Amazon prezanton Fire të ri 8 me çmim konkurrues

Tabletat janë një treg që duket se është zhdukur, megjithatë ato ende kanë një vend shumë interesant të audiencës, veçanërisht pasi ato na lejojnë të konsumojmë përmbajtje multimediale në mënyrë të qetë në shtëpi dhe pa pasur nevojë të qëndrojmë edhe pak me smartphone-in tonë në dorë. Me këtë rast, Amazon vazhdon të vërë bast për produkte me një gamë aksesi me çmime të përmbajtura dhe tableti i tij më i popullarizuar është Fire HD 8. Ne ju tregojmë lajmet për Amazon Fire HD 8 të ri me një çmim shumë konkurrues dhe rinovimin e pajisjeve, zbulojeni me ne.

Kjo pajisje e re që tani është në dispozicion në Amazon për 99,99 € (Kujdes për ofertat e mundshme në të ardhmen) dhe si gjithmonë do të shoqërohet me një gamë mbulesash me ngjyra: vjollcë, gri të lehta, antracit dhe mauve për 34,99 €.

Sa për lajmet, ne mbajmë një ekran HD tetë inç, por procesori është rinovuar, tani 30% me shpejt sesa versioni i mëparshëm, ne kemi katër bërthama në 2,0GHz dhe shoqëruar nga ana tjetër me 2 GB RAM. Mjaft për të parë filma ose për të shfletuar internet.

Nga ana e saj, ju keni dy versione të hapësirës ruajtëse për të zgjedhur 32 GB ose 64 GB, në çdo rast i zgjerueshëm nga kartë microSD deri në 1TB. Përveç kësaj, duke e blerë atë do të merrni hapësirë ​​ruajtëse falas dhe të pakufizuar në re për të gjithë përmbajtjen e Amazon. Porta e re e karikimit bëhet USB-C duke iu përshtatur teknologjisë më të njohur dhe baterisë, në varësi të markës, deri në 12 orë rishikim të pandërprerë Pajisja, siç kemi thënë gjithmonë për këtë gamë produktesh, është krijuar kryesisht për të konsumuar përmbajtje multimediale si filma dhe seriale, si dhe për të përfituar prej tij për të lexuar dhe Shfletuar, pa shumë kërkesa, por me një përdorim interesant ditor, veçanërisht duke pasur parasysh çmimin me të cilin ofrohet dhe garancitë e zakonshme të Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.