Amazon prezanton një gamë të re të pajisjeve eko

Studio Echo

Amazon ishte kompania e parë që vuri bast në altoparlantë inteligjentë vite më parë. Ishte në vitin 2014 kur filloi udhëtimin e tij në këtë treg me ndihmën e asistentit virtual të Amazon: Alexa. Që atëherë ai nuk ka fjetur në asnjë moment, gjë që e ka lejuar qëndroni si referencë në treg.

Echo Amazon është si Spotify në muzikë streaming. Për shumë njerëz, nuk ka folës të mençur në treg, ekziston Amazon Echo. Djemtë nga Jeff Bezos, prezantuan dje rinovimin e gamës Echo për 2019, një rinovim në të cilin gjejmë E-në e recho, Echo Flex, Echo Dot me orë dhe Echo Studio.

Amazon propozoi vite më parë për të hyrë në çdo shtëpi në botë dhe me ritmin që duhet nëse nuk e ka bërë tashmë, asaj i mungon pak. Me gamën e re të produkteve Echo, Amazon po vë në dispozicion oferta të produkteve të reja dhe përmirësime të rëndësishme në mënyrën se si funksionon Alexa. Këtu ju tregojmë të gjitha lajmet për 2019 që Amazon është prezantuar dhe janë tashmë të disponueshme në Spanjë.

Jehona e re

Jehona e gjeneratës së 3-të

Echo e re është gjenerata e tretë Amazon Echo, një gjeneratë e tretë që integron altoparlantë të rinj me cilësi më të lartë me teknologjinë Dolby dhe që riprodhojnë tingullin në 360º. Mund ta lidhim atë me modelin e gjeneratës së dytë për të marrë tingull stereo, për të çaktivizuar mikrofonin me një buton specifik dhe është i disponueshëm në katër ngjyra: antracit, indigo, gri të lehta dhe gri të errët.

El Amazon Echo Gjenerali i 3-të  ka një çmimi prej 99 euro dhe do të dalë në treg në 16 tetor.

Jehona Flex

Jehona Flex

Duke filluar nga 29 euro, Echo Flex bëhet pajisja më e lirë që gjiganti i blerjeve në internet na vë në dispozicion. Kjo pajisje futet direkt në një fole, kështu që është e përkryer për ato cepa ku ka një kabllo të lirë është një problem, të tilla si dhoma bazë, një garazh, dhoma të vogla ...

Falë madhësisë së tij të vogël, ne mund ta vendosim në çdo cep të shtëpisë tonë për të qenë në gjendje në çdo kohë, përmes komandave zanore, për të menaxhuar pajisjet e lidhura në shtëpinë tonë, për të njohur të rejat më të fundit ... por edhe ka një portë USB të jetë në gjendje të karikojë një smartphone ose ndonjë pajisje tjetër.

El Echo Flex nga Amazon do të jetë në dispozicion nga 14 nëntori, por tashmë mund ta rezervojmë.

Jehona e pikës me orën

Jehona e pikës me orën

Brezi i dytë Echo Dot vjen me një ora e integruar. Ky model është një nga shitësit më të mirë dhe tani përfshin një ekran ideal LED për t'u vendosur në tavolinën e shtratit ose në kuzhinë ku shfaqet koha. Niveli i ndriçimit rregullohet automatikisht në dritën e ambientit, kështu që nuk duhet të shqetësohemi për intensitetin e dritës nëse planifikojmë ta përdorim atë në dhomën tonë të gjumit.

Pjesa tjetër e funksioneve që na ofron kjo gjeneratë e dytë ato janë të njëjta me të parat, kështu që ne mund të kërkojmë temperaturën aktuale, lajmet e fundit, për të filluar aparatin për kafe, për të çaktivizuar alarmin ... Eko Dot me orë është në dispozicion për 69,99 euro dhe do të dalë në treg më 16 tetor, megjithëse tashmë mund ta rezervojmë.

Studio Echo

Studio Echo

Echo Studio është rPërgjigja e Amazon ndaj dy HomePod të Apple si dhe modelet e ndryshme që Sonos na vë në dispozicion. Echo Studio përbëhet nga 5 altoparlantë të drejtuar i krijuar për të krijuar një tingull të pasur, të qartë dhe të nuancuar. Në pjesën e poshtme, ne gjejmë një port të fuqishëm bas që falë wooferit të tij 133 mm ofron një fuqi maksimale prej 330 W.

Përfshinë një 24-bit DAC dhe një amplifikator 100 kHz band për rishikim pa humbje të besnikërisë së lartë të muzikës. Ashtu si HomePod i Apple, Echo Studio njeh automatikisht akustikën e hapësirës në të cilën ndodhet dhe rregullon riprodhimin e audios për të dhënë tingullin më të mirë në çdo kohë.

