Alternativat e faqeshënuesve të mi

Imazh nga faqja kryesore e FlashScore

Të gjithë ata që pëlqejnë sportet dhe duan të dinë rezultate të ndryshme që prodhohen çdo ditë, zakonisht kanë si referencë uebin faqeshënuesit e mi.com, ku mund të gjejmë një sasi të madhe të rezultateve të drejtpërdrejta dhe gjithashtu të dimë klasifikimet e dorës së parë të ligave të ndryshme, tabelat eliminuese dhe një sasi të madhe informacioni që është i arritshëm shpejt dhe lehtë.

Ne mund të jemi duke kërkuar në uebfaqen më të mirë të këtij lloji, por jo të vetmin që gjithmonë mund të konsultohemi dhe ta kemi pranë. Për këtë arsye, sot ne do t'ju tregojmë gjatë këtij artikulli alternativa më të mira për faqeshënuesit e mi, në rast se kjo bibël sportive dështon një ditë ose në rast se keni nevojë për një burim të dytë informacioni.

Pse faqeshënuesit e mi janë faqja kryesore për pothuajse të gjithë?

Për ca kohë tani mismarcadores.com është bërë faqja e internetit e referimit për të gjithë ata që duan të konsultohen me një rezultat të drejtpërdrejtë  apo edhe ata që duan të dinë informacione të gjera për ndonjë ndeshje, pothuajse çdo sport.

Para se të fillojë ndonjë ndeshje, për shembull futbolli, ne mund të kontrollojmë klasifikimin e ekipeve në ligën përkatëse, ndeshjet e mëparshme të luajtura, si dhe përballjet midis tyre, viktimat për ndeshjen, humbjet e mundshme dhe informacione shtesë. Për bastorët, të cilët nuk janë të paktë, ofron gjithashtu informacion mbi shanset para ndeshjes dhe disa kuriozitete të tjera.

Sapo të jenë në lojë lojërat, cilado qoftë sporti, mund të jepen dy mundësi. E para prej tyre është se ata na ofrojnë informacione të drejtpërdrejta siç ndodh në 90% të rasteve ose që ne të kemi rezultatin dhe informacionin shtesë kur të mbarojë loja. Këtu ju tregojmë të gjitha informacion që na tregon kur një ndeshje po luhet drejtpërdrejt;

Imazhi i Rezultateve të Flash në një ndeshje drejtpërdrejt

Sasia e informacionit që faqeshënuesit e mi na ofron, si përpara lojës, kur po luhet, ashtu edhe në fund, është shumë e vështirë të gjesh në ndonjë shërbim tjetër të këtij lloji. Cfare ka me shume një nga avantazhet më të mëdha me të cilat luan është se informacioni që ofron në çdo kohë është plotësisht real dhe gabimet mund të numërohen në gishtat e njërës dorë. në shumicën e rasteve.

Sigurisht, My Bookmarks ka një aplikacion të disponueshëm për shkarkim, krejtësisht falas, për pajisjet me sisteme operative iOS dhe Android. Në të dy rastet funksionon në mënyrë perfekte dhe na lejon të dimë në kohë reale çdo rezultat sportiv.

FlashScore FlashScore
FlashScore FlashScore
zhvilluesi: FlashScore Spanjë
Çmimi: Free

Më poshtë ju tregojmë alternativat më të mira për Faqeshënuesit e Mi që kemi gjetur dhe që në disa raste i përdorim çdo ditë;

rezultat i drejtpërdrejtë

Imazh nga LiveScore

rezultat i drejtpërdrejtë Isshtë një nga faqet e internetit më të popullarizuara të këtij lloji dhe që me siguri e keni përdorur me raste, madje edhe para se të niseshin Bookmarks e Mia. Pavarësisht nga dizajni i tij i thjeshtë, dhe nganjëherë i përafërt, na ofron një sasi të madhe të rezultateve të drejtpërdrejta nga shumë sporte të ndryshme.

Ashtu si shumica e shërbimeve të këtij lloji, ajo na ofron informacione të drejtpërdrejta në lidhje me ndeshjen, dhe zakonisht shtrihen në fund të saj.

Imazh nga LiveScore

Rezultatet.com

Imazh nga rezultatet.com

Një tjetër alternativë e mirë për Faqeshënuesit e Mi mund të jetë zgjedhja e të njëjtit shërbim, edhe pse me një emër tjetër jo shumë të ndryshëm. Nëse hidhni një vështrim në pamjen e ekranit që ndodhet pikërisht mbi këtë tekst, do të kuptoni se për çfarë po flasim. Dhe a është kjo rezultatet.com Isshtë një kopje, ne nuk e dimë nëse është e ligjshme apo e paligjshme, e faqes origjinale të internetit në të cilën po kërkojmë alternativa në këtë artikull.

