulli i referencës AKG - baza të thella dhe nivele mesatare të freskëta
 • Përfshihen kutia e transportit, mjetet e pastrimit dhe përshtatësi i fluturimit

Çmimi dhe disponueshmëria

AKG N5005 do të dalë në treg në të parin e këtij viti me një çmim prej 999,99 euro dhe do të jetë në dispozicion përmes AKG.com dhe tregtarëve të autorizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.