Alternativa për Plusdede për të parë filma dhe seriale pas mbylljes

Plusdede, para pordede, shërbimi për të parë filma dhe seriale në internet falas

Plusdede ka njoftuar mbylljen e saj, e cila dikur ishte alternativa ndaj Pordede, faqja në internet që shërbeu për të ndarë linqe me përmbajtje audiovizive të të gjitha llojeve, të tilla si filma dhe seriale. Tani është krijuar një boshllëk i madh që kur Plusdede ishte ofruesi më i mirë në Spanjisht për të shijuar këtë përmbajtje, megjithatë, ritmi nuk ndalet. Ne ju sjellim alternativat më të mira për mbylljen e Plusdede për të qenë në gjendje të vazhdoni të shikoni seri dhe filma pas mbylljes së tij.

Zbuloni me ne se cilat janë këto alternativa dhe pse ato mund të jenë jashtëzakonisht interesante tani, Madje pritet që disa prej tyre t'ju lejojnë të trashëgoni llogarinë tuaj Plusdede dhe kështu të mos humbni seritë dhe filmat tuaj me shënime.

DixMax zëvendësuesi kryesor për Plusdede

Llogari vetanake Plusdede në rrjetet sociale dhe Telegram ka shpejtuar të rekomandojë DixMax si alternativën e saj kryesore, siç kemi thënë momente më parë është e mundur që Dix Max trashëgojnë të gjithë bazën e të dhënave Plusdede dhe për këtë arsye ne do të jemi në gjendje të futemi në të ardhmen edhe me llogarinë tonë Plusdede, e cila nga ana tjetër u trashëgua plotësisht nga faqja e internetit Mirupafshim. Në fund të fundit, Dix Max postulohet si alternativa zyrtare ndaj Plusdede.

Sistemi i implementimit që teorikisht do të na lejojë të migrojmë tërë historinë tonë të filmave dhe serialeve pa pasur nevojë që ne të bëjmë asgjë fare. Në realitet, alternativa DixMax nuk është krejtësisht e re, megjithatë falë punës së zhvillimit që qëndron pas saj. gjejmë jo vetëm një aplikacion të disponueshëm në Android cfare mundeshshkarkoni në këtë link, por gjithashtu planifikon të bëjë si në kohën e tij, dhe të marrë "vjedhës" aplikacionin e tij në Dyqanin e Aplikacioneve iOS.

Në të vërtetë, në fund të vitit të kaluar Plusdede arriti të vendosë aplikacionin e tij në dyqanin e aplikacioneve të kompanisë Cupertino dhe ai ka qenë atje deri më tani, simplementoni duke klikuar këtë lidhje mund të shkarkoni aplikacionin Plusdede (më parë Aplikacioni Pordede) për iOS. Sidoqoftë, aplikacioni nuk është më i disponueshëm në dyqanin e aplikacioneve, mbase ky është një nga shkaqet kryesore të mbylljes së faqes në internet, pavarësisht nga fakti se ekipi i Plusdede nuk ka dhënë një shpjegim të zgjeruar në lidhje me arsyet që kanë çuar në zhdukjen e tij gjatë gjithë kësaj jave të ardhshme. Pra, nuk kemi zgjidhje tjetër veçse t'ju ofrojmë kryesore alternative të Plusdede pas mbylljes së tij.

Alternativa për Plusdede

Shkojmë së pari me «majën» Nga të cilat ne i konsiderojmë faqet më të mira në internet për të parë përmbajtje në internet si filma dhe seriale, por ato nuk janë të vetmet, pas këtij koleksioni më të mirë, ne do t'ju ofrojmë shumë të tjerë në mënyrë që të keni pothuajse alternativa të pakufizuara:

alternativa për plusdede, faqe në internet për të parë filma në internet dhe kanale telegram

