Kindle Amazon me dritë të integruar, dukej e pamundur të përmirësohej Kindle [ANALIZA]

Kur një produkt është aq i mirë saqë pavarësisht thjeshtësisë së tij të tepruar ai vazhdon me vite, dikush mendon se ndoshta gjëja më e përshtatshme është të zbatosh maksimumin e: Nëse funksionon, mos e prekni. Por Amazon është një kompani me rrezik dhe ai nuk i pëlqen të ngul sytë.

Firma e Jeff Bezos ka azhurnuar Amazon Kindle bazë për të shtuar dritën e integruar, duke përmirësuar një produkt që dukej perfekt për karakteristikat e tij. Ne kemi në duart tona dhe për herë të parë Amazon Kindle me dritë të integruar, qëndroni me ne dhe zbuloni se si është në analizën tonë të hollësishme.

Amazon ka midis gamës së saj të produkteve një Kindle "të përballueshëm", domethënë modelin më themelor që është ende më se i mjaftueshëm dhe më se i mjaftueshëm për njerëzit e zakonshëm, prandaj është ndër më të shiturit nga firma e Amerikës së Veriut , dhe ne nuk i fajësojmë ata. Ne ju sjellim Kindle me dritë të integruar që sapo u lançua këtë 10 Prill në mënyrë që të shihni në detaje të mrekullueshme nëse ia vlen sigurisht të investoni, megjithëse tashmë mund t'ju themi se na ka lënë një shije shumë të mirë në gojën tonë, kontrolloni nga një vështrim në Nuk u gjet asnjë produkt. nga 89,99 € megjithëse ju rekomandojmë që të qëndroni vigjilent për ofertat e ardhshme.

Dizajni dhe materialet: E mira nëse është e thjeshtë, dy herë më e mirë

Ne gjejmë një pajisje të bërë nga polikarbonat, një plastikë gjatë gjithë jetës, kjo i jep asaj një plus rezistence dhe lehtësie që nuk mund ta gjejmë në pajisje të tjera të ngjashme, megjithëse për disa përdorues ndjenja është "pak premium". Nuk duhet të harrojmë se ajo që kemi në dorë është një libër elektronik. Ne kemi një peshë prej vetëm 174 gram për një panel gjashtë inç dhe dimensione të sakta prej 160 x 113 x 8,7 milimetra, Thinshtë i hollë, me një aspekt të mirë të ekranit dhe përshtatet lehtësisht në dorë, ne mund të lexojmë duke përdorur vetëm njërën prej tyre.

 • pesha: 174 gram
 • dimensionet: 160 x 113 x 8,7 mm

Beenshtë lëshuar në dy ngjyra: E zezë dhe e Bardhë. Askund nuk do të gjejmë butona, pasi ai ka vetëm një në pjesën e poshtme, pranë lidhësit microUSB (pse jo USB-C plotësisht 2019?) Që do të përdoret për ta karikuar atë. Ky buton në thelb do të jetë sistemi i kyçjes që do ta vendosë ekranin në gatishmëri, si dhe për ta fikur plotësisht, për pjesën tjetër do të duhet të lundrojmë duke prekur ekranin. Kornizat e saj pak të theksuara janë më se të mjaftueshme për të mbështetur gishtat e dorës dhe për të mos ndërhyrë në sipërfaqen e leximit, kjo vlerësohet shumë.

Karakteristikat teknike: Më shumë se sa për të lexuar pa kufij

Siç kemi thënë, ne kemi një ekran të gjashtë inç bojë elektronike, Kjo do të na lejojë të mos vuajmë reflekse fjalë për fjalë në asnjë kusht, është sa më e ngjashme me leximin e një libri tradicional. Edhe kur e përdorim tuajin 4 LED ndriçim përpara ne do të jemi në gjendje të shijojmë këtë teknologji që do t'i mbajë sytë tanë të shëndetshëm dhe mbi të gjitha nuk do të na lodhë nëse kalojmë orët që kalojmë para saj, një kënaqësi e vërtetë.

 • Ekrani: 6 inç me rezolucion 167 DPI
 • Dritë e integruar e errët 4-LED
 • storage: 4 GB
 • WiFi

SHENIM: Në teori ai ka Bluetooth dhe kjo është specifikuar në udhëzuesin e përdorimit, megjithatë, duket se nuk është aktivizuar ende në Spanjë.