Echo Studio është folësi i parë inteligjent për të Jep një përvojë gjithëpërfshirëse audio tre-dimensionale falë teknologjisë Dolby Atmos dhe 360 ​​Reality Audio të Sony, duke e bërë atë ideal për sinkronizimin me një ose më shumë pajisje me Fire TV për të riprodhuar zërin me tingull shumë kanalësh të pajtueshëm me Dolby Atmos, Dolby Audio 5.1 dhe formatin stereo të audios.

Mimi i Studio Echo Isshtë 199 euro dhe do të dalë në treg në 7 nëntor, edhe pse si pjesa tjetër e modeleve, ne tashmë mund ta rezervojmë atë.

Karakteristikat e reja Alexa

Amazon Alexa

Asistentja e Amazon Echo, Alexa, ka marrë gjithashtu funksione të reja që do ta bëjnë këtë asistent një nga familjet.

  • Di pëshpëritje. Tani e tutje, kur e pyesim Alexa me zë të ulët, ajo do të na përgjigjet me të njëjtin ton zëri, në mënyrë që të mos zgjojë familjen tonë.
  • Shpjegoni përgjigjet. Me siguri në më shumë se një rast, Alexa ka kryer një veprim ose është përgjigjur në një mënyrë që nuk e prisnim. Falë përmirësimeve të bëra nga Amazon, ne do të jemi në gjendje të pyesim Alexa pse është përgjigjur kështu, çfarë ka kuptuar ose pse ka ndërmarrë një veprim të caktuar. Kjo veçori do të përmirësojë performancën e asistentit personal dhe do të jetë në dispozicion në fund të vitit.
  • Fshi regjistrimet e zërit. Këtë verë lindi polemika në lidhje me funksionimin e T GJITHA asistentëve zanorë, meqenëse të gjitha kompanitë kursejnë pjesë të bisedave për t'i analizuar ato kur asistentja nuk i ka kuptuar ato. Në këtë mënyrë, të pranishmit zgjerojnë metodat e njohurive të tyre për të kuptuar shpejt komunikimet me bashkëbiseduesit e tyre. Duke filluar nga fundi i vitit, ne do të jemi në gjendje të kërkojmë nga Alexa që të heqë regjistrimin automatik të regjistrimeve zanore dhe transkriptimeve për më shumë se 3 ose 18 muaj në mënyrë të vazhdueshme.

Familja Echo arrin pajisje të tjera

Gjatë ngjarjes, Apple jo vetëm prezantoi pajisjet e reja që përmenda më lart, të cilat janë të vetmet që aktualisht janë në dispozicion në Spanjë, por gjithashtu bënë një hap më tej dhe Zgjeron gamën e pajisjeve të menaxhuara nga Alexa me një kufje pa tel, unazë, router dhe syze. Këto pajisje aktualisht nuk kanë asnjë datë të planifikuar të lëshimit jashtë Shteteve të Bashkuara.

Budi jehonë  Budi jehonë

Echo Buds është bast i Amazon në botën e kufjeve pa tel të menaxhuara nga asistentët. Me një autonomi prej 5 orësh dhe një rast karikimi që ofron 20 orë më shumë autonomi, ato bëhen një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë parasysh dhe që Ata konkurrojnë drejtpërdrejt me AirPods të Apple dhe Galaxy Buds të Samsung.

Për më tepër, ato janë në përputhje me Siri dhe "Asistentin e Google" duke shtypur njërën nga kufjet ndërsa Alexa aktivizohet nga komandat zanore. Ata kanë një sistemi i anulimit të zhurmës i dizenjuar nga Bose dhe kanë çmim 129 dollarë.

Echo Loop

Echo Loop

Falë kësaj unaze, e cila është e lidhur me një smartphone, ne mund t'i japim udhëzime Alexa pa pasur nevojë të përdorim smartphone, ashtu është i bërë nga titan dhe gjithashtu përfshin një altoparlant të vogël me të cilën ju mund t'i përgjigjeni kërkesave tona ose të na dërgoni njoftime. Çmimi i këtyre syzeve është 99,99 dollarë dhe mund të arrihet vetëm përmes një ftese

Korniza e Ekos

Korniza e Ekos

Google Glass ishte një ide e mirë që nuk pati një fund të lumtur, kryesisht për shkak të kamerës së integruar. Echo Framde nga Amazon janë syzet që ato përfshijnë një mikrofon që na lejojnë të udhëzojmë ndihmësin Amazon. Përveç kësaj, falë teknologjisë së Open Ear ne mund të dëgjojmë njoftime ose muzikë tonë të preferuar pa parë askush tjetër.

Çmimi i këtyre syzeve është 179,99 dollarë dhe mund të arrihet vetëm përmes një ftese ashtu si Echo Loop.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.