Alternativa për Plusdede

 1. Vidha - Ky është një nga faqet e internetit më të zgjeruar pasi që ka një zhvillim të rëndësishëm pas tij, ka një larmi opsionesh dhe një nga bazat e të dhënave më të mëdha që mund të gjejmë në internet për të luajtur video dhe filma.
 2. Repelisplus.ch - Kjo faqe në internet është mjaft e punuar edhe pse duket se serverat janë mjaft larg, kështu që kohët e ngarkimit mund të jenë mjaft të gjata, përveç kësaj serveri i preferuar është Openload i cili jep gabime sipas të cilave shfletuesit dhe ofruesit e internetit.
 3. Cliver.tv - Ka lojtarin e vet kështu që ngarkohet më shpejt dhe në cilësi më të mirë, ka shumë përmbajtje por jo aq sa ato të përmendura më sipër.
 4. goovie.co - Ka lojtarin e vet por tani për tani baza e të dhënave është mjaft e shkurtër dhe ka vetëm lëshime të reja ose përmbajtje të njohur.
 5. HDFull.tv - Ka një bazë të dhënash të rëndësishme dhe secila prej lidhjeve është në gjendje të ofrojë servera të ndryshëm ose ofrues të riprodhimit të videove.
 6. Movies123.tv - Një nga faqet e internetit që po rritet më shumë, ka shumë përmbajtje dhe veçanërisht filma dhe seriale që zakonisht nuk gjenden në serverat e tjerë.
 7. seriesblanco.org - Një faqe interneti veteran, ka një bazë të dhënash të rëndësishme, është e specializuar në seri kështu që do të gjeni premierat pothuajse menjëherë.
Vidcorn për të parë seri në internet

Vidha

Këto janë pjesa tjetër e faqeve të internetit që gjithashtu kanë një sasi të mirë të përmbajtjes për sa i përket filmave dhe serialeve por nuk janë aq të famshëm sa ato të mëparshmet ose kanë një katalog më të ulët:

 • Seriesdanko.to
 • Wopelis.com
 • Peliscom.com
 • Locopelis.com
 • PelisTV.es
 • cinemamitas.com
 • Maspelikulat.cc
 • gnula.nu
 • popcorntime-online.tv

Kanalet Telegram si një alternativë ndaj Plusdede

Siç e dimë mirë, Telegram ka zbatuar një numër të mirë të risive në azhurnimet e fundit, një shembull është lojtari i tij, mundësia e ruajtjes së përmbajtjes në re dhe përdorimi i saj si një sistem shkarkimi P2P, tani si mund të ishte ndryshe që Telegram ka gjithashtu bëhen një pretendim i mirë për ata përdorues që janë paksa "të pafuqishëm" pas trembjes së Plusdede, Ne shpjegojmë se si mund të shikoni në internet dhe të shkarkoni një numër të mirë të filmave dhe serialeve përmes Telegramit.

Kanale telegram për të parë filma dhe seriale

Seriale në Telegram

 • SeriGram: Seritë azhurnohen vazhdimisht, gjithashtu ka kanale motra si PelisGram që ka më shumë përmbajtje të përqendruar në filma.
 • Boksi i serive: E specializuar edhe në seri.
 • Cinépolis: Specializuar në të gjitha llojet e kinemasë.

Thjesht duhet të shkarkoni aplikacionin Telegram para Dritaret ose për MacOS, megjithëse është gjithashtu në dispozicion për android para y IOS nëse dëshironi ta konsumoni të gjithë këtë përmbajtje përmes tabletës ose smartphone-it tuaj. Pasi të kemi Telegram dhe ne jemi të regjistruar dhe duke punuar si duhet, Thjesht duhet të klikoni në lidhjet më poshtë me disa nga serialet dhe kanalet e filmave më të mirë në internet.

Pasi të jeni në një kanal, filmat dhe seritë do të publikohen vazhdimisht, nëse fillon shkarkimi, ato do të ruhen në memorien e brendshme të pajisjes tuaj dhe do të jeni në gjendje ta shihni atë përmes luajtësit të tij ose ta ndani duke e shkarkuar në PC tuaj. Unë rekomandoj që të përcillni mesazhin me skedarin në një kanal Telegram në të cilin ne besojmë dhe në të cilin jemi vetëm ne ose miqtë tanë për të pasur një koleksion të mirë gjithmonë pranë. Ne kujtojmë se të gjitha këto informacione janë siguruar nga ekipi i Gadget Actualidad për të ofruar mundësinë e ndarjes së përmbajtjes pa të drejtë autori ose pa të njëjtën gjë, ekipi i shkrimit nuk është përgjegjës për keqpërdorimin që përdoruesi i fundit i informacionit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   WILL2814 dijo

  Unë u mërzita mjaft kur ata mbyllën Plusdede, kjo më dha një rënie cinefile, nuk pashë filma për një sezon

  Faleminderit shumë për ndarjen e këtij informacioni, besoni apo jo, ka qenë shumë i dobishëm për mua, DixMas tani po azhurnohet, është jashtë shërbimit dhe kjo më bën të mendoj për ato që na keni thënë për kalimin e të gjithë informacionit nga Plusdede në DixMas, jam i ngazëllyer hehe, kur të mund të futesh brenda, unë do të shoh filmat e mi të preferuar.

  Të fala.