Altoparlantët më të mirë pa tel të vitit 2017

Kur blejmë altoparlantë pa tel, para së gjithash duhet të marrim në konsideratë një varg variablash, pasi që pavarësisht se ofrojmë vetveten një sistem komunikimi pa tel me anë të Bluetooth ose Wi-Fi, jo të gjithë janë krijuar për t'ju çuar nga këtu atje.

Në internet mund të gjejmë një numër të madh altoparlantësh pa tel, midis 10 dhe 25 euro, të gjithë me pak ose aspak të njohur ingranazhe kineze, gjë që gjithnjë nuk na bën të dyshojmë për cilësinë që mund të na ofrojnë. Për t'u përpjekur t'ju ndihmojmë në këtë detyrë, në këtë artikull do t'ju rekomandojmë altoparlantët më të mirë pa tel të vitit 2017.

Dhe kur i referohem vitit 2017, nuk do të thotë se ata kanë arritur në treg gjatë gjithë këtij viti që ne do të përfundojmë, por që që nga lansimi i tyre, ata po tregojnë vit pas viti se janë ende më shumë se opsione të vlefshme sot. Nga sot, pavarësisht se kishte disa vjet pas tij.

Së pari, doja të sqaroja kritikat e mia ndaj altoparlantëve pa tel Bluetooth të vendosur në një interval çmimi prej 10 deri në 25 euro, pasi që edhe cilësia e zërit dhe fuqia që mund të na ofrojë, janë praktikisht të njëjtën gjë që mund ta gjejmë në smartphone-in tonë, kështu që nëse duam të harxhojmë para, nuk ka asnjë problem, por për të marrë të njëjtën cilësi dhe fuqi, është më mirë të shpenzojmë pak më shumë, në disa nga opsionet që unë rekomandoj në këtë artikull.

Aukey SK-M30

Altoparlant pa tel

Altoparlantët pa tela të Aukey na ofrojnë dy kanale 10 W, duke përfshirë dy nënvufe, të cilat na lejojnë të shijojmë një tingull të gjallë me një bas shumë të fuqishëm. Jetëgjatësia e baterisë arrin 12 orë, gjë që e bën atë ideal për kur planifikojmë të kalojmë gjithë ditën larg shtëpisë, falë baterisë prej 4.000 mAh. Nëse nuk duam të përdorim lidhjen Bluetooth, mund të zgjedhim të lidhim pajisjet ose smartphone-in tonë përmes hyrjes 3,5 mm. Çmimi: 49 euro

Nuk u gjet asnjë produkt.

Philips BM6B

Altoparlant pa tel Philips

Kompania Hollandeze Philips gjithashtu na ofron altoparlantë pa tel. Vlen të theksohet modeli BM6B, një model që na ofron një autonomi prej 8 orësh, është rezistent ndaj spërkatjeve dhe pluhurit, kështu që ne mund ta vendosim atë në çdo dhomë në shtëpinë tonë, ose ta marrim me vete kur shkojmë në një udhëtim në kalojeni diten jashte. Compatibleshtë i pajtueshëm me sistemin Izzy, kështu që ne mund të lidhim deri në 5 altoparlantë me Izzylink për të dëgjuar të njëjtën muzikë në dhoma të ndryshme. Philips BM6B ka një çmim në Amazon prej 125 eurosh.

Blini Philips BM6B

Ngjyra Bose SoundLink II

Altoparlant pa tel SoundLink

Për firmën Bose, mendoj se nuk kemi nevojë të flasim shumë, pasi aktualisht është një nga kompanitë që na ofron produktet më të mira në këtë drejtim, qoftë në kufje pa tel ose në altoparlantë, duke rikonfirmuar famën që kompania ka pasur gjithmonë kishte. SoundLink Color II, pavarësisht nga madhësia e tij e vogël, e cila ofron transportueshmëri të shkëlqyeshme, është i papërshkueshëm nga uji, i pajtueshëm me lidhjet NFC, ka një bateri 8-orëshe, është i pajtueshëm me Siri dhe Google Now dhe ne gjithashtu mund ta përdorim atë si duar të lira. Availableshtë në dispozicion në 4 ngjyra dhe Isshtë me çmim 139 euro.

Bleni Bose® SoundLink Color II

Omni krijues

Altoparlant pa tel Creative Omni

Brenda kategorisë së altoparlantëve pa tel, ne gjithashtu mund të gjejmë jo vetëm ata që komunikojnë me Bluetooth, por gjithashtu gjejmë një kategori tjetër të altoparlantëve që komunikojnë përmes Wifi, duke zgjeruar kështu gamën e pajisjes, për sa kohë që është brenda lidhjes pa tel.

