Rishikimi i altoparlantit Libratone One Click

folës-libraton-një-klikim

Sot ne ju sjellim Rishikimi i altoparlantit Libratone One Click, një koncept shumë tërheqës i altoparlantit portabël Bluetooth, me një dritë madhësie aq sa duhet mbaje atë në një çantë shpine ose një çantë që është e madhe dhe ofron më shumë se sa cilësi të mjaftueshme për të kënaqur konsumatorët kërkues në nivelin e audios. Përveç kësaj, siç është zakonisht norma në të gjitha produktet Libratone, dizajni i kompletit është një element themelor në të cilin ata nuk kanë harruar asnjë lloj detaji.

Modeli One Click është versioni portabël dhe i lehtë i folësit ZIPP që disa javë më parë i analizuam në Actualidad iPhone. Ata janë gjithashtu shumë më të lirë, pasi që ndërsa modeli ZIPP kushton 349 €, Mund të keni një klikim për vetëm 179 €.

Një klikim, i bërë për të lëvizur dhe për t'i bërë ballë motit

Lidhjet e mbrojtura nga uji dhe pluhuri

Që One Click është krijuar për tu transportuar me rehati është diçka që nuk vërehet vetëm në dimensionet dhe peshën e tij, altoparlanti ka të gjitha lidhjet dhe elementët delikatë të mbrojtur nga uji dhe pluhuri me kapak silikoni.

Ajo gjithashtu ka një kornizë gome që e mbron atë nga rëniet e mundshmesi dhe a dorezë bartëse e cila është shumë e përshtatshme për t'u përdorur. e tij dizajn në formë libri është gjithashtu shumë e përshtatshme për ta lëvizur atë brenda një çantë shpine.

Por e gjithë kjo nuk do të kishte asnjë dobi nëse bateria e altoparlantit nuk do të shoqëronte; Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme 12 orë autonomi Ofron pa nevojën për ta futur në rrymë.

360º Tingull i plotë

Folësi ka 360º Teknologji e plotë duke lejuar që tingujt të dërgohen në të gjitha drejtimet. Cilësia e zërit është shumë e mirë për faktin se përfshin një woofer të fuqishëm 1 × 3 ”, një tweeter 1.1” dhe një drejtues pasiv.

Lidhje e mirë

Altoparlantët vijnë me Bluetooth 4.1 për t'i lidhur ato me smartphone-in tuaj. Për ta bërë këtë duhet të shkarkoni aplikacionin libratone të disponueshëm për iOS dhe Android, ta lidhni telefonin inteligjent me altoparlantin përmes Bluetooth dhe jeni gati ta menaxhoni pajisjen nga smartphone-i juaj në mënyrë të qetë. Ata gjithashtu kanë teknologji Bluetooth +1 për të qenë në gjendje lidheni atë me një altoparlant tjetër të markës dhe se tingëllon e njëjta muzikë për të dy.

Sikur të mos mjaftonte kjo, mund ta përdorni altoparlantin si pa duar për të bërë dhe marrë telefonata.

Në këtë pikë, ai lejon altoparlantin të lidhet drejtpërdrejt me internetin për të luajtur radio ose muzikë përmes Spotify, Airplay, etj. Por diku duhej të kishte ndryshimin në çmim midis dy pajisjeve.

Mendimi i redaktorit

Libratone Një Klikim
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
179
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Dizajn i bukur
 • Rezistent ndaj ujit dhe pluhurit
 • 12 orë autonomi, dizajn i rehatshëm për tu kryer

Contras

 • Nuk ka lidhje Wi-Fi

Përfundim

Libratone Një Klikim është një mundësi e mirë nëse jeni duke kërkuar për një pajisje me cilësi të mirë të zërit dhe që mund të transportohen në mënyrë të qetë. Nëse ju pëlqen të largoheni nga shtëpia dhe të dëgjoni muzikë në rrugë, pishinë, plazh ose fushë pa rrezik që të futet tokë ose ujë, atëherë kjo është ajo që ju po kërkoni. Ka një dizajn shumë të kujdesshëm dhe megjithëse çmimi i tij është disi i lartë krahasuar me prodhuesit e tjerë, pa dyshim ia vlen nëse jeni duke kërkuar cilësi.

Foto Galeria

Klikoni mbi imazhet për t'i parë ato në madhësi të plotë dhe për të zbuluar të gjitha detajet e Libratone One Click.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.