Kjo faqe në internet funksionon saktësisht njësoj si origjinali, me të njëjtin aspekt kështu që mund të jetë një alternativë për kohë të caktuara, megjithëse rekomandimi ynë është që në këtë rast të qëndroni drejtpërdrejt me Bookmarks My dhe jo me kopje të çuditshme.

RezultatetPro

Imazhi i Rezultateve

Me një dizajn shumë i thjeshtë dhe pa ndonjë ngarkesë të madhe grafike u takuam me RezultatetPro, e cila na ofron një sasi të madhe informacioni mbi sportet kryesore dhe ligat më të rëndësishme në planet.

Ndryshe nga shumica e shërbimeve të këtij lloji, informacioni si dhe modeli i tij është i thjeshtë dhe është i kufizuar në ofrimin e ndeshjes me rezultatin e tij dhe kohën që ka kaluar, pa na ofruar më shumë detaje. Falë thjeshtësisë së saj, mund të jetë ideale të konsultoheni nga shfletuesit e faqeve të lëvizshme ose nëse nuk duam të dimë më shumë se një rezultat specifik të një ndeshjeje që po luhet.

SofaScore

Imazh nga shërbimi SofaScore

Pak shërbime shënimesh mund të arrijnë nivelin e Faqeshënuesve të mi, por pa dyshim një nga ato që vjen shumë afër është SofaScore. Dhe është se na ofron mundësinë e këshillimit të një numri të madh të rezultateve të ndryshme të shumë sporteve, me shumë informacione, por veçanërisht me Përparësi që ofron një version të shkëlqyeshëm të aplikacionit për orët inteligjente.

Aplikacioni i disponueshëm për Android Wear është bërë duke u kujdesur për çdo detaj të fundit dhe kjo na lejon të kemi një shënues në kyçin tonë që do të na lejojë të dimë rezultatin e ndeshjes që duam drejtpërdrejt.

Imazhi i aplikacionit SofaScore për Android Wear

Bookmarksonline.com

Imazhi i faqeshënuesve në internet

Shumë nga faqet e internetit të suksesshëm zakonisht kanë dizajne të kujdesshme, të cilat përdoruesve u pëlqejnë shumë. Ky është rasti i bookmarksonline.com, e cila ka një dizajn tërheqës, i kujdesshëm deri në detajet më të vogla dhe që ka një numër të madh të përdoruesve fiks falë këtij dizajni, por edhe thjeshtësinë që ofron, kur bëhet fjalë për shfaqjen e rezultateve dhe për të lundruar në sasinë e madhe të informacionit që ofron.

Në aspektet negative ne zbulojmë se ne nuk mund të konsultojmë aq informacion sa në faqet e internetit të tjera, dhe kjo është se ata janë të kufizuar në ofrimin e informacionit për disa sporte, dhe për ligat përkatëse ndërkombëtare. Nëse doni të kërkoni për rezultate nga ligat e panjohura për publikun e gjerë ose rezultate nga sportet në sfond, ky nuk është vendi juaj.

UEFA.com

Imazh nga faqja e rezultateve të UEFA-s

Nëse na interesojnë vetëm rezultatet e botës së futbollit, të cilat mund të jenë në mënyrë të përsosur, një burim i shkëlqyeshëm informacioni mund të jetë faqet zyrtare të FIFA-s dhe UEFA-s. Në rastin e kësaj të fundit, ata monitorojnë një numër të madh ndeshjesh drejtpërdrejtë përmes lidhja tjetër.

Një nga avantazhet më të mëdha të këtij shërbimi është se ai na tregon informacione zyrtare në çdo kohë dhe për shembull në rastin e shënuesve nuk ka mundësi diskutimi.

Cilat faqe ose aplikacione interneti këshilloheni çdo ditë si alternativë ndaj Faqeshënuesit e mi?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent dhe nëse po na mungon ndonjë rëndësi e madhe do ta shtojmë në këtë listë në mënyrë që të gjithë të kemi informacionin më të mirë të sporteve drejtpërdrejt .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Nidia dijo

    Mirëmëngjes pse faqja e faqeshënuesve të mi nuk punon në kompjuterin tim që nga 8 gushti.