Një nga modelet më të mira për të dalë në treg këtë vit me Creative Omni, një altoparlant me 4 drejtime me performancë të lartë, dy drejtues 1,5-inç Neodymium dhe dizajn të radiatorit pasiv të dyfishtë. Ka një fole për të futur karta microSD. Compatibleshtë i pajtueshëm me Siri dhe Google Tani përmes lidhjes Bluetooth, është rezistent ndaj spërkatjeve dhe tërheqja kryesore e tij është ai që përmenda më sipër: lidhja Wifi me shumë dhoma. Me me çmim 113 euro në Amazon, është një nga opsionet më të mira të disponueshme aktualisht në treg.

Bleni Creative Omni

Bose SoundTouch 20 Seria III

Altoparlant pa tel Bose SoundTouch 20 Series III

Ashtu siç kemi rekomanduar një altoparlant portativ nga firma Bose për ta çuar kudo që na nevojitet, edhe unë e ndiej të detyruar përmend SoundTouch 20 Seria III, një altoparlant që na ofron lidhje përmes Bluetooth si dhe Wifi, si Creative Omni, i cili na lejon të kontrollojmë riprodhimin pa tel pa u shqetësuar për gamën e lidhjes Bluetooth në çdo kohë.

Me një peshë prej gati 4 kg, nuk është një pajisje për ta bartur nga këtu atje, pasi ajo synon të përdoret në shtëpinë tonë dhe të jetë në gjendje të shijojë tingullin rrethues që na ofron, në përputhje me transmetimin kryesor shërbime muzikore ose Deezer, është që ju të mund të lidheni me altoparlantë të tjerë në familjen SoundTouch për të dëgjuar të njëjtën muzikë në të gjitha pajisjet ... Çmimi i Bose SounTouch 20 Series III arrin 339 euro në Amazon.

Bleni Bose® SoundTouch Series 20 Seri III

Harman / Kardon Esquire Mini

Altoparlant pa tel Harman / Kardon Esquire

Kompania Harman / Kardon, e cila për pak më pak se një vit ka qenë në duart e firmës koreane Samsung, na ofron Esquire Mini, altoparlantë të disponueshëm në 5 ngjyra, me një autonomi deri në 8 orë, përfshin një mikrofon të dyfishtë të jetë në gjendje ta përdorë atë si sistem pa duar me anulimin e zhurmës. Ato nuk janë të dizajnuara për tu shijuar në ambiente të jashtme, kështu që nëse po kërkoni transportueshmëri në shtëpinë tuaj, Esquire Mini mund të jetë ajo që ju po kërkoni nëse çmimi i tij ju përshtatet. 149 euro në Amazon.

Bleni Harman / Kardon Esquire

Ngarkesa JBL 3

Altoparlant me valë JBL Charge 3

Me një fuqi totale prej 20 vat dhe rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit, JBL Charge 3 janë altoparlantë të gjithë terrenit që mund t'i marrim kudo. Ai përfshin një mikrofon të dyfishtë që na lejon të shijojmë një sistem anulimi të zhurmës kur e përdorim atë si pa duar. Bateria prej 6.000 mAh na ofron një autonomi prej 20 orësh dhe çmimi i saj është 139 euro në Amazon.

Bleni JBL CHARGE 3

B&O PLAY

Altoparlant pa tel B&O PLAY

Bang & Olufsen lançoi modelin Play në treg, një model ku transportueshmëria dhe fuqia mbizotërojnë pothuajse në pjesë të barabarta. Pavarësisht nga madhësia e tij e vogël, ai ofron një bas të shkëlqyeshëm dhe një fuqi kulmore prej 2 × 140 watts, diçka e vështirë për t’u gjetur në altoparlantë të kësaj madhësie që janë gjithashtu të lëvizshëm. Autonomia është një tjetër nga pikat e forta të saj, pasi ajo na ofron deri në 24 orë rishikim të vazhdueshëm.

Lidhur me transportueshmërinë, ajo është bërë prej alumini dhe është rezistente ndaj pluhurit dhe spërkatjeve, është në dispozicion me 7 ngjyra dhe na lejon t'i lidhim ato me B&O Play të tjerë për të marrë një përvojë stereo pa tel të përsosur. B&O Play kanë një çmimi prej 249 euro në Amazon.

Blini B&O Play

Marshall Kilburn

Altoparlant pa tel Marshall Kilburn

Firma legjendare Marshall gjithashtu na ofron altoparlantë pa tel për të shijuar muzikën tonë të preferuar në shtëpinë tonë. Modeli Kilburn, na ofron një gamë prej 20 orësh, ka rregullim të volumit të basit, trefishimit, falë altoparlantit kryesor dhe dy altoparlantëve dytësorë për frekuenca të larta, me një fuqi dalëse prej 25 w. Çmimi i Marshall Kilburn rritet në 217 euro në Amazon.