Rezolucioni i ekranit është 167 pixel për inç, do të thoshim se është e pamjaftueshme ose pothuajse patetike nëse nuk do të merrnim parasysh se është një libër elektronik, për të cilin është i mjaftueshëm ose më shumë se sa duhet. Kapaciteti i magazinimit është 4 GB që nuk do të zgjerohet me kartë microSD ose ndonjë lloj hapësire të jashtme. Vendosja në disa libra ne kemi kuptuar se do të kemi afërsisht 3 GB hapësirë ​​ruajtëse sapo të zbresim sistemin operativ nga memoria. Ndoshta është një pikë që duhet të merret parasysh nëse ruajmë shumë libra, diçka që duket e panevojshme duke marrë parasysh që falë lidhjes së saj WiFi, ne do t'i kemi gjithmonë të disponueshëm në bibliotekën tonë Amazon.

Drita e përparme dhe ndërfaqja e përdoruesit

Amazon di si të na pushtojë me Sistemin Operativ, një shembull është diapazoni Fire TV. Ne kemi një ndërfaqe prekëse të lehtë për t’u përdorur, mjaft intuitive, vonesa midis thirrjes së një lëvizjeje dhe sa kohë duhet për t’u shfaqur në ekran është mjaft e dukshme, por është e zakonshme në bojën elektronike. Ne kemi qasje të shpejtë në bibliotekë, një lidhje të qëndrueshme WiFi dhe aftësinë për të blerë libra direkt përmes Amazon, për këtë duhet vetëm ta konfigurojmë siç tregohet në videon që shoqëron këtë analizë.

Ne mund të nënvizojmë tekstin, të kërkojmë fjalë dhe përkufizime, të përkthejmë disa që nuk i dimë në gjuhë të tjera dhe madje të rregullojmë madhësinë e tekstit, për këtë ne duhet të kërkojmë vetëm llojin e qendrës së kontrollit, domethënë ne nuk do të largohen nga faqja që po lexonim, megjithatë, sistemi automatik i shënjuesve do të na kujtojë faqen ku ishim pa shumë ndërlikime. Drita e përparme është e rregullueshme në shkëlqim, mjaft intuitivisht dhe saktësisht, gjë që bën të mundur leximin natën në shtrat ose në mjedise të errëta siç janë aeroplanët dhe trenat pa nevojën absolute për të shqetësuar këdo me ndriçim të jashtëm, kjo është thjesht fantastike. Për më tepër, përdorimi i kësaj drite nuk i lodh aspak sytë sipas testeve të mia.

Gjithashtu, si mund të ishte ndryshe, Amazon ofron një sasi të madhe të mbulesave dhe aksesorëve për Amazon Kindle tonë direkt në këtë lidhje.

Autonomia dhe mendimi i redaktorit

Amazon na premton rreth 4 javë, duke marrë si referencë një zakon leximi prej gjysmë ore në ditë me lidhjen pa tel të shkyçur dhe shkëlqimin e dritës të vendosur në nivelin 13. Në një përdorim standard të përbërë nga lidhja WiFi e aktivizuar, një lexim mesatar prej pak më shumë se një ore dhe shkëlqimin në fuqinë maksimale kemi arritur të arrijmë përdorimin dy javor me një karikim të vetëm, prandaj, autonomia (ngarkohet plotësisht në afërsisht tre orë me një karikues 5V 2A) është më se e mjaftueshme për tu lexuar pa u bërë problem. Gjithashtu, nëse jemi larg shtëpisë dhe duam ta zgjasim atë thjesht mund të zvogëlojmë shkëlqimin dhe të heqim WiFi për të ndaluar kullimin.

rekuizitë

 • Comfortableshtë e rehatshme, e lehtë dhe rezistente
 • Ndriçimi është perfekt dhe nuk ju lodh sytë
 • Amazon shpesh lëshon oferta që ulin çmimin
 • Sistemi Operativ është i shkëlqyeshëm për tu lexuar pa kufij

Contras

 • Përdorni kabllo microUSB në vend të USB-C në 2019
 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës
 • Ju duhet të njiheni me ndërfaqen e përdoruesit
 

Dukej si një rinovim luksoz për Amazon Kindle, i cili duke marrë parasysh çmimin e tij dhe që nuk ishte azhurnuar që nga viti 2016 Nuk kam zgjidhje tjetër veçse ta rekomandoj këtë Nuk u gjet asnjë produkt. përpara versionit tradicional pa dritë që është rreth dhjetë euro më pak. Për më tepër, Amazon me siguri do të përfundojë duke ofruar oferta që e bëjnë këtë pajisje shumë të shijshme ditët e fundit, kështu që qëndroni në pritje.

Kindle Amazon me dritë të integruar
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,99 a 79,99
 • 80%

 • Kindle Amazon me dritë të integruar
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Ekran
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • rehati
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 89%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.