SPC Zion Air Pro, një alternativë TWS me një çmim të rregulluar [Analizë]

Bota e kufjeve të vërteta pa tel vazhdon të zgjerohet me hapa të mëdhenj, pothuajse të gjitha markat e teknologjisë tashmë kanë produkte me këto karakteristika, mund të themi se ato janë mjaft të demokratizuara dhe kjo është arsyeja pse ka gjithnjë e më shumë alternativa që ne gjejmë në treg dhe e që është firma spanjolle SPC di ca kohë.

Ne kthehemi edhe një herë në tabelën e analizës, këtë herë me kufjet e reja spanjolle TWS Zion Air Pro nga SPC, mos harroni analizën tonë të thelluar për të parë pikat më tërheqëse dhe të dobëta të këtij produkti. Si gjithmonë në faqen tuaj të internetit të besuar, Actualidad Gadget.

Materialet dhe dizajni

Ne shkojmë së pari me paketimin që strehon teknologjinë. Ne fillojmë me kutinë e tij të karikimit, një seksion veçanërisht i rëndësishëm pasi është vendi ku do të ruhen kufjet tona shumicën e kohës. Ne kemi një kasë karikimi të bardhë me një fund mat dhe në formën e një "pilule", një dizajn që e gjejmë te të tjerët si Honor Magic Earbuds. Compshtë kompakt dhe përshtatet mirë në xhepat tanë, kemi gjithsej 80 x 33 x 30 milimetra dhe është se ata e vendosin baterinë brenda për të karikuar kufjet. Padyshim që ka një sistem magnetesh që tërheqin kufjet në pozicionin e tyre të saktë. Ju pelqejne ata Mund t'i blini në KJO LIDHJE.

Kufjet ndërkohë kanë një dizajn mjaft tradicional, ne kemi 40 x 18,8 x 25,2 milimetra në total dhe një peshë prej 4 gramësh për secilin vesh. Ato janë të lehta dhe janë bërë gjithashtu nga plastika e bardhë mat. Ata kanë një sistem të pads lëvizshëm dhe ne gjithashtu kemi një qese të vogël në paketim që përfshin madhësinë "S" dhe madhësinë "L" në mënyrë që ata të mund të përshtaten për të gjitha shijet dhe nevojat. Në këtë aspekt nuk kemi pasur ndonjë problem, nuk kemi vërejtur që ato bien ose shqetësojnë shumë.

Konfigurimi dhe autonomia

Sa i përket konfigurimit, ajo është mjaft e thjeshtë, duhet të theksojmë se nuk kemi ndonjë buton fizik në kutinë. Kur t'i marrim, për t'i aktivizuar mjafton t'i vendosim brenda kutisë. Kur të hiqen, LED do të fillojë të ndizet dhe do të shfaqet në Bluetooth të pajisjes sonë. Ne nuk kemi gjetur një sistem memorie, kështu që ato konfigurohen individualisht me secilën pajisje me të cilën do t'i lidhim.

Kur bëhet fjalë për të punuar, thjesht nxirreni nga kutia dhe ne do ta shohim atë ata do të lidhen shpejt me Bluetooth në pajisjen e çiftuar, pa shqetësime të mëtejshme.

 • Bleni SPC Zion Air Pro: LINK

Për sa i përket autonomisë, firma na premton 5 orë rishikim audio me një karikim, në testet tona kemi arritur afërsisht katër orë. Karikimi i plotë i kutisë bëhet përmes kabllit USB-C me një kohë totale prej dy orësh, ndërsa karikimi i plotë i kufjeve brenda kutisë do të na marrë rreth 90 minuta.

Nga ana e saj, kutia ka katër LED që do të tregojnë interval 25% për akuzën e kësaj dhe se ata do të qëndrojnë të ndezur kur po karikojnë kufjet brenda, si dhe kur i heqim ato nga kutia. Ne kemi gjithsej 420 mAh bateriAta premtojnë deri në 16 orë lojë me akuza të shumta në këtë çështje.