Blini Marshall Kilburn

Klipi JBL 2

Altoparlant pa tel JBL Clip 2

JBL Clip 2 është krijuar për t'i marrë me vete kudo, pasi na ofron një certifikim IPX 7 përveç që është bërë me materiale rezistente ndaj goditjeve. Duke pasur një mikrofon, ne mund t'i përgjigjemi thirrjeve. Autonomia e tij arrin 8 orë, diçka e drejtë nëse planifikojmë ta kalojmë tërë ditën larg shtëpisë dhe duam të shijojmë muzikën tonë të preferuar. Availableshtë në dispozicion në 5 ngjyra dhe Ato kanë çmim 49 euro.

Bleni Klipin 2 të JBL

UE Boom 2

Altoparlant pa tel UE Boom 2

Nëse dëshironi një altoparlant rezistent ndaj spërkatjeve dhe pluhurit, për ta marrë atë kudo që ju nevojitet, UE Boom 2 na ofron një autonomi deri në 15 orë në një hapësirë ​​mjaft të vogël. Për sa i përket cilësisë së zërit, ai na ofron një bas shumë të fuqishëm, edhe kur vendosim pajisjen në fuqinë maksimale. UE Boom 2 kanë një çmim në Amazon prej 131 euro.

Bleni UE Boom 2

Sony SRS-XB10L

Altoparlantë me valë Sony SRS-XB10L

Sony ka një numër të madh kufjesh, me tela dhe pa tel, cilësia e të cilave është shumë e vështirë të argumentohet. Sidoqoftë, duket se vitet e fundit, ajo ka arritur të sjellë atë cilësi edhe në altoparlantët pa tel dhe një shembull i qartë i asaj për të cilën po flas janë SRS-XB10L, altoparlantë me 16 orë autonomi, të disponueshëm në ngjyra të ndryshme dhe me një dizajni kompakt e bën ideal për tu marrë kudo pa u shqetësuar për hapësirën që mund të zënë. Sony SRS-XB10L, është i disponueshëm në Amazon për vetëm 49 euro.

Bleni Sony SRS-XB10L

UE mrekulli

Altoparlant pa tel UE Wonderboom

Po, përsëri ne flasim për këtë markë, e cila ka arritur të fitojë një terren në treg, në sajë të cilësisë së pajisjeve të saj. Modeli Wonderboom na ofron transportueshmëri, me pak më pak autonomi se modeli Boom 2, 10 orë. Na ofron një bas të fuqishëm dhe shumë të qartë dhe është rezistent për ta marrë atë ku të duam, pasi është rezistent si ndaj ujit ashtu edhe ndaj pluhurit. UE Wonderboom mund të çiftëzohet me një pajisje tjetër UE Wonderboom për kënaqësi të dyfishtë. UE Wonderboom është në dispozicion në 6 ngjyra dhe ka me çmim 79 euro në Amazon.

Blini UE Wonderboom

JBL Shko

Altoparlant pa tel JBL Go

Por nëse vërtet nuk duam të shpenzojmë shumë para për altoparlantë pa tel, por duam të marrim cilësi me një çmim të mirë, firma JBL na ofron modelin Go, një altoparlant gjithashtu i disponueshëm në një numër të madh ngjyrash, me një autonomia prej 5 orësh dhe çmimi i të cilave është 28 euro. Nëse po kërkoni cilësi me një çmim të mirë dhe autonomia nuk është problem, JBL Go mund të jetë ajo që ju nevojitet.

Blini JBL Go

Rekomandimi i redaktorit

Duke ndjekur linjën e referencave të mëparshme, Altoparlant tërheq vëmendjen për dizajnin e saj. Me një fund që kombinon pëlhurën dhe një bazë gome, është në dispozicion në dy versione, Blu e Natës dhe E Zezë Metalike; dy nuanca që shquhen për shkathtësinë dhe elegancën e tyre. Ky altoparlant nuk është vetëm shumë tërheqës dhe i lehtë - ka ka madhësi 189 x 85 x 49 milimetra-, por gjithashtu ofron fuqi dhe autonomi në një madhësi të vogël: përfshin një Altoparlant 8W dhe një autonomi deri në 7 orë përdorim të pandërprerë. Çiftohen shpejt me të gjitha llojet e pajisjeve të përputhshme Teknologjia Bluetooth.Nga ana tjetër, modeli Altoparlant i Big Bang mund të zhvendoset lehtësisht nga një vend në tjetrin falë dorezës së saj të integruar dhe matjeve të saj -160 x 300 x 76 milimetra.

E përsosur për ta lëvizur me lehtësi midis dhomave të shtëpisë. Hidhni një altoparlant 20W së bashku me një bateri 4400 mAh, e cila siguron deri në 10 orë përdorim pa prerje. Dhe si pajisja Bang Speaker, ajo lidhet shpejt me celularin ose tabletin përmes Bluetooth.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.