Specifikimet teknike

Për të funksionuar këto SPC Zion Air Pro vijnë me teknologji Bluetooth 5.0, prandaj ato çiftëzohen shpejt dhe pa nevojën e konfigurimit të mëtejshëm, menjëherë jashtë kutisë. Compatibleshtë në përputhje me Profilet HSP, HFP, A2DP, AVRCP dhe AAC audio dhe kemi pajtueshmëri për Siri dhe "Asistenti i Google". 

Në mënyrë të ngjashme, diapazoni maksimal i premtuar është rreth 10 milion nga burimi i audios. Nga ana e saj, ne kemi një mikrofon në secilën vesh që do të marrë gjithashtu tinguj të jashtëm për të minimizuar ekon dhe teknologjinë "Pro Sound" të SPC.

Padyshim që kemi një panel prekës në të dy kufjet që do të na lejojnë të:

 • 1 prekje: Luaj dhe ndalo
 • 1 prekje e gjatë: Kënga tjetër ose e mëparshme
 • 1 prekje: Merrni dhe mbyllni telefonatat
 • 1 trokitje e lehtë e gjatë: Refuzoni telefonatën
 • 2 trokitje e lehtë: Thirrni ndihmësin e zërit
 • 1 prekje pesë sekondëshe: Fik kufjet

Të gjitha këto janë mundësitë që na ofron kontrolli i prekjes dhe që janë të detajuara në mënyrë të përsosur në udhëzimet që përmban paketa. Nuk duhet të harrojmë se kemi edhe rezistencë IPX5 i cili do të na lejojë të ushtrohemi pa probleme me djersën, në testet tona ka qenë.

Cilësia e zërit dhe përvoja e përdoruesit

Ne fillojmë me përvojën e përdoruesit. Kufjet vendosen lehtësisht dhe peshojnë shumë pak, kështu që nëse përdorim jastëkun e saktë nuk do të kemi ndonjë problem gjatë stërvitjes. Ata janë kufje të mira beteje, sepse përkundër asaj që mund ta imagjinojmë se nuk bien (të paktën në testet tona) dhe gjithashtu mund të konsiderojmë se ata janë të gatshëm t'i rezistojnë rënies dhe djersës duke pasur parasysh konstruksionin e tyre, në këtë pjesë jam i kënaqur, duke marrë parasysh të llogarisë çmimin e produktit dhe përfundimet e tij.

Lidhur me cilësinë e zërit, ne gjejmë një produkt të saktë, edhe një herë duke marrë parasysh çmimin. Kemi një vëllim maksimal që po i mungon diçka, megjithatë, nuk gjetëm shtrembërime ose zhurmë.

Ndërsa është e vërtetë se mungesa e mjeteve është pothuajse totale dhe se ato të ulta janë dëshmuese. Ne po përballemi me kufje me kosto të ulët dhe ato ofrojnë një tingull në përputhje me çmimin e produktit, pa pretendime të mëtejshme.

Telefonatat nga ju janë gjithashtu të rëndësishme, dhe këtë herë kemi gjetur një mikrofon të mjaftueshëm, i cili mund të vuajë në ambiente disi më të zhurmshme, por që nuk është e pamundur të përdoret, siç është rasti në të tjerët nga konkursi.

Mendimi i redaktorit

Duhet të kemi parasysh që dizajni është i suksesshëm, aftësitë dhe funksionalitetet janë përshtatur mirë dhe mbi të gjitha se kushtojnë më pak se 60 euro. Isshtë e vërtetë që ato kufizohen me çmimin e alternativave të tilla si Xiaomi, por realiteti është se ato nuk dëgjohen më keq ose më mirë, kështu që opsioni i SPC, duke pasur parasysh dizajnin e tij është shumë tërheqës. Ju mund t'i merrni ato nga 55 euro në Amazon (LIDHJE) o në faqen e vet të internetit.

Zion AirPro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
55 a 59
 • 60%

 • Zion AirPro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 60%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Një dizajn kompakt, i bukur dhe i lehtë
 • Lehtë për tu vendosur dhe për t’u pasur me pasuri
 • Një çmim interesant

Contras

 • Po mungon në pjesën e poshtme dhe të mesme
 • LED nuk fiket gjatë karikimit
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)